The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Свистене чуващо се в купето като се включи турбото!

#1
Както се казва чужда кола и жена като се вземе не се пази та след последното каране на баща ми с моята кола V40 19.td 98г днес рекох и аз да си свърша малко работа качвам се тръгвам и вече на 3-та ускорявайки полека влизам в зоната в която турбото се включва (нейде към 2500 о/м) и вместо тихото свистене нейде от пред се чу доста по силно свистене в купето горе долу от таблото и колата усезаемо няма вътъка който си има дори вече и при загрян двигател. Мислех си за някое съединение ама чак там вътре да се чува странно. Някой имал ли е подобен проблем или да варя на някой пишман майстор и да се моля той някак си да познае и намери какво и е :o
Volvo V40 1.9 TD 1998 г
гр. Габрово
Истинския Мъж кара кола с мъжка емблема !
Reply

#2
Колега , първо ме навежда на мисълта че имаш някъде пукнат или спукан маркуч на турбото или както ти каза съединение..но нека и колегите дизелджии да кажат своето !
УСПЕХ
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#3
Също поддържам мнението, че спукан маркуч е доста вероятна причина... Наскоро на самия мен на ХС70 с D5 мотор ми се случи същата неприятна изненада. Абсолютно същите симптоми. Свистенето идва от засмукване на въздух от сцепеното.
Сменяш маркуча, и си нов...
XC70 D5 automatic 2003
RR Vogue 3.6 TDV8 2007
Reply

#4
Имах подобна случка и се оказа разхлабен въздуховод на интеркулера
Reply

#5
И аз имах подобен проблем, и се оказа, че там където волана влиза от купето в предния отсек(до педалите) има един тампон, същия се беше извадил. Като го наместих и всичко изчезна.
V 40 1.9tdi 95k.c. 2000г. D4192T2>>>> S60 D5 163k.c. 2002г.D5244T
Reply

#6
Намерих го пусти проблем качих я на канала и почнах съединени по съединение да търся и накрая разбира се на търсенето се оказа тръбата горе високо на двигателя се разхлабила (явно скобата е заминала) стегнах я и ще кара още толкова благодаря на всички писали по темата !
Volvo V40 1.9 TD 1998 г
гр. Габрово
Истинския Мъж кара кола с мъжка емблема !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)