The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мое мнение....

#31
..... <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=t86jWC6BQ78&feature=related" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=t86jWC6B ... re=related</a><!-- m --> ..... Big Grin Какво мислите за този вариант?
Volvo V70 2.5 TDI-140hp:1998
Reply

#32
joro74 Wrote:Форд купи Волво 1999 година - искаш да кажеш, че всичко от фейслифта от 2000 не струва?! Простотията настава след 2002 когато EU прие всички простотии на зелените мошеници. Продължавам да твърдя, че лошото качество се дължи на зелените простотии, а не на Форд. Ако беше Форд защо и Мерцедес се осраха след 2002?


Ами да, за мен фейслифта от 2000 не струва. Ако ми харесва няма да карам 98.

А от MBenz впечатления нямам.
V70 T5/99-B5234T3, V70 T5/01-B5244T2, V70 R/04-B5254T, 940 SW/94-B230FT, V70 TDI/98-D5252T - беше, и не беше зле...
-...click
V70 2.4D/08-D5244T5
[Image: redvolvo.jpg]
Reply

#33
Cavalera Wrote:
peci2000 Wrote:А сега който иска да ходи да обяснява че "това" с "онова" нямат нищо общо.
Идеята на Форд е колата да не е скъпа - дори и това да означава по ниско качество...
Идеята не е на Форд. Всеки който се занимава с техника (независимо в каква сфера) ще ти го потвърди.
Volvo е частен случай на глобалното развитие на техниката през последното десетилетие. Всеки производител така си разчита производството,че да е качествено в рамките на гаранционния срок, от там на сетне ...

Това е изключително вярно.
Преди време (година-две) гледах интервю с шефа на борда на директорите на Пежо и той каза че колите в Западна Европа се карат средно 3-3.5 години, като тенденцията е да достигнат 2 и заяви в прав текст че правят колите да са здрави в този период, а след това не ги интересува.

Към тази картинка като добавим и примерите когато даден производител едва не фалира защото прави изключително здрав модел и след това никой не купува новите....

Не е проблем, че не ги правят като за нас - след 10 години да може да си ги купим чак и да очакваме да е като новите, проблема е, че неможем да си купуваме новите навремеSmile
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#34
WonderBoy Wrote:
Cavalera Wrote:
peci2000 Wrote:А сега който иска да ходи да обяснява че "това" с "онова" нямат нищо общо.
Идеята на Форд е колата да не е скъпа - дори и това да означава по ниско качество...
Идеята не е на Форд. Всеки който се занимава с техника (независимо в каква сфера) ще ти го потвърди.
Volvo е частен случай на глобалното развитие на техниката през последното десетилетие. Всеки производител така си разчита производството,че да е качествено в рамките на гаранционния срок, от там на сетне ...

Това е изключително вярно.
Преди време (година-две) гледах интервю с шефа на борда на директорите на Пежо и той каза че колите в Западна Европа се карат средно 3-3.5 години, като тенденцията е да достигнат 2 и заяви в прав текст че правят колите да са здрави в този период, а след това не ги интересува.

Към тази картинка като добавим и примерите когато даден производител едва не фалира защото прави изключително здрав модел и след това никой не купува новите....

Не е проблем, че не ги правят като за нас - след 10 години да може да си ги купим чак и да очакваме да е като новите, проблема е, че неможем да си купуваме новите навремеSmile


Колите на Форд са некачествени и не скъпи далеч преди 2000-ната година.... А глобалната тенденция е резултат от адаптирането на концепцията от повече производители...
Не че Форд имат патент върху идеята, но те са едни от първите, които я прилагат успешно на пазара...
V70 T5/99-B5234T3, V70 T5/01-B5244T2, V70 R/04-B5254T, 940 SW/94-B230FT, V70 TDI/98-D5252T - беше, и не беше зле...
-...click
V70 2.4D/08-D5244T5
[Image: redvolvo.jpg]
Reply

#35
Пежо и толкова не може да издържи.Познавам хора които с нов автомобил Пежо закупен от вносителя в БГ
се претрепаха заради счупени елементи от ходовата част/по вина на производителя/.
Reply

#36
kombi Wrote:Пежо и толкова не може да издържи.Познавам хора които с нов автомобил Пежо закупен от вносителя в БГ
се претрепаха заради счупени елементи от ходовата част/по вина на производителя/.


Е не така!
Аз пък съм карал Пежо 206 HDI за кратко време(3 месеца ) служебно........... през 2008г., като колата беше произведена 2004г.

Колата си вървеше екстра, икономично, прилично.
На 110 000 км беше сменен съединител.

Та..........не съм съгласен, че Пежо не били добри коли.

Недостатък наа медела е, че е много тесен.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#37
Хайде да обясним факта с моята кола .
S60 D5 -началото на 2006 година.Досега съм изминал 167 500 км,от които 85 % по пътищата в БГ(прекрасни ,без дупки :roll: ).Сменил съм една дроселова клапа(заради качественните ни горива ???) ,две биалети(като само едната беше разтропана) и два вътрешни кормилни накрайника(само единият бе леко разхлопан).Поддържам я само с масла и филтри закупени от Мото Пфое(мое мнение).Не я жаля и просто обичам да шофирам.
Редовно преглеждам всичко по колата,дори и най малокото тракане,различно поведение и тн.Нещо като да си мия зъбите сутрин и вечер. :wink:
Преди това имах Волво S40 2006,с него изминах 86 000 км,отново без проблеми в ходова част(имаше заводски проблем с оборотите).
Още преди това имах TOYOTA Corola(пак нова) .Ми до 10 тия месец се разпаднаха уплътнителите на шофьорската врата.Скапа се акомулатора,счупи се скоростната кутия и до там.
Никой неможе да ме убеди ,след над 1 000 000 километра и каране на много марки и коли,че има нещо по надеждно и здраво от VOLVO.(пак мое мнение)...


Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#38
Kangalov Wrote:Никой неможе да ме убеди ,след над 1 000 000 километра и каране на много марки и коли,че има нещо по надеждно и здраво от VOLVO.(пак мое мнение)...


А не съм съгласен с това мнение, аз все още си имам, РК1-то от времето на трудовашките, казармени години на дядо ми и си е напълно здраво, няма слаби биалети, няма и счупени кормилни, накрайници :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Най-здравата кола
:mrgreen: :mrgreen: Confusedpam2: Confusedpam2: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam2:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#39
bg_tiger1978 Wrote:
Kangalov Wrote:Никой неможе да ме убеди ,след над 1 000 000 километра и каране на много марки и коли,че има нещо по надеждно и здраво от VOLVO.(пак мое мнение)...


А не съм съгласен с това мнение, аз все още си имам, РК1-то от времето на трудовашките, казармени години на дядо ми и си е напълно здраво, няма слаби биалети, няма и счупени кормилни, накрайници :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Най-здравата кола
:mrgreen: :mrgreen: Confusedpam2: Confusedpam2: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam2:
Е тва е много яко :lol: :lol: :lol: но и аз съм за Kangalov :wink:
Reply

#40
Тъй като работя в компания, която има над 500 автомобила, сред тях дачии, рена, фордове, тойоти (джипове) и естествено - волво имам не малко впечатления.
Карах първоначално полицейска астра - комби дизел 2007г. CDTI. Изкючителен автомобил. Недостатъци - бедно е направена. Не е оборудвана, а направена! Има разлика - като за бедняци. Най-неудобното - седалките. Имаше си проблеми с охлаждащата система т.е. сменян термостат 2 пъти и все не духаше топло в колата, а лятото все проблеми с климатика.
Карах следващата Астра (след полицейската) H мисля, че я водят. Пак 1.7 CDTI, но по-мощен мотор. Супер кола. Удобна, добре върви и изключително стабилна. С нея проблеми не видях. Като че ли бяха премахнали проблемите от старата и бяха обновили дизайна. Вече не беше така дразнещо бедняшка, но за сметка на това някак студена като излъчване и усет.
Следва Дачия логан 1.5 дизел с "последния фейслифт и всички екстри за логан" - цена 28 800 лева. Шумна, проходима, неудобна и евтина естествено. Имах тъпо усещане вътре. Наистина се чувствах тъпо, но все пак е за работа. Не искам да сядам в нея или която и да е дачия на повече от 2-3 години. Не го пожелавам на никого!
Меган 3 ХЕЧ (така го водят) с една идея над минималното оборудване. Разбира се с доста екстри и дизел отново. Същият двигател и скоростна кутия от Дачия. Само повече коне и различни предавателни числа. Да кажа честно, това е оптимален автомобил. Над 110 е шумно вътре, няма шеста скорост, но за сметка на това с очите си видях и усетих как автомобил може да харчи по-малко в града, отколкото извън него. Градско - 4.5-5.5 с климатик и нормално каране. Софийско + задръствания. Изън града със шумни и дискомфортни 120-130 - 6.5-7 а ако е пълна си отива към 8. Изглежда добре, отвътре е "модерна", сервото е интересно. Автоматични фарове, чистачки, добър блутуут, слаба (като изпълнение) музика (8 колони), еърбеци навсякъде + завеси, добро охлаждане и слабо отопление. Ако зимата съм карал колата и някой провери след 5 минути с пипане по капака ще реши, че е карана преди поне 3-4 часа. Тя не отделя излишна енергия в топлина. Както и да е. Гумите са 215/65/15. Гумаджийте казаха, че това е размер на старите Е-класи и БМВ 5ци. Трябва да си зверски луд за да им направиш нещо.
Смениха й консумативите на 17600 - не направих 20 000 преди първата година. В чужбина този двигател се обслужва на 30 000 км, но заради нашите условия - толкова. Цена на обслужване близо 400 лева.

Та... за волвата във фирмата. Има около 10. S80, XC70, XC90 XC60. Не ги карам - те са за големите вождове. Имам преки наблюдения от колите и съм ги разглеждал разбира се. Дори дойдоха две XC60тки с новия Д5 205 к.с. и с новата медийна система (без малкия дисплей отгоре). Ами... какво да кажа освен, че имат усещането за по-евтина кола. Материалите се усещат. Но и в ML се усеща точно това. В CL и S липсва това усещане. Как го правят - не знам. Но и в кола за над 45 000 евро, каквото е ХС60 - пак има лек такъв усет. Разбира се шума в купето е уникално нисък, екстрите са интересни (спира само, автоматичен капак за задна врата, камера и много други).
С такава кола, но от първите пътувахме до Гърция. 185 к.с. Останах впечатлен честно казано. Въпреки, че е по-некачествено като усещане от ХС90, пак ми хареса и ако имах възможност бих карал такова. По-ново, стабилно, модерно. Но всъщност качеството пак е леко надолу.

Дълъг пост - едва ли биха го изчели много хора, но установявам, че новите коли, които са от среден клас нагоре не са никак зле и са добро решение. НО не искам да ги карам след 5-6-7 години. Докато по-старите модели като ХС90 бих карал и на 10 години (каквито от 2013 година ще има). Не знам дали бих карал 10 годишно ХС60...
Като гледам доста интересна и полезна тема се оформи.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)