The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S40 2.0D съвет за покупка

#1
Здравейте. Нов съм в този форум. До този момент съм бил заклет фен на ауди и по точно а4 имал съм няколко между 2000 и 2004 год модели . Харесвам коли среден клас. Като цяло съм много доволен от марката. Обаче от както покарах малко Volvo. магията изчезна Smile карал съм S40 20Д 2009 год и ХС90 2007 останах с много добро впечатление като цяло се плених от марката. Не искам голяма кола понеже живия в Лондон и карам само градско. Интересуваме Волво S40 20d ili 1,6d . Предпочитам по мощния мотор понеже искам колата да ми е динамична като го карах този двигател ми хареса мн пъргав беше д. Та така въпроса ми е .
Подробно инфо за мотора. Колко живот му дават средно. Разход на гориво и поддръжка.
Колата на която съм се спрял е 2005 г. 20д и има едно 2007 1,6 д. и двете коли са на по 150000 мили ????? Дали е проблем при добре поддържано волво примерно?
какво може да ме посъветвате?
И като цяло как е тази кола за поддръжка.
Мерси.
Reply

#2
stanislavsin Wrote:Колата на която съм се спрял е 2005 г. 20д и има едно 2007 1,6 д. и двете коли са на по 150000 мили ????? Дали е проблем при добре поддържано волво примерно?
Това са си 250000км откъдето и да го погледнеш, но мисля, че не са чак толкова много, ако наистина е поддържана както трябва. Моята е 2008-ма и е на 160000, а изглежда като нова.
stanislavsin Wrote:И като цяло как е тази кола за поддръжка.
Оригиналните части са скъпички, но това не означава скъпа поддръжка /ако не се чупи често, дай Боже/ Wink А и както се казва - Кеф цена няма Big Grin
Сбъдната мечта - Volvo XC70, D5 - 185HP, 2008г
Reply

#3
скъпи в сравнение с какво ??? Защото и на ауди бяха скапи частите но вс се намира и на по приемливи цени със също добро качество. Инача за оригинални части направо не се мисли Smile А за двигателите какво може да ми кажете ???? На 250000 км ще има ли поне още 150 хил Smile Пълноценен живот поне Smile Понеже както казах не съм имал такава кола. Тези които съм карал бяха сравнително нови.
Мерси колега.
Reply

#4
Избрах си колата за мен Smile 2005 с 2.0 д мотор. 140000 мили със сервизна история до 2009 но от 2ри собственик. Днеска щях да е купя. Но на таблото имаше индикация (engine service required) какво може да е ???? Но тук в УК не мога да си позволя да ходя в оторизиран сервиз. И може ли да е дошло време за смяна на масло примерно и как се занулява този индикатор. След като се смени маслото ако е от това примерно.
Мерси
Reply

#5
Engine service - е обслушжване
Repair е лошо...
Разцъкай бутона на левия лост да видиш дали има и други съобщения, защото "service" по принцип май винаги е най-отгоре.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#6
да това го предположих, но понеже прочетох една друга тема и имаше коментари че това може да означава и нещо друго като запушен филтър на тв. частици примерно. Та въпроса ми е ако има повреда ще ми е изпише ли ? или тя ще е във този сервиз който ми го изписва. Repaire- изписва ли го ако наистина е развалено нещо или всичко го изписва като просто service??? После след като се обслужи тази кола как се нулира тази индикация понеже няма да е вкарам в оторизиран сервиз на волво. След като се сменят тези неща масло ремъци и тн. сама не ми се вярва да загасне. Има ли комбинация с ключа за да нулира. Мерси.
Reply

#7
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=4825&hilit=Reset">viewtopic.php?f=29&t=4825&hilit=Reset</a><!-- l -->
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#8
Smile мерси много колега Smile Това ми трябваше.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)