The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S40 или S60 /бензин или дизел/

#31
Благодаря, сега остава само да се поровя за повече инфо за колата, че ми я дадоха без упътване ...
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#32
Яяя...понеже гледам тука че сте захванали темата за разходите, а не ми се пуска нова тема, да се оплача и аз. Второто попълнение във Волво парка е горе долу следното:
Волво S40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.
Като цяло съм доста доволка,защото я взех суперзапазена,но ме притеснява разхода...На извънградско, верно с яка ръчка ми даде 8,5-9,5/100. Ама на градско като я засякох ми се изправи косата. Отиде на близо 14/100. :x :x :x Направо ми се изправиха косите. Кажете ми това нормално ли е и ако не е колко е нормалното,за да знам какво гоня..
Само като си направя сравнение с 240-ката дето е едва ли не двойно по-тежка с 6 цилиндров редови и 2,4 , верно че е дизел...там дори зимата ми даваше 7-8 извънградско и до 10 на 100 градско ми се струва баяяяя разлика.

Мерси предварително за инфото.
Reply

#33
Напълно нормално. Градското може да падне до 11 ако караш повече от 15 км без задръствания. За 10тина километра със 30 мин киснене по светофар си е толкова. Разходът на гориво на бензин и дизел въобще не може да се сравнява. Ако бензина можеше да се доближи до разхода на дизел кой щеше да се мъчи с нафта?!
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#34
Честито за придобивката! Аз имам същото волво, но 2002! 1 препоръка, без да давам място за спор воден от зората на човечеството- карай волвото с пълна синтетика. Аз лично ползвам UNIL 5w40. Пробвал съм доста масла, на които цената не пада под 20лв/литър и ще ти кажа, че с пълната синтетика на унил съм изключително доволен- турбината пее, двигателят мърка, ауспуха е заспал от към сажди Smile Късмет и дано си поне на половина доволен колкото мен- аз не мога да си го изваля ВОВИТО Smile)))))))))))))))))
Reply

#35
Много благодаря, колата е наистина страхотна. Какво съвпадение - миналата седмица смених маслото с HAVOLINE ULTRA 5W40. Аз по принцип държа на качеството, така че Вовито ще е доста глезено... Smile
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#36
не съм карал с такова масло, но ако искаш пробвай по-нататък с Унил-а, аз лично съм доволен! Пък за глезенето- то те глези, ти го глезиш Smile)))
Reply

#37
Да така е...
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)