The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
високооктанов бензин или просто качествен такъв....

#41
Хасковските градски легенди гласят, че горивата на ОМВ са най-добри. Пробвал съм с подобрения дизел на Ромпетрол, същата работа като разход, само дето заради легендите ти се струва, че не върви толкова. Сега карам основно с Лукойл, защото имам карта за отстъпки.
Reply

#42
tortomanin Wrote:Хасковските градски легенди гласят, че горивата на ОМВ са най-добри. Пробвал съм с подобрения дизел на Ромпетрол, същата работа като разход, само дето заради легендите ти се струва, че не върви толкова.

Тъй де, темата да е да пресеем легендите. :-)

Quote:А как си пълните резервоарите
Пълня догоре и карам, докато светне резерва. По изключение пълня, когато тръгвам на път, където зная, че няма да ми стигне до крайната цел.
Reply

#43
ОМВ имат ли някаква ПРИМОЦИЯ , че аз ползвам карта за 5-8 ст за литър от петрола ?
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#44
Примоцийте на ОМВ са странни. Събираш точки, с които получаваш правото да си купиш нещо ненужно от тях, при това пак за пари. Чаши, куфари.... Празна работа.
Reply

#45
tortomanin Wrote:...Събираш точки, с които получаваш правото да си купиш нещо ненужно от тях, при това пак за пари...
Много ми хареса как точно го формулира! Big Grin Big Grin

Отдавна не съм има бензинова кола и причината да се откажа от това гориво бе именно качеството - каквото и да слагах, където и да го слагам, редовно проблеми.
Не знам дали не смеят да "кръщават" дизела заради многото електроника в колите вече и прецизните дюзи, но масово горивата не са лоши. Единственият проблем е, че не отговарят 100% на истината - V Power Diesel не е нищо повече от рекламен трик, защото няма никаква разлика с обикновения дизел, същото важи за Premium Diesel. Не съм сравнявал целенасочено и пробвал Ecto Diesel спрямо обикнвения на Лук-Ойл, но не бих се учудил да е поредният рекламен трик Wink Уж са по-качествени и трупат разни бонус точки или премии, а реално "получаваш правото да си купиш нещо ненужно от тях, при това пак за пари" Big Grin :lol:
С годините се спрях на Петрол (определени бензиностанции) и Лук-Ойл, само на нормален дизел, т.е. без разни маркетинг "добавки".
Имам под носа една бензиностация Петрол, от коята зареждам над 7-8 год. Никога не съм забелязвал да лъжат с количеството, нямам отлагания по филтрите при смяна (утайки), колата върви нормално и харчи сравнително добре. Това, което съм виждал, когато цистерните зареждат е да слагат в резервоарите някаква добавка от 1л. метални кутии - без етикет! Не са пресипвани, разпечатват ги на място и имат само някакви обозначения и толкова - явно не са за масова употреба. Поразпитах управителката и ми каза, че на всеки 1 тон гориво слагат 1л. от тази добавка за повишаване на качествата й. Каква марка е (предполагам на Лики-Моли, много ми прилича флакона на техен), дали е достатъчно това количество добавка, не знам. Но редовно, когато зареждат, ги засичам да ги изсипват. Тяхната нафта не ми е замръзвала никога, не е пушела кола и т.н. Като произход е Лук-Ойл Нефтохим, не е "внос" от Германия, Италия и т.н. :lol:
За съжаление и тя не е това, с което хората карат навън (винаги с гръцка нафта заредена от Гърция, а не ЕКО, ми пада разходът малко и се повишава динамиката), но като цяло е една от най-качествените в БГ, поне не се запушват дюзи, не замръзва и т.н.
На служебната кола й направих над 80 000 км само с тяхна нафта - така се случва, че пътувам София-Пловдив постоянно, а там си зареждам на изхода на града. От всичките Октавии, само моята я бъркат с бензинова и върви най-много (според шофьорите, когато я обслужват). Колегите си зареждат техните от ОМВ или ШЕЛ, защото събират точки и "получават правото да си купят нещо ненужно с тях, при това пак за пари" :lol: Да не говорим, че двигателите им са осезаемо по-шумни, а само моята е изминала най-много км :mrgreen:
Това мога да споделя за моите скромни впечатления с българските горива. На Лук-Ойл също не са лоши, не правя особена разлика с Петрол (малко повече са ми пушели колите с тяхната нафта, сегашните са с DPF и не мога да преценя), но зареждам само в краен случай.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#46
Big Grin
tortomanin Wrote:Примоцийте на ОМВ са странни. Събираш точки, с които получаваш правото да си купиш нещо ненужно от тях, при това пак за пари. Чаши, куфари.... Празна работа.

Абсолютно. Никога не съм се ръководел от промоциите по бензиностанциите. То ясно, че не са направени, за да печелим.
Reply

#47
Миналата седмица бях в Гърция за 1 ден. Наложи ми се да заредя на 1.0 та бензинова Корса, с която бях Гръцки бензин на рекордната цена от 1,7 евро, но резултата беше зашеметяващ. Никога не съм си представял , че тази 1.0 литрова лагерница може да върви така и тогава осъзнах с какви "лайна" хората в България си карат колите!!!
Volvo For life!
Reply

#48
JMI Wrote:Миналата седмица бях в Гърция за 1 ден. Наложи ми се да заредя на 1.0 та бензинова Корса, с която бях Гръцки бензин на рекордната цена от 1,7 евро, но резултата беше зашеметяващ. Никога не съм си представял , че тази 1.0 литрова лагерница може да върви така и тогава осъзнах с какви "лайна" хората в България си карат колите!!!

За бензина не зная. Няколко години обаче подред зареждах дизел от Гърция и не съм забелязал никаква съществена разлика с ОМВ на старото Волво (V40 2001 1.9D). Бях ги чувал тия, нарочно следих колата, никаква разлика - и като поведение, и като харчлък.
Reply

#49
npavlov Wrote:
JMI Wrote:Миналата седмица бях в Гърция за 1 ден. Наложи ми се да заредя на 1.0 та бензинова Корса, с която бях Гръцки бензин на рекордната цена от 1,7 евро, но резултата беше зашеметяващ. Никога не съм си представял , че тази 1.0 литрова лагерница може да върви така и тогава осъзнах с какви "лайна" хората в България си карат колите!!!

За бензина не зная. Няколко години обаче подред зареждах дизел от Гърция и не съм забелязал никаква съществена разлика с ОМВ на старото Волво (V40 2001 1.9D). Бях ги чувал тия, нарочно следих колата, никаква разлика - и като поведение, и като харчлък.
Колега, ти да не работиш за някой от колемите "бензинджии" :lol: или нещо ни будалкаш Wink
Дори в Румъния нафтата е по-хубава от нашата Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#50
dilana Wrote:ОМВ имат ли някаква ПРИМОЦИЯ , че аз ползвам карта за 5-8 ст за литър от петрола ?
Имат - HappyDays.
Демек - Четвъртък и Петък с по 5 стинки надолу за бензин и дизел.
А картата за Петрол...как да се сдобия и аз с туй нйещо?
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)