The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бял пушек от ауспуха на 2.5 TDI

#1
Здравейте,

нов съм във форума, но го чета с интерес. Прочетох доста интересни мнения по много теми. Забелязах, че има много компетентни хора тук. Имам следният проблем с моето В-70. Колата е 2.5 TDI, двигателя на ауди. Като цяло съм доволен от неговата работа, но има един проблем който ме притеснява. Когато е студена и я паля излиза много бял пушек. Опушвам квартала, та чак ми е неудобно от минаващите по това време хора. Забелязал съм, че когато е студено този дим е повече. След време когато загрее колата се нормализира. Мирише неприятно и дори затварям вентилаторите на вътрешен кръг, да не влизат в купето миризми. Не гори масло. Зимата имах проблем с паленето, но четох във форума, че може да са свещи и така се оказа. Смених ги и този проблем изчезна. Сменям си редовно маслото. Не ползвам добавки към маслото, но прочетох обширната тема тук във форума и се запалих да ги изпробвам при следващата смяна на маслото. Описвам всички тези подробности с цел да ви помогна при поставяне на "диагнозата", относно белият пушек. Благодаря на всички отзовали се.
Мернах в една от темите, че белият пушек може да се дължи на антифриз и евентуално става въпрос за гарнитура. Вие ще ми кажете дали е така, просто го прочетох някъде. Ако е така, препоръчайте ми сервиз където да ми я сменят. Всъщност скъпо и трудно ли е това "упражнение"?
Малко по долу в раздела "съвети" пуснах и една тема за сравнение между дизелите TDI и D5. Ще ви бъдъ благодарен ако имате мнение и по тази тема.
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)