The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да рзбера къде е правен двигатела на VOLVO S40 1.6 16V

#31
Андрюха я кажи твойта хубавица на 180 колко оборота държи?
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!

#32
Добре де,какво общо има въпросът със заглавието на темата ???
После модераторите се заяждали,триели мнения и теми и ред такива ми ти неща.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили

#33
ico_kosara007 Wrote:Андрюха я кажи твойта хубавица на 180 колко оборота държи?


Моето старо С 40 държи 180 км/час по километраж на 5000-5100 оборота.


Извинявам се за офф топика....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.

#34
Razsipnik Wrote:
kombi Wrote:Мотора не е слаб.Просто не е правен за българския манталитет на каране./още като светне заленото на светофара
всички започват да се изпреварват и надбягват, все едно са на рали.По магистралата същото ако си със 140 все ще се намери някой който да те изпревари зверски за да ти покаже че неговата кола е по мощна./Така че колега ако
не си от тоя тип хора можеш спокойно да си я караш.Данъка е висок, защото е над 100 к.с..Колата е здрава
проблем може да ти създаде единствено някой семеринг от скоросната кутия, което не е болка за умиране.



Да разбира се!
Моторът ,,не е слаб"(обърни внимание на кавичките в текста)!Щом Вие казвате-не е слаб.Мир да има.
Само, че реалностите са други!
Разбира се Волво С/В 40 1,6 е ,,най-яката", най-мега резачка", мноу бягъ ши знаиш.........

Абе колеги..........Волво С/В 40 е чудесен семеен автомобил.Прилична возия, сигурност и добро ниво на комфорт на приемлива цена.
Ама дайте да не се залъгвате относно 1,6 литровия мотор........
Слаб!Твърде слаб за тежкото купе.
Недейте да говорите такива неща, че ,,моторът бил достатъчно динамичен"....
Волво С 40 1,6 е ,,мъртвец" като динамика.
Но не това е била целта на конструкторите....

Друг е въпросът, че Вие си хвалите колите!Което е естествено!
Но задоволството Ви от конкретен модел или екземпляр автомобил не бива да Ви пречи да давате реални преценки за качествата му!


Аз съм със 1.8 116к.с. и ми се струва, че и той е слаб за това купе (В40), пък си представям 1.6 как е! А определено не съм тип "състезател".

#35
Razsipnik Wrote:
momcho00 Wrote:От прочетеното във темата и споровете дали 1.6 , 1.8 или 2.0 съм озадачен от разсъжденията ви..всичко ли опира до вървежа..в някои страни може да опира до вървежа..но тук , в България май всичко опира до това , дали колата ти е икономична..за българина на тия времена..поне за мен..по важно е дали ми е икономична колата..доколкото за самия двигател аз съм с 1.6 i и бях изразил мнение в друга тема че си върви прилично и даже за 2.0..бях подиграван прилично..затова..май на тия времена по добре колата ти да е икономична ..а не да харчи като..КРАЗ на баир..Поздрави Smile

Момчиле, това за икономията е вярно и меродавно, обаче, за да върви 1,8, пък и 2,0 та при С40 е нужно да я вакраш в обороти над 3500...
това с още по-голяма сила важи и за 1,6 .....
Сега.............замери ли разход по най-точния метод - ,,празно-пълно"?
Зависи и от това дали си агресивен тип шофьор(дали потегляш много рязко, често ли подаваш рязко газ и така).
Ако си спокоен шофьор, 1,6 трябва да те устройва.....Просто знаеш и се съобразяваш с това, че колата не става да се бягаш по светофари и магистрала, а да си караш със 110-140 км/час.
АЗ МОЖЕ И ДА РАЗСЪЖДАВАМ СУБЕКТИВНО обаче на мен 2,0-та ми е недостатъчна като вървеж....А пак горенето и е доста[/b]
Гори бензин като БМВ Е46 320И-150 конски сили, а пък вървежът е далеееч по-скромен.(Говоря за двигател В4204S-2,0 103KW).


Към колегата, чиято тема оспамихме... :oops:
Бензиновите двигатели на Волво С/В 40 от първата генерация, са произведени в Скьовде Швеция- ТОЕСТ ЧИСТОКРЪВНИ ШВЕДСКИ ДВИГАТЕЛИ СА СИ!


Тъп въпрос, ще ме прощавате ама "първа генерация", кво ще рече?

#36
До 2000 година, след 2000 година променят малко дизайна на купето и двигателите - сменят компютъра, бобините, буталата са с нов дизайн, който харчел по-малко масло, системата за вентилация на картера е променена.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0

#37
Волво С/В 40 първа генерация/първо поколение е от 1996 до 2004г.
През 2000г. има голям фейслифта на модела, но това не е принципно нов модел!

Второто поколение е от 2004г насам, като пак има фейслифт през 2006г.!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)