The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.::Относно поддръжка на скоростна кутия на Volvo S40/V40.::

#1
Здравейте колеги ! Мисля че е важно да засегнем тази тема , която е от особена важност за всички нас !
По-точно искам да попитам - маслото в скоростната кутия (какво , на колко км. се сменя или период от време,проверка на маслото в скоростната кутия) , втулки на скоростите (симптоми за износеност , смяна , цена и т.н.) и цялостна поддръжка на компонентите на скоростите.. Благодаря на всички Ви ! Нека всеки да напише каквото желае и знае , само моля да е по темата ! Дано темата е полезна за всички Волвари ! Поздрави от мен Smile
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#2
Официално скоростната кутия няма подръжка - маслото не се сменя, докато работи не се пипа. Втулките на скоростите се сменят когато имаш проблеми с превключването на предавките.

Преди карах Форд, много хора във форума си смениха маслото на скоростните кутии - след това всички имаха различни проблеми, но никоя не беше станала по-добра след смяна. Аз не съм го сменял и проблеми със скоростна кутия не съм имал. В скоростната кутия температурните режими не са като в двигателя и липсва нагар, които да разрушава химически маслото - няма причина за смяна.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Колегата momcho00 като погледне търсачката,ще види че този въпрос е коментиран доста в различни теми за скоростните кутии. :wink:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#4
Е колега Kangalov..не на всеки му се търси из форума..ако искаш изтриите темата..нямам нищо против !!! Поздрави Smile
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#5
momcho00 Wrote:Здравейте колеги ! Мисля че е важно да засегнем тази тема , която е от особена важност за всички нас !
По-точно искам да попитам - маслото в скоростната кутия (какво , на колко км. се сменя или период от време,проверка на маслото в скоростната кутия) , втулки на скоростите (симптоми за износеност , смяна , цена и т.н.) и цялостна поддръжка на компонентите на скоростите.. Благодаря на всички Ви ! Нека всеки да напише каквото желае и знае , само моля да е по темата ! Дано темата е полезна за всички Волвари ! Поздрави от мен Smile

Понеже ти си купил колата на староу както и аз и не знаеш дали е сменяно маслото в скоростната кутия(почти 100% сигурно е , че не е сменяно).............се застраховаш като го сменяш .............Сменяш маслото на скоростите и забравяш за тях.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#6
Аз подкрепям мнението на joro74.Абсолютно правилно е становището му относно смяната на маслото.И аз се чудех дали да го сменям.Братовчед ми,който се занимава с авточасти,ми каза:-Не го сменяй.Това не се сменя.Не е като двигателното масло да се износва.И да го смениш няма да подобри работата й.И го послушах.Мсених си смао втулки на скоростния лост 54 55 и 22 23,които са(вътре в скоростния лост и накрая на щангата.И има ефект.Вече имам първа и лоста се мести наляво без проблеми съ сстегнатост.Оттогава не съм бъркла 1 с 3 и 3 с 5.Това е.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#7
За автоматичните скоростни кутии се сменя, но абсолютно не познавам никой, който да е сменил масло на скоростна кутия с ръчни скорости.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#8
е аз казвам от опита на други.На мен това ми е първата лична кола,която имам.И знаете отношението към личнияя ти автомобил е по-различно.А относно думите на братовчед ми за смяната на маслото ми го е казал,защото е минал през доста тестове и не искам да казвам колко автомобила е карал.Мога да кажа от някакъв опит,че караме едно пежо 405 от 99 година.И никога не е сменяно маслото и не еимало промяна в работата на скоростната кутия.Все пак 13 години без да пипаш нищо по скоростна кутия.Ако трябваше да се сменя щеше с нещо да подскаже.Било то по -трудно влизане на скорости или някакво друго износване.Нито хърка нито влизат трудно.Даже много лесно.Много галдко влизат.По-дорбе е от тези на волвото.С един пръст можеш да местиш.И това е от деня,в който е стъпила на бг земя.Директно вкарана е от Холандия.Баща ми си я е купил.Това ми е опита.И той (братовчеда ми каза тогава д ане го сменям).И така и направих вече 13 години Smile
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#9
WonderBoy Wrote:За автоматичните скоростни кутии се сменя, но абсолютно не познавам никой, който да е сменил масло на скоростна кутия с ръчни скорости.
Приятно ми е ... Bell Big Grin Big Grin Big Grin аз пък си го смених миналата година - не струва цяло състояние ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#10
WonderBoy Wrote:За автоматичните скоростни кутии се сменя, но абсолютно не познавам никой, който да е сменил масло на скоростна кутия с ръчни скорости.
Значи не сме се запознавали Big Grin Big Grin Смених го, защото се изплаших, когато видях каква боза има вътре. Пък на мен все още ми се струва странно да има нещо "вечно" Wink Още повече че тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://olyslager-lubricants.nl/valvoline/Result.aspx?Lang=1&sType=15478" onclick="window.open(this.href);return false;">http://olyslager-lubricants.nl/valvolin ... Type=15478</a><!-- m --> пише друго.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)