The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тегло на нашите автомобили.

#1
Здравейте колеги :mrgreen: . Днес имах щастието да кача колата си на професионален кантар, на който преди всеки старт теглят състезателните автомобили. Хубавото в случая е, че се тегли преден и заден мост/то може и на всяко колело по отделно, но както и да е Wink /. Учудването ми при тегленето ва моя автомобил беше в разпределението на масите на преден и заден мост. Преден-601кг., заден-807кг. То вярно, че отзад има пълна газова бутилка и 50литра бензин, но винаги съм си мислил, ча предницата тежи повече. Пиша тази тема за да може всеки да сподели впечатленията си от нашите съвсем не леки автомобили.
Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#2
850-kaта с метана ми тежи точно 1780кг.
480-ката точно 1040кг.
И девете съм ги мерил на един и същ кантар ей така от любопитство :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#3
100Y0 Wrote:Преден-601кг., заден-807кг. То вярно, че отзад има пълна газова бутилка и 50литра бензин, но винаги съм си мислил, ча предницата тежи повече. Пиша тази тема за да може всеки да сподели впечатленията си от нашите съвсем не леки автомобили.
Поздрави на всички.
Една от причините за ниското сцепление на предните колела Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#4
Аз все си мислех че е обратно... тя май и заради това недозавива...
Reply

#5
Ами принципно трябва да е обратното - когато предницата е по-тежка да недозавива Wink А така идва около 43/57% преден/заден мост - тааа изхвърляш всички боклуци, газови и т.н. от багажника, слагаш 2 разпънки отпред и колата става почти 50/50 :mrgreen: :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#6
Като спомена разпънки... какво стана с монтажа на долната разпънка? Има ли напредък и подобрение в поведението на колата?
Ако не се лъжа май ти беше сменял задна стабилизаираща щанга, ако да каква е разликата ?
п.п. моята задница не ми се мисли колко тежи... отзад две стъпала, кондензатор, "тъпан", резервна гума, инструменти, газова , 2 шишета ракия ( за всеки случай) Big Grin
Reply

#7
Долната разпънка още не е готова. Не съм имал възможност да кача колата на подемик. От щангата има голям ефект. В събота смених тампоните и с такива от СТ (десега бях с такива, които не вършеха работа). Тези, които са за автомобили до 99-та са по-твърдички и ми харесаха . Та в неделя я пробвах, как е и ми хареса много... при рязка смяна на посоката (слалум) почти не се усеща недозавиване... това при 30-40км/ч. А като цяло колата си се усеща по-стабилна, дори при нормално каране. Ето една таблица, която показва с колко % се увеличава ефективността на щангата <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.balancemotorsport.co.uk/sitepage/Whiteline.html">http://www.balancemotorsport.co.uk/site ... eline.html</a><!-- m --> ... според нея от 13 към 15мм би трябвало да се увеличи с около 78% Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#8
traffic Wrote:....."тъпан"....... 2 шишета ракия ( за всеки случай) Big Grin

Това бих го нарекла комплект за оцеляване... Big Grin
Volvo V40, 1.6 бензин/метан, 1998г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)