The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бензин vs дизел

#1
Здравейте,
дойде време да сменям колата и се насочих към Волво. Много се двоумя дали да взема дизел или бензин. Въпроса ми е по-скоро до периодичните разходи - масла, фистри, ремъци.... каквото се сменя периодично. Покрай кой двигател има повече разходи - дизеловия или бензиновия? Определено скоростната кутия ще е ръчна. Като че ли съм по-сколонен към бензиновия т.к. може да се газифицира или да взема такава направо с газово. Но от друга страна дизеловия ще е също икономичен. Ще съм ви много благодарен и ако ме насочите на какво да обръщам внимание при покупката.

Насочил съм се към V50/V70 или S40/S60. Бюджета смятам да ми е около 6000-8000лв като не бързам със закупуването, вероятно лятото ще я вземам или есента ако трябва да увелича бюджета. Производство - 2003-2006 година, не мисля, че за по-ново ще стигнат парите. Искам да уточня, че търся семейна кола и не ме вълнуват коне, дърпане на светофара и тем подобни.

Досега бях с Mitsubishi Lancer 1,3 1998 год. и като за първа кола беше страхотен. Карах я около 7 години, но поради силна корозия ми се счупи гредата под двигателя. Та сега се чудя как да я разкарам за повече от 200-250лв (колкото ще ми предложат за скрап) т.к. не ми се инвестира в ремотни, въпреки, че всичко друго е ОК.

Първоначално се бях насочил и към Mazda 6. Още не съм изключил този вариант стига да намеря такава с неизгнило шаси. Както казах не бързам със покупката и няма да се хвърлям на първата срещната кола.
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)