The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Газов инжекцион КМЕ /Полски/

#1
Преди три седмици си сложих горепосочения газов инжекцион. Всичко ново, няма никакъв компромис с елементи втора употреба. Преди 4 дни направих една обиколка на България - 1300 километра за четиридесет и осем часа. Маршрута беше следния - Добрич, Велико Търново, София, Дупница, Рила, Рилски манастир, Самоков, Боровец, Панагюрище, Пловдив, Стара Загора, Казанлък, Шипка, връх Шипка и Шипченски проход, Габрово, Велико Търново, Добрич. През целия път климатроника не го спрях. Заредихме общо пет пъти до горе газ / тридесет литрова тороидна бутилка на мястото на резервната гума в багажника/ - ориентировъчно между 25 и 27 литра на зареждане.Всички тези цифри като минат през калкулатора излиза, че разхода е 11,81 литра на 100 километра при включен климатроник - двама души в колата с една раница багаж. Признавам, че съм приятно изненадан от разхода, а и чувствам джоба си по- пълен Smile
Reply

#2
Ами, не съм съвсем наясно, кое му е толкова положителното в цялата работа, излиза че при сегашни цени на газа, колата ти харчи около 15лв на 100 км, само за справка, преди около месец по подобен маршрут, за около 1200км, среден разход на бензин, при постоянно включен климатик и доста багаж ми даде приблизително около 7/100 разход на бензин,(обяснения кой как кара са нерентабилни, защото който се е возил с мен знае, че не ме слушат, много горе лимките) което при цена 2,50 е около 17,50 на 100 километра, без да ми се налага да зареждам по сто пъти и да мисля как да избивам газовото :!: :!: :!: Мисля си, че разхода ти е височък на газ за твоята кола (моята е същата) и за извън градско кормуване, лично мнение :!:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#3
Определено разхода е висок. За тоя маршрут повече от 9-10 е много, мисля че 8-9 е нормлно.
Така че отивай при газаджиите да си дооправят настройките.
При мен на двулитровия мотор с ГИ PowerJet, междуградско разхода който съм постигал на газ е от 7.5
до 11 в зависимост от различни фактори - скорост, настройки на картата на ГИ, климатик, натовареност.

П.П. Все пак сам си знаеш колко ти гори на бензин, но на газ не трябва да е повече от литър отгоре.
Reply

#4
Mалко инфо и от мен:Варна-В.Търново-Монте Карлово и обратно през Хаинбоаз разход 10,максимум 11/100 с включен климатроник,4 човека и пълна кола и яко каране.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
Ице, при мен и при мои приятели с Ланди забелязваме следното, ако спазваш ограниченията по пътищата разхода е почти същия като този на бензин, т.е. 7.5-8л/100 за Т4!! На магистралата (колкото и да е кратка не минавам 110-120), първокласен път до 90км/ч. Там е далаверата в газовата- т.е. да я караш на ниски обороти и ще харчи малко. На връщане по магистралата от морето си направих ексмеримент да пътувам с 140-180км/ч и резултата беше плачевен- над 12-13/100 разход. Среден разход с включен климатроник и нормално каране София, Бургас, Варна, София 9л/100.
Но на колегата с 1.8 му дава астрономичен разход, нещо или не му е настроена добре уредбата или я кара душманската.
Reply

#6
Прав си Ванка,ама аз малко си я понастъпвам моята та за това.Иначе колегата да добие представа че разхода му за този мотор е височък.Поздрави! Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#7
На отиване към морето с едно зареждане (т.е около 33л газ) минах 380км. Газта свърши малко преди Бургас.
През 80-90% от магистралата карах на автопилот на 120км/ч. Според бордовия компютър, а аз му вярвам доста, разликата между 120 и 130 е над 500мл, по-скоро около 700-800мл/100км, не знам защо. На 120 показваше 7.5-7.9, на 130 показваше 8.1-8.7. Показанията му са за бензин естествено, но с простата формула *1.15 получавам точно разхода ми на газ. В обратната посока по магистралата разхода беше с около 1л повече, сигурно заради наклона. Наистина, както казват колегите по-горе, ако карам с 90-110, сигурно ще видя чудеса с разхода на гориво, но преди това ще се наложи да си купя успокоителни Wink

За маршрута София-Бургас-Обзор и обратно съм заредил 3 пъти - София(на тръгване), Несебър(защото покрай Бургас има само Лукойл удобни, а там нещо неможем да се разберем) и навръщане на Пловдив, т.е в София съм имал около 1/2 пълна бутилка. Общо съм карал около 50км на бензин. Не съм бързал за никъде и на магистралата както казах 120, на обикновените пътища около 90. 2ма души в колата с известен багаж.

33+33+17 = 83л газ за 467*2км-50км(на бензин)
~ 9,3л/100км газ
Да отбележа, че на връщане и климатика беше включен за около 2ч.
П.П. а и все пак съм с автоматик, 4 скорости.

За колегата Орлин - 11.8 ми се струва доста, но зависи и от стила на каране Wink
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#8
Приятел и на мен ми се струва доста висок разход на Газ, преди седмица се върнах от почивка, колата с пълен багажник/почти навсякъде :lol: /, с детето и жена ми- за седмица минати 1000км.- разход газ-89литра, с постоянен включен климатроник, говоря за комбиниран разход- градско извънградско, каране спокойно и без да се юрка, то и без това неможе с този двигател Big Grin .
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#9
Трябва да си призная, че на магистралата от София до Пловдив много рядко карах с под 140... Може и в това да е тайната на разхода...
Reply

#10
Малко свежа информация!Изминати 1025 км(Варна-Пловдив-Студенец-Варна-(+/-50 км),102 литра газ,среден разход 10.04 на 100км.,при яко каране,клима и пълна кола.(около 70 км. в планината ама то половината са надолу).
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)