The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Изгорял подгрев на ламбда?!

#11
Нагревателя получава 12 волта през релето за контакт и бушон от 10А в кутията за бушони при двигателя. През компютъра минава масата, компютъра очаква някакъв потенциал на масата, ако не го получи записва грешка. Премери дали при контакт на куплунга откъм колата има 12 волта за нагреватея на сондата. Ако няма - проблема е в бушона за ламбдата. Възможно е при изгарянето на старата сонда да е изгорял бушона.

Грешката след монатажа на газовата ли се появи?

Някой газови използват сигнал от сондата, но контролерите са за циркониеви сонди, а те нямат нищо общо като принцип на действие с титаниевите. Възможно е газаджията да е объркал кабелите.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#12
Преди газовата стана проблема. Бушоните ги прегледах, здрави са. Утре ще меря за 12 волта на куплунга. А възможно ли е релето нещо да ме цака? Във ВИДА-та има ли ел схема кой бушон и кое реле е?
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#13
Намерих схемата в ръководството на Хайнес. Плюса минава през бушон 18 и е един и за двете сонди. Минуса директно от ЕКУ-то и е отделно за двете. Дали може нещо в силата на тока, който загрява сондата да е проблема....?
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#14
Прилагам ти схемите от Autodata, така или иначе ги бях подготвил. Ако четеш колата с OBD софтуер, който не е специфичен за Волво грешката може и да се отнася за задната сонда. Забелязъл съм, че СканМастер често обърква сондите или не показва за коя се отнася.

Куплунга за задната сонда е под мокета, под шофьорската седалка. Културният метод за достигане до него е сваляне на седалката, сваляне на мокета. Некултурният е буатне на седалката напред и изрязване на цепка в мокета под седалката. Недостатък на културният метод е, че се разкача куплунга на страничната въздушна възглавница, което се прави при откачен акумулатор и не може да се мери. Ако се свали куплунга на възглавницата при закачен акумулатор записва грешка за възглавниците, която се трие само през ОБД, но стандартните ОБД програми не четат възглавници.

При теб е свалян катализатора, това означава, че задната сонда е 'излъгана' по някакъв начин. Възможно е да е откачена и да е сложен емулатор, но кабелите за нагревателя да не са емулирани (6-10 ома съпротивление).
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#15
Smile схемата в Хайнеса е същата, катализатора сам си го махах, няма емулатори на сондите. Сутринта мерих напрежението на буксите от към колата и на двете ми даде 3.75V като колата е студена( под 60 гр.) Има еднакво съпротивление и на двете букси ( около 6 ома). Диагностицирам си сам с ВАГ-КОМ и ВОЛ-ФЦР както в една друга тема ми предложи. Ще пробвам да загрее да видя напрежението колко е. Във Вида-та видях, че си има грешка за катализатора, при мен не е същата.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#16
3.75 не е нормално. На нагревателя трябва да е 12 волта, на + на сондата 5 волта. Бушона сменял ли си за проба. Аз имах проблем с бушона на бензиновата помпа - здрав беше, но загряваше и колата не работеше добре, след като го смених с нов се оправи.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#17
Бушона го смених, четох за тоя проблем, но сега ще сменя и F13, гледам, че той захранва с +12в.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#18
Гледам на схемата в същата верига има и нещо наречено нагревател на вентилацията на картера (номер 3 на картинката, R57 на схемата). Може би то прави номера и напрежението във веригата пада.[ATTACHMENT NOT FOUND]
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#19
На път съм да се предам.... Няма вече нещо, което да не проверих, замерих...и не става. Жоро, днес открих въпросния подгрев на вентилацията и макар да имах надежда да му има нещо-уви. Здрав е работи си, загрява. Всички вериги, кабели, обувки проверих и нищо. Проверих и без него, лампата си светва след 2-3 паления. Напрежението от 12В на сондите си идва след като запали колата. 4.95В на сигнала. Бушоните смених. Ако я закарам в МП дали ще покаже нещо друго или същата грешка?
Отивам да ударя едно за успокоение.....Wink
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#20
Сещам се за още един тест - да размениш сондите. Ако грешката се премести отзад - има някакъв проблем със сондата, ако пак покаже грешка за предна проблема е във връзката между компютъра и масата на нагревателя на сондата.

В мото-пфое ще покаже същата грешка, но те ще се опитат да ти вземат пари за диагностика и да ти кажат, че проблема е от газовата, махнатия катализатор, лятното слънцестоене и такива неща.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)