The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да рзбера къде е правен двигатела на VOLVO S40 1.6 16V

#11
Мотора не е слаб.Просто не е правен за българския манталитет на каране./още като светне заленото на светофара
всички започват да се изпреварват и надбягват, все едно са на рали.По магистралата същото ако си със 140 все ще се намери някой който да те изпревари зверски за да ти покаже че неговата кола е по мощна./Така че колега ако
не си от тоя тип хора можеш спокойно да си я караш.Данъка е висок, защото е над 100 к.с..Колата е здрава
проблем може да ти създаде единствено някой семеринг от скоросната кутия, което не е болка за умиране.

#12
Обиколил съм западна европа с Астра 1.4, навсякъде ме гледаха лошо защото колата не смогваше на ритъма. Редовно създавах ситуации на включване в магистралите защото от теб се очаква в мястото за включване да изравниш скоростта с тази на магистралата и те пускат, колите на магистралата редовно набиваха спирачки защото ме пускаха и очакваха да се включа с около 110, опела зорлем се включваше с 90. Ако намалиш колата отзад те блъска защото очаква да натиснеш педала до дупка, а не да чакаш. Трафика в западна Европа е много рязък и бърз, с кола под 120 кс там можеш да караш само в малки села в планината. След каране в западна Европа трафика в България ти се струва на забавен кадър. Единствената разлика е културата на седене в лентата и спазването на предимството. В Германия ако принуждаваш колоната да те изпреварва на магистрала полицията те отбива за да не пречиш.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0

#13
kombi Wrote:Мотора не е слаб.Просто не е правен за българския манталитет на каране./още като светне заленото на светофара
всички започват да се изпреварват и надбягват, все едно са на рали.По магистралата същото ако си със 140 все ще се намери някой който да те изпревари зверски за да ти покаже че неговата кола е по мощна./Така че колега ако
не си от тоя тип хора можеш спокойно да си я караш.Данъка е висок, защото е над 100 к.с..Колата е здрава
проблем може да ти създаде единствено някой семеринг от скоросната кутия, което не е болка за умиране.



Много е прав колегата, подкрепям изцяло неговото мнение и съвет :wink:
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............

#14
joro74 Wrote:В Германия ако принуждаваш колоната да те изпреварва на магистрала полицията те отбива за да не пречиш.
Ще доживеем ли да го видим в БГ...

п.п. И после да не кажете, че модератора не спами Smile ААаааааааАаааай Smile Зема да се самосанкционирам, то това на нищо не прилича!
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало

#15
joro74 Wrote:Обиколил съм западна европа с Астра 1.4, навсякъде ме гледаха лошо защото колата не смогваше на ритъма. Редовно създавах ситуации на включване в магистралите защото от теб се очаква в мястото за включване да изравниш скоростта с тази на магистралата и те пускат, колите на магистралата редовно набиваха спирачки защото ме пускаха и очакваха да се включа с около 110, опела зорлем се включваше с 90. Ако намалиш колата отзад те блъска защото очаква да натиснеш педала до дупка, а не да чакаш. Трафика в западна Европа е много рязък и бърз, с кола под 120 кс там можеш да караш само в малки села в планината. След каране в западна Европа трафика в България ти се струва на забавен кадър. Единствената разлика е културата на седене в лентата и спазването на предимството. В Германия ако принуждаваш колоната да те изпреварва на магистрала полицията те отбива за да не пречиш.
Напълно вярно е това което, казва Жоро, с тази малка подробност , че все пак в София колите се изстрелват с мръсна газ светне ли зелено на светофара, а тука във Варна, почваш да се движиш на червено, тя луда работа, само селски мурдари , които като светне зелено и чак тогава включват на скорост едвам едвам потеглят и ако се разкъса колоната и имат някакви малко на брой секунди за преминаване се движат така все едно са сами на пътя и само те да хванат зеленото, а тези след тях кучета ги яли :minigun: После задръствания ставали, мамицата им на тая пенсионеро-селска класа, която може да изминава 10 километра градско за половин час :minigun: :minigun:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp

#16
joro74 Wrote:Единствената разлика е културата на седене в лентата и спазването на предимството. В Германия ако принуждаваш колоната да те изпреварва на магистрала полицията те отбива за да не пречиш.
Единствената малка разлика е в качеството на пътищата .....щом толкова си пътувал, много добре знаеш за какво иде реч Wink Да сравняваме немските аутобани с нашите "магистрали" е смешно....за пътищата в градовете няма дя споменаваме нищо Big Grin ...
Volvo V40, 1.6 бензин/метан, 1998г.

