The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#11
Ако настройките се правят със стари свещи, 100 % ще имаш проблем.Проверено е човече!Не бързай!Иначе ще имаш доста срещи с газификатора си!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#12
Добре ще е предварително да се сменят свещите за да не се налага допълнителна настройка на ГИ. Според мен, ако са читави газаджиите даже ще ти се зарадват, ако им занесеш нови свещи. Изправната работа на ГИ и още един доволен клиент би трябвало да ги накара да сменят свещите. Ако имаш възможност остави им колата си за да работят по нея и намери начин да отидеш до МП за свещи/провери първо в кой от двата има , че единия май не обслужваше волво/. Успех и пиши какво е станало в крайна сметка.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#13
Добро утро Smile
Тъкмо се обадих в СофГас и като им казах че ще мина през МП да си взимам свещи се каза следното.
" Свещите вие ли ще ги взимате?"
"Да, от МП чакам само да отворят"
"Ние предлагаме свещи които са спецялно за ГИ и е препоръчително да сложим такива"


Smile Еми ще се доверя на колегите башмайстори..
Дано не си оставят ръцете върху слона ми че тогава ще стане лошо =)

Ще пиша в края на деня Smile Лек ден на всички
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#14
Много ще ми е интересно да видя тия "специалните" свещи за ГИ.НЯМА свещи за газ,за обикновено ГУ и т.н. има свещи за съответната марка и мотор.Дано да нямаш проблеми.Снимай ги тия свещи да ги видим ,че ми е много интересно.Успех и не ги слушай тия специалисти много много,че вече са те почнали!!!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#15
Сега ако сложат Бриск и ще се хвърля зад влака....казах зад влака :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Все пак спокойно,газаджиите ще си носят отговорността. Успех!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#16
Big Grin А спокоен съм. От ГИ не разбирам много .. Но поне от право съм запознат все пак ми еспециялността =) . Ако имам проблеми ще ги погна. Аз ги предопредих. Да си знаят. Свещите съм наясно че просто искат допълнителни парички. Но идеята е че те ми слагат всичко тка че те ще са под отговорност.

Сега въпроса е дръг... От 20 мин чакам автобус н3 тук на ул самоковско... Горубляне.. И го йяма никакъв...

Те свещите може и да са добри за едно 1000км хаха.. Ще искам да ми ги покажат да ги снимам. После ще снимам всичко. разбрахме се къде да е зарядното.. Разбирасе избрах до капачката на бензина..
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#17
Колега VDesign давам ти малко инфо за свещите ти, дано ти е полезно:


Каталожен номер: 272207
Наименование: СВЕЩИ KOM.
Цена с ДДС: 50.4 лв.

Склад Адрес Телефон Свободна наличност Към дата
МОТО - ПФОЕ МЛАДОСТ CОФИЯ, жк.Младост 1А,бул.Ал.Малинов 27 02 817 88 11 1.0 01/08/2011
СОФИЯ CОФИЯ, бул.Сливница 444 9842337 4.0 05/08/2011

УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#18
Мерси за информацията колега. КОМ са ми познати. Ще се доверя на софгас. Иначе ако са проблемни ще им ги върна до 5тия ден... В 5 ще е готова колата. Та даже ще сипат 10лв газ. Дано всичко е наред. Познавам си колата ако нещо куца и с 200обр разлика ще ги почна
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#19
VDesign Wrote:...Та даже ще сипат 10лв газ...
Винаги са ми били странни газаджиите как сипват за 10лв. газ като това е около 8л. При бутилка около 40л. си е направо смешно понеже аха да се запълнят тръбите и изпарителя и хоп сигурно литърче вече го няма.Това в комбинация с бутилка пълна с въздух според мен не води до нищо добро при настройката особенно като се прави в движение.И все пак едно е да направи кръгче в квартала и друго си е да се покара колата повече като се тестват различни режими на работа ама те си знаят.За мен минималното количество което следва да се зареди е 50% от капацитета на бутилката, нищо не се губи, собственика и без това ще зарежда така или иначе.
V40 B4204S '97
Reply

#20
Karlsson : Бутилката ми е 32л т.е 28л реално се пълни. Тя бензиностанцията е на 30ментра от тях .. Даже не бяха тествали колата Smile


