The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ел. схема за заключване на резервоар S60 D5

#1
Здравейте колеги.
Направи ми впечатление, че когато заключа колата резервоара остава отключен. Днес свалих машинката с мисълта, че проблема е в нея. Уви, оказа се че там има само едно електромоторче. Направих проверка с пробна лампа на буксата на машинката. При отключване лампата светва за секунда и гасне, при заключване няма никаква реакция. Може ли машинката да отключва/заключва чрез смяна на поляритета на ел. моторчето? Ако е така какво управлява тази операция?

Сега буксата на машинката е разкачена и съм го заключил ръчно през багажника (чрез ръчно избутване на лостчето), но като зареждам трябва да го отключвам и заключвам през багажника.
The black S60 D5
[Image: ab208452.gif]
Reply

#2
А пробва ли да заключиш и да провериш след 5-10 минути дали е заключена Big Grin
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#3
s-s-s-nake Wrote:А пробва ли да заключиш и да провериш след 5-10 минути дали е заключена Big Grin
Да Sad
The black S60 D5
[Image: ab208452.gif]
Reply

#4
The_St Wrote:Здравейте колеги.
Направи ми впечатление, че когато заключа колата резервоара остава отключен. Днес свалих машинката с мисълта, че проблема е в нея. Уви, оказа се че там има само едно електромоторче. Направих проверка с пробна лампа на буксата на машинката. При отключване лампата светва за секунда и гасне, при заключване няма никаква реакция. Може ли машинката да отключва/заключва чрез смяна на поляритета на ел. моторчето? Ако е така какво управлява тази операция?

Сега буксата на машинката е разкачена и съм го заключил ръчно през багажника (чрез ръчно избутване на лостчето), но като зареждам трябва да го отключвам и заключвам през багажника.

Зависи как е конструирана. Може и с поляритет да управляват мотора може и с крайни изключватели и да върти мотора само в една посока.
Ето схема:
   

6/37 е мотора за заключването на горивопоглъщата дупка на задния десен калник. :mrgreen:
Reply

#5
The_St Wrote:
s-s-s-nake Wrote:А пробва ли да заключиш и да провериш след 5-10 минути дали е заключена Big Grin
Да Sad
Фалшива тревога :oops: Търсих и по чуждите форуми и се оказа, че се заключва след 10 мин. Днес изчаках малко повече и резервоара се заключи. Явно предния път не съм проверил точно след 10 мин.
Благодаря за отговорите. ::beer::
The black S60 D5
[Image: ab208452.gif]
Reply

#6
Не писах втори път защото си помислих вече, че наистина е развалено. Цялата хватка е когато си на бензиностанция да оставиш колата да я зареждат, да я заключих и да отидеш до касата. Big Grin
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)