The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тампони за стабилизираща щанга на Volvo S40

#61
milenhr Wrote:Дааа, голям ч..п изядох. В сервиза ми свалиха целия преден мост, за да монтират ши...ните тампони и какво се оказа? Че тампоните са с по- малък диаметър. За щанга 17 мм. А на тях е даже гравиран върху гумата каталожен номер 85.0990.1 по каталога на Скан Тех, който отговаря на тампон за щанга 19 мм. По какъв ли начин не се мъчиха хората да ги нахлузят. НЕ СТАНА. Даже в опитите си да ги монтират счупиха единия от тях. До 13 часа в събота колата стоя на подемника разглобена. Опитахме се да намерим от някъде в Добрич някакви тампони, които да монтираме, но не успяхме. Накрая хората ми монтираха обратно старите, платих им 10 лева и си отидох. А ми монтираха и един шарнир.
В процеса на обратен монтаж на старите тампони забелязах, че самите тампони са си ОК и добре уплътняват. Но не уплътняват добре в скобата, която ги притиска. Има 3-4 мм луфт отдолу и тампона така да се каже, подскача в скобата и от това се получава потропването. Сега вече мисля да ме търся други нови тампони, а да подложа под тях пластина с дебелина 3-4 мм, за да може да уплътни и да мяма луфт. В събота пак съм на линия в същия сервиз. Дано този път да не изям пак дървото Big Grin
Съветвам колеги, на които стабилизиращите щанги отпред са с диаметър 19 мм да не купуват тампони от Скан Тех с номер 85.0990.1 ПРОСТО НЕ СТАВАТ!

ПП Между другото въпросния тампон се продава у нас на цена, започваща от 23-25 лева. В сайта <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.alibaba.com">http://www.alibaba.com</a><!-- m --> се продават на едро произведени в Китай /на моя също пише Made in China/ тампони на цена 1-2 долара.
Преди време имах подобен проблем с тези тампони. Аз си купих същите от Скантех и диаметъра наистина е за 17мм щанга, но майсторите които ми ги монтираха успяха да ги сложат без да махат предният мост, само разхлабиха болтовте и леко го наклониха. За смяната ми взеха само 15лв.
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)