The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#51
ico_kosara007 Wrote:Още си чакам снимките на свещите Wink !Пък обеща :mrgreen: !

Уважаеми колега Smile

БРИСК са СПЕЦЯЛНИТЕ свещи

[Image: silver.jpg]

По-точно ТЕЗИ ТУК



100Y0 Wrote:Сега ако сложат Бриск и ще се хвърля зад влака....казах зад влака :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Все пак спокойно,газаджиите ще си носят отговорността. Успех!!!

Колега 100Y0 познахте от първия път. Моля не се хвърляйте зад влака Smile

П.С: Не знам що за свещи са тези добри или лоши.. Знам че си бях с оригиналните на волво а сека с куче-бал-бал Smile

Иначе за сега съм изминал 135км/Софииско на газ (не че не я напъвам повече защото ми е интересно как набира на газ още... Спортен режим + климатик) и все още не е почнала да мига (на 1 лампичка).. А съм сипъл 25.1л (31лв).

Не знам защо но докато беше ФУЛ сякаш се движише с повече мощност на газ. И то с пр**бани кабели (сега ги смених с оригинални пак).

П.С2: Оригинални кабели 110лв в МП OUCH!
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#52
Благодаря ти за снимките колега.Тези са еднополюсни,а за твоя мотор мисля че са триполюсни.Това не е проблем,винаги можеш да ги смениш ако започне да ти прави проблеми.Това колко ти е пълна бутилката не влияе на вървенето.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#53
Хмм от днес се появи нещо непознато за моята красавица...
Синдром на трудно първо палене (бензин). И то само първоначалното .. Всяко следващо си е ок....
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#54
Регулатор на налягане на горивото. Честа болежка при газифицираните коли, защото докато караш на газ, бензиновата ти пома продължава да върти и да праща гориво, което ти не ползваш, понеже бензиновите ти инжектори си почиват в този момент. Ефекта е, че на горкото регулторче му се налага да бачка повече от обикновеното и ХОП - брадЪ.
Ето малко подробности по въпроса - Смяна Регулатор налягане на горивото на S/V40 (B4184S)
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#55
Вильо,колегата е с инжекцион от една седмица и едва ли за толкова време ще втаса регулатора.Може да е от акумулатора или стартера. :lol:
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#56
Теоретично да, но това не означава, че още на бензин не е бил тръгнал, или че на газаджията не му е трябвал един и ги е трампил ... какво ли не съм виждал в БГ Sad
Отивам на ремонт на стартера, връщат ми колата без кората под скоростната кутия, но се усещам една-две седмици по-късно; отивам да чистят дюзи, вземам колата и едвам изтърпях да стигна до гумаджията - криво ама криво, месец след това (вчера) диагностицирам заминала дясна биалетка, която е сменана преди 2 месеца - как ли се е разбила като не помня да съм се хвърлял в дупка?!? - лайнета, ааааа я да я видим колко върви.

Сега по темата, за да провериш дали е както ти казвам от регулатора, просто като се прибереш вечерта от работа, угаси колата и извади вакуумното маркуче, което влиза в регулатора. Ако видиш, че там тече бензин или изобщо мирише на бензин - работата е ясна, но за по-сигурно просто я остави да "спи" така, с разкаченото маркуче и сутринта я запали преди да си го сложил обратно.
Сподели ефекта след това.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#57
yuckuJackD Wrote:Теоретично да, но това не означава, че още на бензин не е бил тръгнал, или че на газаджията не му е трябвал един и ги е трампил ... какво ли не съм виждал в БГ Sad
Отивам на ремонт на стартера, връщат ми колата без кората под скоростната кутия, но се усещам една-две седмици по-късно; отивам да чистят дюзи, вземам колата и едвам изтърпях да стигна до гумаджията - криво ама криво, месец след това (вчера) диагностицирам заминала дясна биалетка, която е сменана преди 2 месеца - как ли се е разбила като не помня да съм се хвърлял в дупка?!? - лайнета, ааааа я да я видим колко върви.

Сега по темата, за да провериш дали е както ти казвам от регулатора, просто като се прибереш вечерта от работа, угаси колата и извади вакуумното маркуче, което влиза в регулатора. Ако видиш, че там тече бензин или изобщо мирише на бензин - работата е ясна, но за по-сигурно просто я остави да "спи" така, с разкаченото маркуче и сутринта я запали преди да си го сложил обратно.
Сподели ефекта след това.
УСПЕХ


Значи колеги . Проблема се появи точно след като смених кабелите. На следващия ден сутринта. Толкова случайно да е? Ще проверя това с маркучето.. Дано не е от там защото видях цената в примера ти за смяна ( който си го постнал страхотно Браво с главно Б) 250лв! То че ако е то ще го сменя и то с оригинално но пффф. До сега колата винаги е палина от раз и то даже без някакво чакане от 5секунди. Колата е палила от раз и след като не е била карана 5 месеца!

