The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 Висока температура и загуба на антифриз

#7
(05-23-2022, 07:22 AM)Tisho Wrote: По сериозния проблем може да дойде от скоростната кутия. Не е добре да работи постоянно на твърде висока температура. Охладителя на кутията и на мотора е общ.
Ако всичко е наред този мотор държи между 84 и 90 градуса. За да качи по-висока температура или има проблеми, или караш като състезател по планински проход.
Преди няколко години моето XC90 имаше такъв проблем - загряваше повече от колкото трябва, като не беше започнало да изхвърля охладителна течност, хванах го навреме какви ги върши. Проблема се реши с разглобяване на радиаторите и измиването им. И на мен не ми се вярваше, че може да е от задръстени радиатори, но след като Младен(Volvo Alternative) ги свали и изми, колата започна отново да държи нормалните си температури.
Проблема го забелязах по планински път с доста завои и денивилация - температурата отиваше около 100 и над 100 градуса. При околна 13.
Седмица по късно с измити радиатори, по същия маршрут със същото натоварване на колата, при околна температура около 23 градуса, температурата на охладителната течност стигна 93 градуса и колкото и да тормозех колата по високо число не видях. При нормално каране държи около 89 градуса.
Благодаря за информацията, точно това исках да знам на колко е нормално да работи. Вчера в жегата с включен климатик я търкалях градско в София това което констатирах е че на светофари те държи около 90-93 градуса, като ускорявам скача на 95-98. Извън града с около 100-120 км/ч държи около 100-105 градуса. Ще я разглобявам да ги изчистя радиатори те и сигурно и термостат ще сменя да видя дали ще има разлика. Сякаш не ми се струва да е глава или гарнитура.
Reply



Messages In This Thread
RE: D5 Висока температура и загуба на антифриз - by JORO_86 - 05-26-2022, 08:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)