Така.. закарах колата в 10:00. Около 15:30 ми се обадиха да ми кажат че имат още час работа по колата. Отивам аз в 17:00. Хвърлям едно око на какво са направили визуално. Всичко ми изглеждаше добре направено. Не намерих нещо за което да се оплача по инсталацията. Обясни ми шефчето кога и как прехвърля на газ всичко точно.. Качвам се в колата за тест драйв.. Паля колата от 800-900обр докато е на бензин като превключи на газ паднаха на ~400-500. Превключих на задна тръгвам да давам на зад. Двигателя почна да боксува и да се дави. Викам му..
-Какви са тези нови екстри?
-Имаш проблем при 1ви и 4ти цилиндър.
-А защо преди да дойда при вас не съм имал точно такъв проблем с оборотите. В смисъл знам че нещо ми куца леко при първи цилиндър но колата нямаше никакъв проблем като превключа на задна.
-Като отстраниш проблема с цилиндъра ще се оправи.
-Добре, отивам да направя една обиколка

Колата се държа добре първите 200метра. Като се качих на Цариградско и карах с 50.. пак ОК. Пуснах спортен режим натиснах газта от 2.5к обр. качих на 5.5 и от 50 на 80 за 2-3 секунди.. Аха удари 80-85 двигателя угасна.. Напълно исключи всичко (съответно волана стана тежък) както и да е отбивам. Превключвам на Паркинг. Пали на бензин.. Всичко 6+. Обръща на газ.. и вече на 1200обр (тамън да тръгна) и гасне.. Викам си тая няма да я бъде. Връщам се аз в сервиза. Всички си бяха тръгнали .. Един ван излизаше от гаража..(шефчето). Викам му я ела за малко шефе.. Слиза .. и ми вика..
Той-Какво става?
Аз -Какво да става.. нищо не става. Докато се кача на цариградско всичко ок. Тамън се качих на цариградско и дадох малко повече газ. И на 80км изгасна напълно колата. После при опит да тръгна пак.. пак изгасна. Двигателя се дави и друса.
Той - мммммм.мммммм.мммм Нали ти казах че имаш проблем с 1ви цилиндър сигурно заради това.
Аз - Съгласен съм че има някакво проблемче при 1ви цилиндър. Да гасне колата в спряло положение ОК. Но с 80км/ч 3.500 оборота и напълно да заспи???? Сега от газ не разбирам, Но си познавам колата. Ако си мислиш че имам време да се занимавам всеки ден да съм тук се лъжеш. Работата ми и заплатата ми не позволяват да липсвам от работа.
Той - То не е въпрос заплата ти. Ако искаш още утре сваляме газовата и не се занимавам с теб.
Аз - То не е въпрос да ми върнеш парите, парите ми ги връщаш и след 29 дни. И какво си мислиш че като си оставих колата при теб без да знам какво сте правили по нея .. Да ми върнеш 1050 за ГИ-то и аз да си оправям вашите екстри. Няма да стане и знаеш много добре че няма да стане видя с какво се занимавам видя и кодексите на задната седалка.
Той - Добре чакай да свържем ГИ-то с компютъра.

Включва ГИ-то с лаптопа. Почна да превключва цилиндрите. 1 , 1-2 , 2 , 2-3 , 3 , 3-4 , 1-4 . На 1вия наистина показва проблем но не огромен...
Той - Дай да вкараме колата вътре на другия комп виждам повече неща на него.

Вкарваме колата вътре. Гледа настройките сменя обр.....
Той - ТУК имаме проблем в ГИ-то нещо.

Свали капака на двигателя. Почна да оглежда кабелите.. Вади маркучи , Реже маркучи. 30 минути прави разни магии там.

На края ми вика.. Има ГОЛЯМ проблем с инсталацията ще трябва да докараш колата в Понеделник да я видим по-добре. Изключвам ГИ-то карай на бензин.

Какво се оказа? Че айде има проблем с първи цилиндър.. На края цялата инсталация му куца.
Хубавото е че като мъж си призна а не да хвърля вината върху проблем на първи цилиндър. Както и да е колата ще я закарам в Понеделник. Нищо че няма да ми покрие разходите за такси после Smile хаха.

Сега и да е проблемен 1ви цилиндър. Няма никакво извинение в това колата да умира с 80км/ч и 3.500обр. Нито при тръгването.

А за специалните свещи Smile)) Забравих да ги снимам и им забравих марката. Утре ще кажа какви са Хах Smile

Та това за сега с моя хубав почивен ден.

Ето и малко снимки от инсталацията.. Пак казвам лично съм доволен от начина на исналиране... Но от всичко друго НЕ!




[Image: 1.jpg]
[Image: 2.jpg]
[Image: 3.jpg]
[Image: 4.jpg]
[Image: 5.jpg]
[Image: 6.jpg]
[Image: 7.jpg]
[Image: 8.jpg]
[Image: 9.jpg]
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)