The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#31
VDesign, моята инсталация е точно същата и ще снимам, но мога да кача снимки чак довечера, защото няма как да вържа телефона с компютъра в офиса Smile
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#32
Мерси WonderBoy Smile Ще е добре да видя при теб как е сложена Smile

Преди малко ми се обадиха от СофГас...
-Ало, здравейте, колата ви е готова можете да минете да си я вземете
-Какъв беше проблема? Пробвахте ли колата как се държи и дали гасне пак с 80км/ч?
-Скъсан маркуч който сигурно сте закачили удрайки колата някъде...
-ЕРМ!!???! За 100метра докато се кача на Цариградско и 1км по него едва ли има шанс да съм ударил колата някъде Smile? Както и да е пробвахте ли колата ?
-Е намерихме от къде идва проблема .. от спукания маркуч.
....
....

Общо взето ме буталкат нещо Smile Няма как да съм ударил колата някъде след като не съм ходил никъде. А и внимавам даже на легнали полицаи минавам с 2км/ч .. Smile

Но тъпото е че пак не са тествали колата в движение .. Дали пак на 80км/ч ще гасне? Ще разберем довечера Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#33
VDesign Wrote:...Казах му също и за въпросната гофрета. Отговора беше
- Ти искаше зарядното да е до бензина. Ако беше казал да е някъде от-зад на бронята примерно щях да мога да го изкарам. Иначе ако го изкарам сега.. гофретата ще стърчи в купето...

Не му се е занимавало на пича.Мойта зареждачка съм я монтирал на същото място.Бутилката не ми е на мястото на резервната гума а отстрани в ляво понеже съм с комби и там реших да я сложа.В интерес на истината колкото и странно да звучи при мен е по-сложно понеже тръбния път от зареждачката до бутилката е малко и нямам голям избор.Свързал съм едното гофре и това е гофрето което излиза от бутилката и в него е вкарана тръбата която отива към мотора като така при теч на газ ще излезе отдолу под пода.Другото гофре което е от зареждачката също е свързано.Голямо псуване голямо нещо пада понеже точно където е зареждачката от вътрешната страна има една колонка и е много тясно за работа.
На газаджиите най им е лесно да изкарат зареждачката някъде и да дупнат калник или броня я не да разкачат половината кори и после логично следва обяснението "Ми няма място и ала-бала...".
Но какво да говорим, все пак знаем къде живеем и всичко тук е наопаки.Принципно и бутилката трябва да е в специален калъф но пък кой го е виждал това на живо.То масово газаджиите не слагат евронивомери камо ли гофрета да прекарват както трябва или калъфи да използват.Ако не ги е срам че за един или два дена работа вземат чисто около 350-400лв за монтаж и настройка и после да се оправдават че им било трудно да прекарат тръбата от където трябва и както трябва то здраве да е.Да ме извиняват колегите които се занимават с монтаж на газови уредби но това е сума равняваща се на месечна заплата в някои региони в България, ако не е друго то поне нека качествено да си гледат работата.
V40 B4204S '97
Reply

#34
Ето едно клипче, което правих за колега с XC с T6 мотор. Интересното за вас може би ще бъде как са "Гофтерките" Smile
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aVCut8ML3JI[/youtube]

Моята "Входяща" или "Първа" (според едно броене в горен пост) тръба е вкарана в гофретка за красота. Няма как наистина, защото зареждачката ми не позволява подобно връзване. За целта другия край на входящата гофретка откъм бутилката е затапен и при евентуален теч, газта ще изтече през другата гофрета, която за жалост се вижда доста бегло... Тя не преминава през купето, а е занитена за него посредством един специфичен накрайник.
Изпарителите при мен са едва ли не най-ниската точка от водната система. Извинявам се - най-ниската. При смяна на антифриза и прочистване на охладителната система НЕ можаха да се източат по стандартния начин, а се наложи да разкача маркуча...
Дано ви е било полезно.

