The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях (/showthread.php?tid=9795)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - rdx1968 - 08-26-2013

valio.com Wrote:
rdx1968 Wrote:
valio.com Wrote:Значи,читав тунер е около 600лв,в моя случай трябва да си взема фабричния/защото нямам такъв/втора употреба е около 500лв+600лв цифров.Другия вариант е нов екран,който се вгражда на мястото на стария+ цифров тунер около 1000лв!

Колега обясниха ли защо при вариант 2, трябва дисплеят да се подмени? Да не би да е свързано с управлението на тунетър по някакъв начин? Между другото при вариант 2, как точно ще се сменят каналите и т.н.?
Ако имаш фабричен тунер,трябва да си купиш само цифров.


Да де - ама нямам Smile Аз за това се чудя дали не е по-удачен този 2ри вариатн - смяна на дисплей + цифров тунер и не мога да загрея как точно ще се управлява ТВ-то (предполагам през дисплея ако е touch или с някакво дистанционно). Та за това питах ..


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - silvim - 09-17-2013

Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - Tisho - 09-17-2013

silvim Wrote:Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!

Дистанционно - ebay. а дисккове с карти и без това на новия собственик няма да му трябват - За БГ няма карти. Sad
На задната страна на волана има бутони те служат за управление на навигацията...


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - Dodo 155 - 09-17-2013

silvim Wrote:Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!
Страшни селяндури има в тази проста държава :evil:
Ето затова уважавам решението на ВОЛВО да се инсталира всеки един интерфейс със специален софтуеър ... дано да започнат да заключват дистанционни, карти и т.н., за да може да им е вътрешно на подобни кретени :evil:
Тези 100% са били някои от онези боклуци, дето се мислят за търговци на коли, защото всеки един собственик на ВОЛВО знае, че на тези навигации няма карти за БГ ...


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - silvim - 09-18-2013

След като бутоните от волана не могат да управляват навигацията имате ли представа какво може да се е случило? Принципно до миналата събота навигацията работеше с дистанционното... Благодаря!


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - benjito - 09-18-2013

Трябва първо да сложиш диска, и тогава ще тръгне.


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - silvim - 09-19-2013

benjito Wrote:Трябва първо да сложиш диска, и тогава ще тръгне.

Потърсих диск за навигацията в публикуваните обяви в мрежата, но единствено в ebay има (но без доставка до БГ)... в България не открих обява за продажба на диск... имам следните въпроси (малко смешни може би за хора, които разбират): Ако намеря диск за навигация на същия модел като моя, мога ли да го презапиша и ще може ли да се управлява навигацията през волана? И ако купя дистанционно управление, а нямам диск отново ли навигационната система няма да "излиза" от таблото? Благодаря!


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - Tisho - 09-19-2013

silvim Wrote:
benjito Wrote:Трябва първо да сложиш диска, и тогава ще тръгне.

Потърсих диск за навигацията в публикуваните обяви в мрежата, но единствено в ebay има (но без доставка до БГ)... в България не открих обява за продажба на диск... имам следните въпроси (малко смешни може би за хора, които разбират): Ако намеря диск за навигация на същия модел като моя, мога ли да го презапиша и ще може ли да се управлява навигацията през волана? И ако купя дистанционно управление, а нямам диск отново ли навигационната система няма да "излиза" от таблото? Благодаря!

Има го по торентите.


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - dani9 - 09-19-2013

silvim Wrote:Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!

Искрени съчувствия,
Нямах намерение да се "навирам" м/у капацитетите,но като колега ,виждам че имате проблем и може би се чувствате малко притеснена,ако грешно съм разбрал извинете.Все пак ще споделя моите наблюдения за RTI навигацията на VOLVO,може да са ви полезни.Много трудно е така,по обяснения в мрежата,еднозначно да се каже какво се е случило с навигацията на вашата кола,но ще се опитам да ви насоча,за да се ориентирате правилно.
Моето скромно мнение:
1.Помолете някой колега с VOLVO RTI навигация(от София) да ви помогне с дистанционното за тест от 10 секунди да пробвате вашия RTI модул (до 2008 дистанционните са едни и същи за всички модели VOLVO RTI) -98 % съм сигурен че дисплея ще "изплува",ако така се случи ,значи 100% вашата навигаци е ОК ВНИМАВАЙТЕ :НЕ ПИПАЙТЕ ПОВЕЧЕ ДИСТАНЦИОННОТО,просто ,поблагодарете на отзивчивия колега(е, едно кафе,ако има време), след което просто изключете от контакт.От тук нататък би трябвало винаги,като поставите ключа в положение "1",дисплея полека да "изплува" и да имате пълен контрол от "джойстика" на волана.
2.По повод RTI диска ,от отзиви на колеги пробвали да направят копия на RTI дискове,като изключим злонамерените подвеждания,определено надали има и 2-3 % успешни опити.Моя съвет,може да купите някакъв диск-но да е за ващата система(помните ли какъв беше диска,който ви отнеха,поне годината,това не е решаващо ,но е важно).Дисковете за Европа от преди 2005 в Е-бай не са скъпи,не се подвеждайте!
3.Относно диостанционното,не се ТРЕВОЖЕТЕ ВЪОБЩЕ!! За RTI навигацията,то е ОПЦИЯ, НЕ Е СЕ ЯВЯВА ОСНОВЕН ЕЛЕМЕНТ.От собствен опит, съвсем отговорно твърдя:RTI навигацията работи на 100 % без да е необходимо дистанционното.САМО С ДЖОЙСТИКА НА ВОЛАНА.
Дано да ви е от полза.Успех.


Re: Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях - Dodo 155 - 09-20-2013

Относно копията на дискове ... не съм пробвал при Волво, но надали е по-различно от друга марка, ползваща карти на Navteq.
Има специфика при презапискването, относно скорост, качество на диска (евтините стават на часовници, почти 98%), дали е -R или +R, както и записвачката. С Nero много рядко се получава ... но да не навлизам в подробности, Tisho ви каза къде има карти, свалят се, записват се на диск (обикновено има инструкции към файловете) и после в у-вото на колата Wink
Ако някой има желание да помогнем на колежката, да осигури един диск "донор", от който да запиша и ще й направим диск.
За дистанционното - колегата го е описал много добре!

п.с. И аз не съм ИТ гуру, но неволята около RX8-цата на кума ми ме научи Smile