The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.Имам проблем с лампичките на климатроника-мигат?

#1
Здравеите имам волво в40.Имам проблем с лампичките на климатроника мигат?
Reply

#2
Ще мигат ще мигат и по някое време ще спрат.
Колко често ти го прави, постоянно ли мигат, за какъв интервал...?
V40 B4204S '97
Reply

#3
Ами само 1 път ми го направи, и си мисля да не би да трябва допълване на системата.Направи ми го, и аз ги рестартирах!
Reply

#4
Предполагам преди да са светнали си врътнал някоя врътка вероятно на вентилатора от някакво включено положение в изключено или нещо от сорта.Примерно както си работи климатика и блъска компресора си поставил вентилатора на нула.
Не се притеснявай за това с мигането на двете крайни лампи, прави го за да ти сигнализира неизправност което не означава автоматично повреда както би си помислил.Чеква се сама системата и тръгва.Щом си работи всичко е ОК.Не е нужно да бараш нищо, караш си и след 10-20 секунди ще спре да мига и ще ти светне червената или зелената на климатика в зависимост от това дали си натиснал бутона или не.
V40 B4204S '97
Reply

#5
Благодаря за изчерпателния отговор
Reply

#6
така си мигат и моите от 3 години насам, както каза колегата по 20 секунди. Духа си студено. При мен не се ресетна и не се оправи, но си работи.
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#7
Щом мигат значи има някакъв проблем и може да се види какъв на диагностика. Проблемите могат да бъдат с моторчетата за клапите на въздуховодите или температурен датчик.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
При мен на В70 от време на време се размигват пр запалване на двигателя. колега от форума ме накара да преброя колко пъти мигат (бяха 20 мигания) от което се разбира за какво сигнализират, при мен даваше неизправност на датчика за вътрешната температура, почистих го скоро но май пак я видях да мига след това.
Волво В70 2.5 ТДИ 1997
Reply

#9
Колеги при мене на V40 при запалване ми мигаше червената лампичка на климатроника за около 1 минута и после угасваше.Оказа се че е блокирала машинката за промяна на градусите.Тази машинка няма намиране има емблема на Митсубиши на нея.Принудих се да я отворя и смажа беше счупила един зъб на зъбното колело/пластмасово/,оправи се но и сега ако завъртя студеното да край 17 градуса или докрай топлото пак блокирва и трябва да я свалям.Майката му е в нова!
volvo V40 2.0 140к.с. на метан- минало,но си го държа.
volvo XC90 Sport D5-185к.с. дизел- настояще
Reply

#10
Колегата Виличан имаше аналогична тема. Разглоби машинката, и въпросното зъбно колелце след това при монтажа го сложи така, че счупения зъб да е в неизползваема позиция.
За подробности - потърси темата.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)