The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос към притежателите на S40/V40

#21
liubo_v40 Wrote:Здравейте,
прочетох внимателно мненията за т.нар. Инфо център. Моето е V40/2.0/16V - 97godina и под уредите за температурата, дисплейчето не свети. Има и една продълговата дупка, над касетофона, което вероятно говори, че го няма тоя център.
Въпросът ми е, някой купувал ли е от морга такова нещо и дали може да се монтира, защото според мен дисплея го има.

Инфо центъра доколкото си спомниам е кръгъл и стои на мястото където е уреда за температура на охладителната течност и нивото на горивото. Мисля че по принцип може да си сложиш такъв, ако намериш, но вероятно се сменя целия панел с уредите.
Reply

#22
Някой знае ли къде се намира сензора за външна температура ?
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#23
Отпред до десния клаксон, пред радиатора на климатика.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#24
Темата е доста брадата, но и аз да споделя проблемите си по въпроса. Оригинално колата ми е без инфо-център.Закупих си табло, копче и датчик за външна температура от колега от форума, за което много му благодаря :mrgreen: . При поставянето на новото табло сработи всичко по него с изкл. на стрелката на температурата на охл.течност. След това с мой приятел прехвърлихме кабелите от буксата на инфо-центъра към лявата букса зад таблото и о, чудо-всичко проработи, но този път с изкл.на външна температура. Казвам чудо, защото ми минаваха диви мисли за нужда от смяна на софтуер в МП :twisted: .Само да поясня, че новото табло е от S40 2,0Т 1998г. Сега при ходенето ми до Варна се надявам Здравко да успее да оправи двете проблемни температури, а ако не успее имам и резервен вариант Wink . Ако мисията успее ще пиша в темата. Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#25
100YO какво стана с инфо центъра ,външната температура и темп. на охл.течност? Получи ли се "номера", оправи ли ги и как ?
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#26
Здравей. Проблем с външната температура нямам, всъщност всички функции на инфо-центъра си работят безупречно. За съжаление все още не съм се преборил с подкарването на стрелката за температурата на охл.течност. Последните опити бяха от преди два дни. Утре борбата продължава. Ако някой има идея как би могло са стане проработването на стрелката ща съм му безкрайно задължен. Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#27
Няма да стане , на 2.0 Т информацията за охл..течност се подава към таблото не от датчика директно а май от компютъра за мотора, доколкото знам. Имаше дебат по въпроса , даже когато ми наливаха софтуера на автопилота в София питах Роби и той го потвърди.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)