The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моторно масло на TEXACO.

#1
Здравейте,преди няколко дена смених маслото на S40 2001 1.8 бензин с HAVOLIN EXTRA 10W40 на Тексако и сега колата ми се струва малко по-шумна от преди.Интересува ме някой дали е ползвал такова масло и дали има някаква несъвместимост с този мотор.
Reply

#2
Така като гледам си за друг тип масло - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=advanced_search_by_car_result&brand=40&model=644&engine=5076&x=53&y=9">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... 6&x=53&y=9</a><!-- m -->
;-)
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#3
Spurs Wrote:Така като гледам си за друг тип масло - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=advanced_search_by_car_result&brand=40&model=644&engine=5076&x=53&y=9">http://www.motorni-masla.net/index.php? ... 6&x=53&y=9</a><!-- m -->
;-)
Мисля че може и 10W40 в зависимост от температурните условия на експлоатация, по скоро незнам като качество на маслото дали е подходящо нали всеки производител на автомобили си има някакви изисквания за масла.
Reply

#4
TraidPlus Wrote:Здравейте,преди няколко дена смених маслото на S40 2001 1.8 бензин с HAVOLIN EXTRA 10W40 на Тексако и сега колата ми се струва малко по-шумна от преди.Интересува ме някой дали е ползвал такова масло и дали има някаква несъвместимост с този мотор.
Както колегата е посочил - сложил си по-гъсто масло, което разтропва мотора ... колкото и странно да звучи.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#5
ОК.Благодаря за отговорите!
Reply

#6
Здравейте,
Пиша със голямо закъснение, но може да е полезно за темата, тъй като не видях някой да има опит точно с това масло.
Аз съм слагал и за съжаление отзивите не са добри.
При положение, че колата беше на 30 000 км и не гореше никакво масло (сменям го през около 10 000 км), след като сипах съпросното масло изгори около 1 литър за 10 000 км. След смяната му се върнах на предишната марка масло и резултата за мое успокоение беше като преди - спря да харчи масло.
Поздрави
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#7
Привет ! За много години на всички !

Късничко открих темата и все пак ще споделя моя скромен стаж по нея ! В началото и аз ползвах 10/40 полусинтетика на Петронас , сега дойде време да го сменям (дори позакъснях) и взех 5/40 пълна синтетика на Унил ! Разликата в шума на мотора се усеща ! Аз съм с V40 1.8 122 hp 2000 година с газ - ровейки книжката по съвсем друга причина се спрях случайно на маслата и не бе упомената марка , както и на капачката на двигателя , но в раздела са подчертани изисквания на параметри за маслото :
ACEA A3/B3/B4
API CF/SN
Дано съм бил полезен ! Безопасно и безаварийно шофиране !
Reply

#8
Незнам точно разликата всеки пише глава да те заболи но,и аз бях със 10/40 кастрол с3 не беше лошо но реших проба 5/40 първо някакво по евтино за промивка така да се каже и после нещо по така.Разликата между двете засега 5/40 утихна мотора ,по добър разход така че по добре това все пак зависи мотора как е Smile
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

#9
Аз сложих Тотал Кварц 10w40 и съм доволен.Предишното масло беше Мобил супер 2000 и го гореше.За 8500 км беше изхарчила около 450 мл.Сега горене на масло нямам.Поздрави.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)