The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Стария дизел на S80

#1
Момчета изпадна ми една ес80-тка, първия дизелов мотор 140 коня автомат. Читави ли са тези двигатели,особено с автоматични скорости? До колкото знам този мотор май е на Ауди ,но може и да греша.
Поздрави ! Smile
Reply

#2
пас...
За купето мога да ти говоря много, само кажи какво те вълнува, но за дизел като цяло съм бос, па камоли конктретен модел. (Имам един авер с D5 и поназнайвам малко за него...)
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#3
Ами кажи тогава читави ли са тия старите мотори,както и автоматика и колко скорости са ме интересува , че на едно място ми казаха че са с 4 скорости и изпаднах в шок ...
Reply

#4
Да, мотора е на Ауди и доста корав,един познат има същата С80-ка автомат, но все пак зависи как е каран и поддържан. Неговата е с чип и гони 350хил.км., но виж автомата е притеснителната част. Наистина ако не греша е с 4 скорости, но ме съмнява да е читав а рециклиране или смяна с нов е цифра. Моя познат ремонтира автомата няколко пъти и накрая го смени.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#5
Ами таази за която говоря е с правени скорости и там имало някаква турбинка дето била в самата скоростна кутия да подкачвала маслото и тя била сменена, ама тва че е с 4 скорости направо немога да го повярвам... ебати скапаната работа
Reply

#6
Не знам до колко е достоверно, но пише 4 скороти http://www.parkers.co.uk/cars/specs/deta...eriv=15268
До колкото знам 4-скоростните автоматици са проблемни, а и на тия километри/години е много вероятно да е пациент Big Grin
Колкото до двигателят, този точно 2.5 тди 5 цилиндров го водят вечния двигател на Ауди. Имах мераци преди едни 3-4 години за такъв на ауди а6, но така и не си купих.
Ако колата си заслужава парите, смъкни му на продавача от цената заради скоростите и ако се счупи нещо - нова и забравяш за проблеми :mrgreen:
2001 S80
Reply

#7
Bender Wrote:Ами таази за която говоря е с правени скорости и там имало някаква турбинка дето била в самата скоростна кутия да подкачвала маслото и тя била сменена, ама тва че е с 4 скорости направо немога да го повярвам... ебати скапаната работа

Какво точно му е скапаното?! Предавателните числа и принципа на работа на автоматиците нямат нищо общо с механичните скоростни кутии. Мултитроник кутията технически има само 1 скорост - по твоята логика Мултитроник ни връща при парните локомотиви.

Турбинката е хидротрансформатор и изпълнява ролята на съединител. Това, че е сменена е хубаво. В темата за автоматични скоростни кутии е описано какво да гледаш при покупка на автоматик. 5 скоростната е с по малък ресурс от 4скоростната доколкото практиката показва.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
Скоростната кутия е била счупена и е направена , затова отбелязах и това с турбината. А това с ресурса би ли ми го обяснил че не го разбрах? И занчи общо взето като е читава заслужава ли си?
Reply

#9
Автоматиците не са вечни. Турбината се износва което води до загуба на мощност. Има и едни пластини, който също се износват, филтъра за масло на тази кутия не се сменя и се пълни с боклуци.

По принцип си заслужава ако работи без забележки. Автоматиците са си въпрос на късмет, когато го купуваш може да изглежда наред и да се разпадне след 10 000 км. Ако ти се падне хубав нямаш грижи с него, ако ти се падне скапан - колкото по стар, толкова по евтин. 4 скоростен автоматик може да се намери за около 800 лв на старо, 5 скоростен все още не съм виждал.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#10
Доко е с такъв автомобил, същия двигател, а и е с АСК. Той най-добре би те насочил към + и - особено на кутията. Пиши му на ЛС или му звънни и ще ти обясни всичко по-подробно. Поздрави от мен.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)