п.п. За съжаление няма подобен клип на 40-ката, но при нея положението е аналогично. Гофретата на зареждачката е за красота, а тази която води тръбата до ДВГ ще си свърши работата при евентуален теч.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#35
Като за начало благодаря за клипчето Smile
yuckuJackD Wrote:За целта другия край на входящата гофретка откъм бутилката е затапен и при евентуален теч, газта ще изтече през другата гофрета, която за жалост се вижда доста бегло... Тя не преминава през купето, а е занитена за него посредством един специфичен накрайник.
Изпарителите при мен са едва ли не най-ниската точка от водната система. Извинявам се - най-ниската. При смяна на антифриза и прочистване на охладителната система НЕ можаха да се източат по стандартния начин, а се наложи да разкача маркуча...
Дано ви е било полезно.
п.п. За съжаление няма подобен клип на 40-ката, но при нея положението е аналогично. Гофретата на зареждачката е за красота, а тази която води тръбата до ДВГ ще си свърши работата при евентуален теч.

Да, питах отговорния там на Софгаз отностно 2рата гофрета и той ми каза същото което споменавате вие. А т.е че втората гофрета общо взето при мен стой за красота. Тя е запишена така че евентуално при изтичане на газ тя ще излезе от другата, Също така ми даде пример как щяла да изглежда гофретата ако реално я искарат извън купето и поне според това което ми показа да найстина ще старчи свободно в купето което е грозно.. Ако исках да стърчки щях да си сложа нормална бутилка.

Така днес си взех колата. Видимо вече нямаше същия проблем. Колата вече не гасне нито на 50 нито на 80 нито на 120км/ч . При загрян двигател веднага си превключва на газ и не гасне. Е сега в спряло състояние все още играят оборотите но и аз трябва да погледна какъв точно е проблема с първи цилиндър и да сменя някой друг сет кабели.
Сега идва и другия тест .. т.е разход.. Напълнил съм бутилката 25.10л газ или иначе казано 31лв от ОМВ. Сега ще видим какъв разход ще даде софииско Smile.

Отностно първоначалния проблем. Не знам как го измислиха но ми казаха че някакви маркучи от-долу били скъсани все едно някой ги е скъсал с ръце .. или евентуално нещо ги е закачило... Въпреки че няма как да е станало точно това защото още първия път като взех колата единственото което направих е да се кача от горубляне на цариградско и по него 2км.. И колага изгасна с 80км/ч без да е имало някакво "закачане".

Идващата Съб-Нед ще закарам колата на сервиз за пълно обслужване и евентуалното решение на проблема с първи целиндър и това "припукване" в началото с пълна гас...
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#36
Колега, извинявам се много, но немога да си намеря кабела за телефона, а лаптопа ми няма blue-tooth и не чете картата от телефона, защото е малка :/

Системата ми е КОЛОС, българска. Никакви гофрирани неща нямам. Имам само една дупка, точно по средата на бутилката, там където на теб ти е закачена предполагам за купето. Отам минават 2 гумени тръбички и толкоз. Разните клапани и други врътки също са в средата на бутилката, а не като при теб - от външната страна.

Отпред обаче всичко ми е скрито под капака на двигателя. Вижда се само тръбата с филтъра - при мен оранжева, при теб черна. От там тя отива под бушините, които не ми се разкачаха за да продължа проследяването.

Извинявам се за бедния ми "технически изказ".
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#37
WonderBoy мерси Smile Няма проблем горе-долу съм доволен от инсталацията. Ще видим и какъв ще е разхода. Пти теб какъв е разхода софийско? Аз напълних вчера 25.3л. което се води.. пълна.... И ще видим на колко км пробег ще почне да писка Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#38
Вдизайн, не мериш правилно... Ти сега просто си я допълнил без да знаеш колко е имало...
Вариантите са 2:
1. Сега минаваш да речем 100 км и пак я пълниш догоре (на същата колонка по възможност, ще обясня после защо)
2. Изпразваш я до край, пълниш я догоре, нулираш километража и чакаш да се изпразни пак докрай. Това по принцип е най-точно, защото разстоянието ще е по-голямо и фактора дали си стоял малко повече или малко по-малко по светофарите се уравновесява...

