The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Електрическа инсталация Volvo 960, 2.9 Auto, 1992

#1
Колеги,
Помагайте, кой както може! Big Grin
Трябва ми схема на електрическата инсталация на фрегатата! И по-точно на климатичната система.
Проблема лъсна след обслужване и ремонт на климатроника.
Оказа се, че палави пръстчета са пипкали по кабелите и компресора на климатика е вързан някакси за халогените на колата.
При изключване на датчика за налягане на дехидратора се изключват и халогените! Confusedhock:
Също така климатика не се изключва при достигане на зададената температура, а трябва аз да върша ролята на датчик... Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#2
http://www.volvowiringdiagrams.com/?dir=...20Diagrams

Може да ползваш и Autodata, там схемите за старите автомобили са сравнително точни.
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#3
Благодаря! Smile
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#4
Колеги, мъката продължава - оказва се, че електрическата система на климатроника я няма на пуснатия от Котоошу линк! Cry
Други предложения?
Търсим ел. системата на климатроника!

И да не пускам нова тема - търси се майстор за километража!
Разглобихме го с Радо и се оказа, че не е проблема със зъбните колела... Нещо електрическо е!
Не върти отчитането на километрите - нито общия, нито дневния. Скоростомера си работи без проблем
Да бях си завършил УПК-ато едно време в ел.паралелка! А аз - шлосер-монтьор! На ти сега! Само ел. проблеми са ми на главата... :lol:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Моя климатик на 9-ката не работеше. Благодарение на Вальо Кангалов се радвам на тази благинка. Той беше изнамерил схемите, ако се наложи, но проследяването на проблема доведе до това, че не сработва още при натискането на бутона. Оказа се лоши спойки на платката на панела. Може проблема при теб да е това, нищо не губиш да го прегледаш. В крайна сметка няма някакви невероятни схеми. Ако компресора сработва значи управлението бачка, оттам нататък фреони и т.н. Ако не сработва или управлението не е ок или някой кабел е прекъснат,проследявате по пътя и откривате проблема, успех.
П.п. За таблото, щом е ел.проблем защо не се обърнеш към Тишо или Ники, свали го да му разгледат платката.
П.п.2 Макар, че да се върна на климатика, щом е вързвам към халогените явно кабелите на компресора са дефектирали нещо, иначе няма логика.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)