The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голф 4-ка или S/V40

#21
Колеги,
ще подкрепя Cjman, защото..
Имам мн близък приятел с Г4 GTI 99година. Обoрудването му е доста по-добро от С/В40ките.
Ако трябва да сравнявам Т4ката ми с неговото GTI (което е стоково) мога да кажа, че единственото ми предимство е двигателя. Всичко друго като:
музика, табло, салон, разход, фарове, возия, шум от двигателя, и не най-накрая качесвто на изработката е с класа над нашите коли.
Голфа има тракшън контрол... не някаква измислена ДСА система, която по дяволите не ми е помогнала никъде.
Да не говоря за недозавиването и слабите спирачки, които след 2005та мисля са оправени и са 300мм..
Как по дяволите ще сложиш на комби 1500кг 280мм отпред?? Сеат на моделите си ибиза, които тежат 1100кг слагат същите.. на къде бия ли- 42метра за волво срещу 36метра за ибиза от 100-0. Сега някой да каже за сигурността...
Ето тук опираме и до бюджета отделен за модификацията- разликата между С40 и С60 е не е като на голф с пасат..а все едно да сравняваш поло с голф..
Мога да продължа да изброявам слабости, но мн колеги ще се обърнат срещу мен Smile
Това е мнение без субективна оценка, което често се прави във всички форуми.
Reply

#22
svetulkin Wrote:
momcho00 Wrote:Абе колеги със няколко думи : КОЙТО Е РАЗБИРАЧ...

Много интересна е темата, дето сте я захванали и аз я разбирам, че е за средна ръка човек с кола. Убежадвам се:
първо, че в БГ волво си остава непопулярна и митологична марка за масите

Изобщо не съм съгласен...В последната година що се касае до София има някакъв зверски бум на Волво...е верно втора употреба,но вече е масовка..Най-вече S/V40...От година насам се появи осезаемо и V50...преди почти не бях виждал...Яко има и 8-ци..особено 850..От седмиците - 740 си е класика и се вижда бая често..А днес дори си счупих врата на едно кръстовище по една 760-ка,американско изпълнение с двойният фар. :mrgreen:
От новите S60-ката си стана вече тривиална масовка...дори по-масови станаха от ХС90...S80 има доооста по-малко..Значи преди 8г.замалко да почна бачкане в МП, точно във Волво частта и бях там на проби за 2 дена...Еми Волва-та вървяха като за световно, а с Фордовете виждаха голям зор да ги продават.
Reply

#23
Със сигурност е факт че ако сложим голф до волво 100% всички ще изберат Гоуфут, особенно ако сме в Перник, на него най добре му тичат китеник на таблото, камбанка на огледалото и задължително плакат на Лепа Брена в багажника, но важното е че можем да въртим гуми на 2-ра :lol: иначе колата като качество/цена е добра, на германеца му трябва да го закара от точка А до точка В и нищо повече, просто една народна кола
Reply

#24
Да коментирам и аз по темата Smile
Преди 4 години когато си търсих кола.. Имах късмета да пробвам две много поддържани и добре обслужвани коли. Голф 4 и Волво С40 98.

Какво да ви кажа. Интериора на Голф4 става.. приятелката ми много му се зарадва... Та направих си аз тестдрайв както си правя години вече. Загрях добре Голфчето и.. айде разходка София-Ихтиман магистрала. Какво да ви кажа.. За двигатела и кг. на колата 0-100 докато ги вдигне вече бях забравил за къде съм тръгнал. Да не говорим че ламарината въобще не ми вдъхна доверие след като съм 104кг и с лек допир върху нея почва да се клати като бразилска вълна.. За возенето да не говорим (най-добре се разбира като подхванеш от единия до другия край на Бул.Цар Борис в София по иначе готините павета).
Цената на Голфа беше 12000,

Няколко часа по късно ми предложиха едно Волво С40 1.8 Бенз Автоматик.

Пак същата процедура. С малка разлика че в спортен режим 0-100 при загрян двигател .. не ги засякох но бяха около 7-9секунди. С40 вози сравнително по меко от голф-а. Да не говорим че направо седнах с моите 100+ кг върху капака и нищо му няма.
За 4 години единствените проблеми които съм имал с волвото ми са Външно каре.. И сега вътрешно.. Но за 4 години (от както я имам аз) е много добре Smile
А да... скапа се акомулатора на 3тата година Smile хех Smile

П.С: Волвото се държи се държи далеч по добре на завоите от голф4. Общо взето не съжалявам че взех това волво. Замислям се да мина на С80 но до сега не съм сядал на капака на С80 хах