Ей това е да си имаш работа с майстори.... Добре си бях с мотора сам си го ремонтирах.. разглобявах/зглобявах. Но за колата нямам нито мястото нито инстроментите нито разбирам механиката на колите толкова много.

Значи викаш да не тече бензин.... хммм ще се види..

Ще пробвам и какво става ако преди да загъся колата прехвърля на бензин за 1 минута.



Супер.. Да си в отпуска и да се занимаваш с колата вместо да почиваш ( То не че ми е неприятно да си оправям колицата. Целта ми е да е в пълна готовност за зимата която идва много скоро.. А зимата да се занимаваш със сервизи и проблеми е ужаст знаете..)
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#58
VDesign Wrote:Добре си бях с мотора сам си го ремонтирах.. разглобявах/зглобявах. Но за колата нямам нито мястото нито инстроментите нито разбирам механиката на колите толкова много.
'що бе, аз за 4-5 години и ейго на - на "майстор" на отивам убий ме.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#59
Еми просто нямам инстументи в България ама никакви .. Една отверка имам и 3 ключа Smile А и място нямам.. Да имах гараж да си я разглобявам и колата.

Синдрома трудно първо палене поне за днес не се появи след като вчера преди да загася колата бях 1 минута на бензин и натиснах гаста 2 пъти така до 3000обр на празен ход.Сутринта си запали от раз пак. Та нещо ме води до мисълта че се получава една "празнота/липса" на бензин сутрин вероятно заради газта? Сега направих същия номер. Ще видим какво ще покаже утре.

Иначе газта свърши . Ако пичовете от сервиза наистина са сложили 10лв първия път. и аз още 31 = 41лв 41/1.26=32.56л газ.
Изминал съм 180км софииско .. като в тези 180... 50-60 бяха със старите кабели.. проблеми с оборотите... и много моменти на гас до дупка + спортен режим + климатик. .... не знам дали 180км за 41лв са ОК!?

Със сегашните цени на бензина с 10лв минавам 38км Софийско т.е 4.11л
за 40лв това са 16,46л бензин= 152км...

Разликата до тук на газ са 28км..

Сега след като вече ги няма проблемите с оборотите... Ще карам "нормално" без спортен режим и ала бала. От празно до празно. Да видим какво ще даде като резултат.

И въпроса е.. Грешката в моя телевизор ли е.. Или настройките куцат в опит да ми пробутат колата за готова въпреки проблемите които показваше с прекалено ниски обороти и гаснения...?!


Много ми е интересно след като пише в паспорта на бутилката 32л.. как поема 32л газ... и нали 80% се пълни само...


П.С: Днес ми казаха че трябвало и да я регистрирам молятисе и срока бил 7 дена от монтирането. Какви са тези филми.. Не ги ли регистрират сервизите.
И сега регистрирането се води задължително... Утре ще хода в Младост 1А. Ми казаха че имал някакъв пункт.
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#60
Наистина трябва да се регистрира уредбата като с паспорта на бутилката ти издават вече документи и ти лепкат стикер-триъгълник с надпис GAS горе на задния прозорец.Дали е 7 дена срока е мога да ти кажа, аз все още не съм психически готов да им дам 15лв. и то е заради нещо друго ами защото дори няма да я погледнат уредбата а само по документи ще мине.
Интересното е че на бензиостанциите си пълят газ и хич не им пука че няма стикери и глупости.Не че е проблем ако някой газаджия се притесни, ще му кажа че уредбата е чисто нова "ей сега" е монтирана и че майсторите не могат да я настроят още и аз я пробвам и са ми поръчали да я напълня с газ...До сега обаче никой не ме е попитал защо нямам стикер.
За паленето на бензин ще ти кажа и друго да пробваш.Вечер като гасиш колата на газ и изфорсирай да речем до към 3000об. и докато е там я изгаси като дръж педала на газта натиснат до долу да се запълнят колекторите със свеж въздух и да издуха каквото може от газта.Не знам при ГИ дали ще има някакъв ефект за разлика от конвенционалната газова уредба но пък не пречи да експериментираме с твойта кола :lol:
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)