Защо споменах на "същата колонка". Защото с времето ще се убедиш че на някои места ще те пълнят да речем 30 литра, а на други 32. Не бъди цинцар и първата ти мисъл да бъде - те'я ме е*ат. Обикновено на тези дето са ти вкарали повече помпата им прави по-голямо налягане и клапана ти трака ли трака, ама газта си влиза вътре... това е.

и ЧЕСТИТО (да ти се скарам с главни букви Smile )
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#39
VDesign, вслушай се в уискито Smile
Разход в началото, когато всичко работеше, около 13.2-13.5 газ. Т.е 11.5-12л бензин някъде, което е в границите на нормалното по спецификация.
Сега, с развален подгрев на ламбда сондата(не ми се занимава с нея сега) е с литър отгоре. Говоря без климатик, умерено каране и нормални задръствания. Ако я ръчкаш на светофара, висиш по много на светофарите, караш с климатик...ще се увеличи, но сам ще видиш с колко Smile

Единствения верен начин за изчисляване на разхода при газови/метанови уредби е от празно до празно. Другите са доста, доста неточни. При напълно празна бутилка зареждаш определено количество и засичаш километрите, като свърши газта и превключи на бензин ги засичаш отово и изчисляваш.

Защо не се допълва? Пример - бутилката ми е 38л и на различните бензиностанции ми я пълнят с 32 до 36л, което като разлика е много Smile С колко ще ти я напълнят зависи от 2 основни фактора - налягане на колонката и дали ти е топла бутилкатата като отидеш да заредиш. Като си с по-топла бутилка, флуида(не съм сигурен дали е течност или газ) вътре се разширява повече, налягането се увеличава повече и съответно пълниш бутилката по-малко. С моята газова не съм си правил експерименти, но ще ти дам пример с метановата уредба на баща ми -
1) ако колата е стояла в гаража, т.е бутилката е с температура на околната среда и отида да заредя ще заредя около 13кг метан, като накрая на зареждането бутилката е топла заради увеличаването на налягането вътре
2) ако съм карал и съм изпразнил бутилката докато карам, т.е тя се е охладила от изпразпразването на газта и дори има конденз по нея, и спра да заредя ще заредя 13.5-14кг метан и накрая бутилката пак ще е топла
3) ако след зареждане догоре оставя колата да пренощува - т.е бутилката да се охлади до температурата на околната среда, ще мога да заредя още 1.5-2кг до общо около 15кг

С моята кола, на газ, когато зареждам на ШЕЛ-а на Цариградско посока към центъра ми слагат към 36л. На ШЕЛ-а в центъра на Люлин ми слагат 32-33л. Бутилката е на място, на което немога да и проверя температурата, за да докажа или опровергая теория с метана, пък и зареждам на различни места, което е фактор Smile
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#40
Колега знам колко е имало Smile Казаха ми 10лв че са сложили но съм сигурен че са сложили 5 лева. Датчика почна да мига т.е че газта свършва. Та аз зачитането ще го направя до момента на мигане Smile.

Е аз от същата колконка ще пълня на същата ОМВ бенз Smile.

Но сега .. истина или лъжа... на всеки 15литра сипват и един литър въздух под-налягане ей-така да има Smile За това и тази разлика в пълненето Smile
Бутилката е 32литра 80% 25л.

Толкова и сипах . И съм на 4 светлинки т.е фул.
Като почне пак да премигва значи е изхарчила това което съм сипал. Сега да има разлика 2-3км Smile

А иначе ще го засичам по нормалния за мен начин без да променям нещо по начина на шофиране.
Теоретично нали при нормални настройки и ако е всичко 6.. ще харчи 10% над... еми ще го видим.

Мерси Smile

П.С: Аз коментарите на колегите ги чета много внимателно. Особено на уискито споделя много интересни неща.
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)