И да поддръжката на волво С40 може да ти е малко скъпичка но е сигуно че няма да я правиш всеки 3 месеца Smile
Голф4 е под-всякаква критика .. цената му е неоправдана... Но за България е ок .. Голфовете масово се карат Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#25
metallista Wrote:Колеги,
ще подкрепя Cjman, защото..
Имам мн близък приятел с Г4 GTI 99година. Обoрудването му е доста по-добро от С/В40ките.
Ако трябва да сравнявам Т4ката ми с неговото GTI (което е стоково) мога да кажа, че единственото ми предимство е двигателя. Всичко друго като:
музика, табло, салон, разход, фарове, возия, шум от двигателя, и не най-накрая качесвто на изработката е с класа над нашите коли.
Голфа има тракшън контрол... не някаква измислена ДСА система, която по дяволите не ми е помогнала никъде.
Да не говоря за недозавиването и слабите спирачки, които след 2005та мисля са оправени и са 300мм..
Как по дяволите ще сложиш на комби 1500кг 280мм отпред?? Сеат на моделите си ибиза, които тежат 1100кг слагат същите.. на къде бия ли- 42метра за волво срещу 36метра за ибиза от 100-0. Сега някой да каже за сигурността...
Ето тук опираме и до бюджета отделен за модификацията- разликата между С40 и С60 е не е като на голф с пасат..а все едно да сравняваш поло с голф..
Мога да продължа да изброявам слабости, но мн колеги ще се обърнат срещу мен Smile
Това е мнение без субективна оценка, което често се прави във всички форуми.

Объркал си се нещо колега, ха сега тури на "ибисата" още 400кг.колкото е Волвото по твоите думи и виж къде ще спре с тия дискове. Пробвай ако искаш и същия вариант на Волвото,но наобратно - на него му махни седалките и каквото се сетиш до 400кг. и тогава пак решавай дали са добри спирачките.Вярно че съм пристрастен, но сещам се за един от епизодите на Топ Гиър където тестваха точно това и ситуацията бе много интересна, а и има и други фактори които влияят, за съжаление не мога да дам линк в момента. Между другото на моята кола диаметъра на задните дискове е по-голям от този на предните,който ми даде обяснение защо е така печели дружеско запиване на някоя от срещите Wink . Иначе Фолсваген правят много добри двигатели поне като вървеж - TDI и TSI, карал съм дизела и си понавървява прилично, но само това. Иначе след първата им годинка като се разхлопат пластмасите - оле,мале, това са им от редовните болежки.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#26
metallista Wrote:Да не говоря за недозавиването и слабите спирачки, които след 2005та мисля са оправени и са 300мм..
Как по дяволите ще сложиш на комби 1500кг 280мм отпред?? Сеат на моделите си ибиза, които тежат 1100кг слагат същите.. на къде бия ли- 42метра за волво срещу 36метра за ибиза от 100-0. Сега някой да каже за сигурността...
Недозавиване има при всички коли с предно задвижване... да не говорим, че при разумно каране не се забелязва...а иначе проблема в повечето случай е във водача. Спирачките, които масово се монтират по Голфове, ИбиСа и Пасат дори са 239, 256 и 280мм.. като последните се монтират на Г60, ТДИ, ГТИ и т.н. коли с над 130-140 к.с. Е има и около 300мм, което не се предлага при С/В 40, но са рядкост. Не съм забелязал колата ми да има проблеми със спирачния път.... точно обратното - много пъти ме е спасявала. А единствената кола (ако може така да се нарече), която съм карал и спирачките се държат по-добре е Сузуки Алто....ама то е на 14000км все пак Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#27
Аз лично най-добър спирачен път съм имал с една от колите ми в Кипър. Toyota Corola RunX.. А и си е доста пъргава но няма място за сравнение и на килограмите на тази тойота спрямо слончо Волво С40 Smile.

Но каквото и да си говорим. Спирачния път не зависи само то спирачки/дискове/гуми/маса на колата и скорост... Много зависи и от "Х"асвалта с който правят така хубавите ни пътища в България Smile

П.С: Спирачките на С40 са доста добри.. Имайки в предвид че миналото лято една бабичка реши да се прави на акробат на сфетофара на Седика Мол. Беше зелено за мен ... Аз си карам с стандартните 70-75. Изкочи бабето от някъде... спрях почти моментално (+ ръчна). Единствения проблем който имах след това беше... спукан ляв преден спирачен маркуч. (Но не бяха сменяни от 3-5г).
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#28
Stanchoni Wrote:Между другото на моята кола диаметъра на задните дискове е по-голям от този на предните,който ми даде обяснение защо е така печели дружеско запиване на някоя от срещите Wink
За да лови ръчната по-добре :mrgreen: :mrgreen: А иначе единственото, разумно обяснение за мен е .. за да се охлаждат по-добре, защото не са вентилирани, а предните са... т.е. за да имат по-голяма площ, която да отдава толина Wink.
А я вижте на какво попаднах.... супер офертичка Smile <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.potn.co.uk/volvo-s40v40-old-shape-2004-4-line-kit-svv07004_p1225378.htm">http://www.potn.co.uk/volvo-s40v40-old- ... 225378.htm</a><!-- m -->
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#29
Мисля, че освен Голфаджиите се оформя още една много голяма група на Фиатаджиите. По улиците се напълни със всякакви модели на фиат.
А относно Голф или ВОЛВО разбира се, че ВОЛВО е по-добрият автомобил. Това е кола за ценителиSmile, а и е страхотно да се различаваме на пътя от останалите масови автомобили. Винаги се радвам разминавайки се с някое ВОЛВО.
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#30
metallista Wrote:музика, табло, салон, разход, фарове, возия, шум от двигателя, и не най-накрая качесвто на изработката е с класа над нашите коли...

Kak пък сравни стерилния интериор на голфа с аристократичното излъчване на 40-ките, не ми е много ясно. :?:
VOLVO V70 TDI 1999
<!-- m --><a class="postlink" href="http://booktraffic.bg/">http://booktraffic.bg/</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)