The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с бензиномера-V40

#1
Здравейте колеги. Преди малко стана голям майтап. Заредих 20л.бензин и най-изненадващо бензиномерната стрелка "умря". В началото въобще не отлепяше от долно положение. Минах само на бензин, че да го поизгори малко, но никакъв ефект.Помислих, че може да е бушон, но по едно време взе да мърда и стигна до горно крайно положение/все пак резервоара е почти пълен/, но най-странното е, че след това бавно започна да слиза надолу, до около показанието за 20л.По принцип в резервоара държа около 40л.бензин и си мисля, че потенциометъра, който отчита нивото в резервоара може да се е окислил от бензиновите пари, но това е само моя догадка. Въпроса ми е, сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и как го е решил. Благодаря на всички отзовали се.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#2
Аз съм с "инфоцентър" - нивото за бензин са чертички от течни кристали, но съм имал подобен проблем от разместено табло. Нивомера е вграден и капсулован в бензиновата помпа, не знам дали може човек да се добере до него. Може да пробваш да натиснеш таблото - ако се оправи - разместено табло.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Благодаря ти за насоките Жоро! Пробвах да натисна таблото, после направо ударих отгоре му-всички стрелки помръдват и си работят, но бензиномерната се скатава :? Утре като пътувам до Калояново ще видим дали в движение ще се оправи проблема :roll: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#4
100Y0 Wrote:Здравейте колеги. Преди малко стана голям майтап. Заредих 20л.бензин и най-изненадващо бензиномерната стрелка "умря". В началото въобще не отлепяше от долно положение. Минах само на бензин, че да го поизгори малко, но никакъв ефект.Помислих, че може да е бушон, но по едно време взе да мърда и стигна до горно крайно положение/все пак резервоара е почти пълен/, но най-странното е, че след това бавно започна да слиза надолу, до около показанието за 20л.По принцип в резервоара държа около 40л.бензин и си мисля, че потенциометъра, който отчита нивото в резервоара може да се е окислил от бензиновите пари, но това е само моя догадка. Въпроса ми е, сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и как го е решил. Благодаря на всички отзовали се.
аз си мисля за клеясъл поплавък в резервоара, щом стрелката си работи, ама знае ли човек :roll:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#5
В началото ми мина през ума, че поплавъка е блокирал в горно крайно положение и затова стрелката не помръдва. Даже поразклатих с ръце колата/моля щатните спамери да не се форсират :twisted: /, но без успех.
Ще пиша, ако има промяна.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#6
Не знам как, но вече проблема със стрелката на бензиномера не стои на дневен ред. Всичко е нормално. Предполагам, че бензина си е свършил работата и е зачистил пистите на потенциометъра. Темата остава отворена и за други колеги сполетяни от подобен проблем.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)