The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голф 4-ка или S/V40

#11
marto4kata Wrote:И аз да се включа в дискусията - мисля, че сме пристрастни и то е нормално. Smile
Имам приятел с Голф 4 '03 1.9тди 101к.с. Купи си я лятото на 2009 и от тогава е навъртял със сигурност над 50хил. км. За проблеми съм чул само веднъж и то беше, че не загрява бързо зимата, което даже в крайна сметка се оказа, че е нормално за тези двигарели. Сменят се консумативите навреме и всичко е ОК.
Съгласен съм, че вътре е мноооооого по-постна от мойта, ама все пак мойта е 2 класа отгоре.
Специално към колегата Разсипник, нищо лично, но от 1 кола да генерализираш - не става. Ако е пазена и подддържана колата, каквато и да е марката, то тя няма да бъде кошара, барака, кочина или каквото още... За скърцането и тракането се отнася същото. Това, че ти си се качил на някоя измъчена и си се хванал за главата, не значи, че всичко е боклук...
Относно сравнението между 40-та и 4-та серии - всичко е въпрос на предпочитания и вкус.
За цените на поддръжка - всичко е много относително, но в който и да е оторизиран сервиз - няма от "скъпите или от евтините искаш?".
Предполагам не съм единствения "будала", който си кара колата в МП и с ръка на сърцето мога да кажа, че не е евтино, но това е положението.
Очаквам да се подпали темата и да видя как "на'што е най-убавото". :mrgreen:

На мене "4-та на ФВ ми е тясна...............
Висок съм 187 см и ми е тесничко вътре....

Аз пак казвам, че при покупка на Волво на старо, в сравнение с ФВ голф, получаваш повече кола, отколкото си платил.


Един колега по-горе спомена за кристалните фарове на ФВ 4-ка.........
Еми май бяха с лупи и е нормално да са по-добри.

Феновете на ФВ Голф само да се замислят малко, защо им се носи такава слава в България
да се замислят над манталитета....
Иначе колата сама по себе си за нищо не е виновна.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#12
Абе колеги със няколко думи : КОЙТО Е РАЗБИРАЧ ЩЕ СИ КУПИ ВОЛВОТО !!!! :!: :!: :!: :!: Айде безаварийно Smile
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#13
iasku Wrote:Ми какво сравняваме... Като взимах моята до нея имаше точно Голф. И двете коли модел 2001-а, само дето моята с климатроници, ел стъкла, а голфа си беше направо сток. Само дето беше с хилядарка отгоре. Чисто от любопитство влизах вътре, запалих я - ами нито интериора ми хареса, звука от дизеловия двигател също... За мен може и да нямаше дилема, но цените ги определя пазара Wink То и сега като се загледаме - ми Волвото е на цената на много коли от по-нисък клас, но славата на скъпите части спира хората.
на такава си попаднал просто, ако сравняваме пълните пакети с екстри - всичко каквото имаш ти го има и 4-ката, обаче ти имаш ли памет на прозорците, автоматично сваляне и затваряне, имаш ли къп холдъри на централната конзола, имаш ли 8 колони в колата. Плафонът в наще мъждука в сравнение с този на 4-ката, виждал ли си 4-ка с фабрично синьо осветление на целия интериор, километражите са бели на R-ките фабрично, светят целите синьо , а стрелките... Всичко това във фабричен модел - еми по-готино е не мога да кажа на бялото черно
и пак да си дам мнението - в момента на пазара са останали коли, които не се купуват бързо, защото са много орязани и никой не ги иска, така че която и да е марка да вземеш - все ще се прецакаш, тия читавите се взимат веднага
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#14
Пакетите са друга бира. Аз говоря за конкретните модели и съответните им цени Wink

Иначе да - читав автомобил от автокъща изчезва за дни, дори и Волво... Помня като търсех моето, че за качествените модели си беше състезание, сравнено със залежалите таралясници.
Reply

#15
Абе Гоуфа си е кенеф.Къвто ще да е.И аз имам приятел с 4-ка гоуф ама за мен си е кенеф.Не ми го фалете :mrgreen: Big Grin
Reply

#16
По добре Волвото да е мое и да е от преде,отколкото Голфа да е чужд и да е от заде ... :lol:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#17
cjman Wrote:но това не означава, че 4-ките

Моля? Голф 4 по-красив от s40? Не съм съгласен... но всеки с вкуса си.
VOLVO S40 97' 2.0 140hp
Reply

#18
Ама вие защо сравнявате С/В40 преди фейслифта с Г4? Я вижте годините, през които се произвеждат...ако ще ги сравнявате - то трябва да е с Г3...където няма място за сравнение Big Grin Big Grin Big Grin С/В40 след фейслифта, вече може да го сравнявате с Г4... ама Волвото пак ще е по-напред, защото е развитие на вече доказал се модел и това е максимума от тази платформа Wink
Цената на Волвата наистина е много ниска, но това е защото се вкарват неподдържани боклуци. Вижте колко много 40-ки има вече по улиците.... а и колко зле изглеждат. Все пак ако искате да си подържате колата качествено...частите са си скъпи - вижте цените в МП (не говоря за консумативите, а за частите по окачването например).
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#19
restless90 Wrote:
cjman Wrote:но това не означава, че 4-ките

Моля? Голф 4 по-красив от s40? Не съм съгласен... но всеки с вкуса си.

Факт е ,че ако сложим 4-ка до твоето волво от 100 човека на улицата 90 ще гласуват за 4-ката, а половината от тях дори няма да забележат твоето волво, а колкото до вкуса ми - не е трудно да се сетиш какъв е, след като и за първа и за втора кола си взимам една и съща, само трябва да погледнеш сигнатурата ми. Между другото хората дето се бият в гърдите като големи фенове на волвата и друго всичко е "боклук", биват изпитани в думите си от съдбата и обикновено първи отиват и си купуват боклуци :lol:
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#20
momcho00 Wrote:Абе колеги със няколко думи : КОЙТО Е РАЗБИРАЧ...

Много интересна е темата, дето сте я захванали и аз я разбирам, че е за средна ръка човек с кола. Убежадвам се:
първо, че в БГ волво си остава непопулярна и митологична марка за масите (личен опит с приятели) и второ - някои мнооого по-зле коли от волвото ги продават, та се късат, на далеч по-високи ценички.

Мене и двете неща ме уреждат. Ай поздрави от морето Wink
VOLVO V70 TDI 1999
<!-- m --><a class="postlink" href="http://booktraffic.bg/">http://booktraffic.bg/</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)