The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
високооктанов бензин или просто качествен такъв....

#21
С V-power Racing има разлика :-) Веднъж като го сипеш и после с отвращение наливаш друг. Пробвал съм всички изгъзици, с 95 на Лукойл върви най-добре, тия с добавките само ми правят свещите бели вместо керемидени, но на вървене и разход все същото. С V-power racing си е друго, няма вибрации, двигателя е тих дори и на 5000 оборота. За съжаление разхода остава същия, а 3 лв на литър си е много.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#22
Аз съм най-доволен от тези 3-те марки:
Ромпетрол 95 ( моя фаворит Smile )
Еко 95
Петрол 96
Като има значение от коя бензиностанция се зарежда или може и да си внушавам
Консумативи и авточасти Волво -
--->>>> <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=25243">viewtopic.php?f=21&t=25243</a><!-- l --> <<<<---
Reply

#23
TBMauto Wrote:Аз съм най-доволен от тези 3-те марки:
Ромпетрол 95 ( моя фаворит Smile )
Еко 95
Петрол 96
Като има значение от коя бензиностанция се зарежда или може и да си внушавам


Здрасти,


Петрол 96 никога .... ама никога! Супер бензин от към първи впечатления, но после как запушва дюзи заради добавката.... Знам много опарени от крайния вариант, а аз лично също съм го пробвал. В началото супер ама после лека полека започва да се усеща промяна. Спрях да го ползвам взех си добавка за почистване на горивната система и сега всичко е бомба. Петрол 95/98 може, но 96 не. Бензиностанции Зара също са им добре горивата. Преди зареждах само от Петрол, а сега вече само от Зара и то 98 понеже най-много ми харесва като вървене. Един път съм зареждал на Лукойл 95 (инцидентно) и това е, другаде не съм стъпвал с Volvo-то.


Поздрави,
Иван
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#24
hamak Wrote:
TBMauto Wrote:Аз съм най-доволен от тези 3-те марки:
Ромпетрол 95 ( моя фаворит Smile )
Еко 95
Петрол 96
Като има значение от коя бензиностанция се зарежда или може и да си внушавам


Здрасти,


Петрол 96 никога .... ама никога! Супер бензин от към първи впечатления, но после как запушва дюзи заради добавката.... Знам много опарени от крайния вариант, а аз лично също съм го пробвал. В началото супер ама после лека полека започва да се усеща промяна. Спрях да го ползвам взех си добавка за почистване на горивната система и сега всичко е бомба. Петрол 95/98 може, но 96 не. Бензиностанции Зара също са им добре горивата. Преди зареждах само от Петрол, а сега вече само от Зара и то 98 понеже най-много ми харесва като вървене. Един път съм зареждал на Лукойл 95 (инцидентно) и това е, другаде не съм стъпвал с Volvo-то.


Поздрави,
Иван
Полезно мнение. И аз мисля че трябва чист (без агресивни добавки) и качествен бензин.
Поздрави, Тошко
Консумативи и авточасти Волво -
--->>>> <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=25243">viewtopic.php?f=21&t=25243</a><!-- l --> <<<<---
Reply

#25
Аз започнах да наливам само 98 от лукойл, за сефте помпата сдаде багажа Sad
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#26
скоро по твърдение на бившия ми шеф ( пасат 2.0 фси ) налях екто на лукойла защото той твърдеше ,че има разлика в разхода...Не знам да ли си внушавам...пробвах 5-6 пъти и все по 30 лв зареждам...с 30 лв екто минавах спокойно 100 км в града (тогава около 11.3 разход) ,а с обикновения все зор и все около 93 км(това пък поне 10 пъти и все 90-93 км) което пък идваше почти към 12 разход на тогавашните цени...Мисля ,че наистина едно половин кило може и да е имало разлика...Е наскоро си сложих газ и вече съм в графата до 15лв за 100км градско ....безценно....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#27
Както знаете Волво С80 гори всякакъв бензин, разликата е само в разхода. Затова смятам, че мога да дам една обективна оценка на горивата. Наскоро за Великден си бях в България и искам да кажа, че най-хубавият и евтин бензин не само в България, а може би в цяла Европа е МахХ 100 на ОМВ. Може би единствено в Люксембург бензинът е толкова евтин при това качество. Той като качество с нищо не отстъпва на немския, но е доста по-евтин. Аз налях по 2.60 лв, докато в Германия цената е 1.60 евро. По тази причина следващия път ще си купя една или дори 2 туби и тръгване ще си взема бензин от България колкото мога. Категорично мога да кажа, че бензинът в Сърбия е пълен боклук и човек всячески трябва да избягва да зарежда там. В Унгария не съм го пробвал, защото гледам че Унгарците живеещи близо до границата зареждат в Сърбия/Австрия и обръщат.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#28
От известно време започнах и аз само да наливам Maxx Motion 100 и мисля да продължа само с него, за разхода на бензин не ме интересува тъй като на бензин си я карам редовно но в повечето случай на "цедка". А в такъв момент не мисля дали ще ми гори 10-15-40 на 100 :mrgreen:.
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#29
Здравейте, колеги,

Споделям съвета, даден ми от дилър (нарочно го оставам анонимен, не съм искал позволение на го цитирам) от МотоПфое. Той ми препоръча да сипвам 95 и да не се занимавам с 98, 100, ултра турбо макс и т.н. Не се произнесе категорично относно бензиностанциите, но спомена OMV като добра.

Аз лично не стъпвам в Шел, предпочитам OMV и Eko, в краен случай Petrol и Lukoil, хем че мразя последните. :-)
Reply

#30
За 2 години и 30 хиляди съм зареждал само на петрол 95 октана и един единствен път 100-цата на ОМВ.
Нямам газова.
Да чукна на дърво досега никакви проблеми с нищо по двигателя като изключим една изгоряла НОВА свещ и един прекъснат кабел от бобината до 1 цилиндър
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)