#17
Аз съм с Волво В40 - 1.6 бензин. Иска ми се да кажа 2-3 неща за мотора, понеже очевидно си се ориентирал към кола с този мотор:
- Мотора е слаб за това купе - бяга по-малко в сравнение с 1.8 и 2.0 и харчи същото, да не кажа повече.
- Относно разхода - извънградско 8, градско 12. Под това не съм падал, иначе може и повече.
- Колата е тромава, не е направена да се "ръчка" по светофарите. Скоростите са дълги, а двигателят слаб и докато я вкараш в обороти вече са доста пред теб. Това не го отчитам като недостатък, освен ако не си състезател.
- Поне според мен, за извънградско, колата си е ОК, с други думи, можеш да изпревариш. На магистралата също можеш да държиш прилична скорост - около 150 - 160, от 170 нататък вече нещата се променят, но както вече казах, ако не се вписваш в категорията състезатели, то тогава това не е проблем.

В заключение - трябва да се вземе в предвид това, че харчи същото или повече спрямо 1.8 и 2.0, че е по-слаб мотора и че данъците са горе-долу идентични според колегите. Според мен е по-добре да се спреш на по-голям мотор, но ако колата, която си харесал ти е на сърце или пък просто е запазена - 1.6 също не е чак толкова лош избор, колкото изглежда.

#18
kombi Wrote:Мотора не е слаб.Просто не е правен за българския манталитет на каране./още като светне заленото на светофара
всички започват да се изпреварват и надбягват, все едно са на рали.По магистралата същото ако си със 140 все ще се намери някой който да те изпревари зверски за да ти покаже че неговата кола е по мощна./Така че колега ако
не си от тоя тип хора можеш спокойно да си я караш.Данъка е висок, защото е над 100 к.с..Колата е здрава
проблем може да ти създаде единствено някой семеринг от скоросната кутия, което не е болка за умиране.



Да разбира се!
Моторът ,,не е слаб"(обърни внимание на кавичките в текста)!Щом Вие казвате-не е слаб.Мир да има.
Само, че реалностите са други!
Разбира се Волво С/В 40 1,6 е ,,най-яката", най-мега резачка", мноу бягъ ши знаиш.........

Абе колеги..........Волво С/В 40 е чудесен семеен автомобил.Прилична возия, сигурност и добро ниво на комфорт на приемлива цена.
Ама дайте да не се залъгвате относно 1,6 литровия мотор........
Слаб!Твърде слаб за тежкото купе.
Недейте да говорите такива неща, че ,,моторът бил достатъчно динамичен"....
Волво С 40 1,6 е ,,мъртвец" като динамика.
Но не това е била целта на конструкторите....

Друг е въпросът, че Вие си хвалите колите!Което е естествено!
Но задоволството Ви от конкретен модел или екземпляр автомобил не бива да Ви пречи да давате реални преценки за качествата му!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.

#19
rdx1968 Wrote:Аз съм с Волво В40 - 1.6 бензин. Иска ми се да кажа 2-3 неща за мотора, понеже очевидно си се ориентирал към кола с този мотор:
- Мотора е слаб за това купе - бяга по-малко в сравнение с 1.8 и 2.0 и харчи същото, да не кажа повече.
- Относно разхода - извънградско 8, градско 12. Под това не съм падал, иначе може и повече.
- Колата е тромава, не е направена да се "ръчка" по светофарите. Скоростите са дълги, а двигателят слаб и докато я вкараш в обороти вече са доста пред теб. Това не го отчитам като недостатък, освен ако не си състезател.
- Поне според мен, за извънградско, колата си е ОК, с други думи, можеш да изпревариш. На магистралата също можеш да държиш прилична скорост - около 150 - 160, от 170 нататък вече нещата се променят, но както вече казах, ако не се вписваш в категорията състезатели, то тогава това не е проблем.

В заключение - трябва да се вземе в предвид това, че харчи същото или повече спрямо 1.8 и 2.0, че е по-слаб мотора и че данъците са горе-долу идентични според колегите. Според мен е по-добре да се спреш на по-голям мотор, но ако колата, която си харесал ти е на сърце или пък просто е запазена - 1.6 също не е чак толкова лош избор, колкото изглежда.

ПОДКРЕПЯМ ГОРНОТО МНЕНИЕ!

+1 ОТ МЕНЕ!
Само да кажа- моят разход на Волво С40 2,0 140 конски сили(има умрели) е абсолютно идентичен.
При условие, че си я ръчкам................

С две думи 1,6 литровия мотор не е добър избор, за автомобил с толкова тежко купе!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.

#20
Братя, не ми се мисли това 1,6 като включи климатика и дали шофьора няма да си помисли че се е ударил в някой спрял КамАЗ.
Като гледам 2.0 че го усеща подобаващо незнам...
V40 B4204S '97



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)