The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Хайде да си "сглобим" газова

#21
Усещате ли как малко сам си говоря като лудите Big Grin
Вчера за малко ми остана време докато си оправях и почиствах палатки-малатки, раници и ала-бала и си поиграх с колата.Работата клони към това че не може да се излъже компа че не му работят инжекторите но за да съм на 100% сигурен ще трябва да закача колата на диагностика за да видим каква грешка дава в момента на превключване на газ.Ламбда емулатора веднага сработва и подава 0,4V при обръщане на газ и си връща нормалната работа на сондата при обръщане на бензин като стойностите са си в диапазона в зависимост от работата на мотора 0,1-0,9.
Не че ми пречи нещо но ме дразни.Ще видя пичовете от Фобос от които е и ключа дали могат да дадат съвет.
Както е ясно ще Ви държа в течение.
Иначе да споделя един сеир който стана с газта, ама няма да ми се смеете колко съм проZд :lol:
Нали сипах аз там за 10лв да има газ като монтирах уредбата и малко претрисаше в началото докато изкара въздуха от тръбите, не го изкарах понеже цигарата все ми е в устата.И след това като си захапа газ и си върви колата и си работи перфектно като естствено започнах да си я настройвам газовата.То не беше работа на място, то не беше юркане и настъпване...яко сгеч.И какво я прихвана при последната настройка, като взе да се дави и да клати мотора, неще да се изфорсира и ... абе ужас.Обръщаш на бенз и изтребител, щрак на газ и забива муцуната.Брех мама ти стара шведска тъпа, нервичките ми скоси.Наново презапоих всички кабели, схемата три пъти проверих и вече нарочих изпарителя, няма какво да е.Викам като се прибера от почивка ще го сваля и ще видя какво може да е станало.
И вече бесен до съвършенство намотах кабеляците, сложих капаците на мотора и седнах бесен да пуша поредната цигара.По пътя на логиката мислих, гледах, чесах се и се загледах в племеничката как пие вода от бебешко шише (понеже е на година и нещо) и я гледам как се мъчи горката да изсмуче последната капка вода понеже й свършила ама упорито цоца там нещо.Абе диване, чакай да ти сипя малко водичка бре дребосък.И тогава О ЧУДО, светна ми халогена в киферицата изкуфяла.Кой да мисли че колата я бях смазал от проби, бутилката е чисто нова пълна с въздух и тръбите и те са празни.Щрак на бенз и хоп на бензиностанцията, сипах за още 10лв газ и като тръгна тая кола ще скъса полуоските Big Grin Че се налагаше да слизам няколко пъти да я удуша от тройника. Та така де, явно че за да върви на газ й трябва газ :lol:
V40 B4204S '97
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)