The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S40 T4

#1
Здравейте, нов съм във форума и предполагаем бъдещ собственик на Волво, но след преглеждане на форума установих, че доста взаимнозаменяеми части има в тези модели, и конкретното ми питане е за Т4 1855сс 200коня, поддръжка по двигател, окачване и турбина, с кои коли могат да се заменят частите и съответно да е по-евтино. Интересувам се също и още за всички двигатели над 115 коня как е с поддръжката им. Отговор от сорта на като при всички коли, не ме устройва, ако може да си говорим в цифри и издръжливост на частите ще е най-ползотворно. Благодаря Ви, предварително.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#2
Не си купувай VOLVO,защото ще те надживее.Това гласи един потвърден от годините лаф и девиз на Волваджиите.Ако в самото начало търсиш заменяемост от други марки,а не оригиналните части за влагане,то ти не си за Volvo автомобил.Сигурността която предлага марката е сред най виските.Компромиси има,но не за основни възли и детайли.При мен на S 60 за година,консумативите и частите са ми под 1000 лв.А вече таратайката минава 175 000 хил км.Има един основен принцип : Караш ,плащаш,не караш нищо не плащаш.А друго е къде и как я караш колата.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#3
Ако бях собственик на Мото Пфое щях да се съглася с теб, но за мен има поддържана и неподдържана кола, а и само не ми казвай, че Волво е 100% Волво Wink нали или бъркам за Рено, Митсубиши и т.н. вкарани под капака на Волво?! Та за това ми е въпроса, от кое какво се казва за части, защото при Волво е малко като при японските марки, като кажеш японец и те гледат като, че ли баща ти има митница и караш егати екзотичния автомобил.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#4
Kangalov Wrote:Не си купувай VOLVO,защото ще те надживее..

Моето както е тръгнало ... верно ще ме надживее. Постоянно ми къса нервите Big Grin
п.п. ама аз още не се давам...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#5
Да бих се съгласил с тебе ако притежавах ПфотоМое, но само не ми казвай че зад емблемата на Волво се крие 100% волво, а за С40 ми е въпроса защото знам че имат участие различни марки и едно е да кажеш че търсиш за Волво еди какво си и да ти дадат същата част като за Рено но на по различна цена. Притежавам японска кола и много добре знам как гледат майсторите и в магазините като нещо не е или Фолксваген, Ауди и Рено!
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#6
Leper Wrote:Да бих се съгласил с тебе ако притежавах ПфотоМое, но само не ми казвай че зад емблемата на Волво се крие 100% волво, а за С40 ми е въпроса защото знам че имат участие различни марки и едно е да кажеш че търсиш за Волво еди какво си и да ти дадат същата част като за Рено но на по различна цена. Притежавам японска кола и много добре знам как гледат майсторите и в магазините като нещо не е или Фолксваген, Ауди и Рено!
Като си толкова информиран за замяната на частите с Рено,Пежо и Митсубиши,защо не се постара да видиш,че от много години Волво влагат модифицирани двигатели от горе посочените марки.Избираш си модела и отиваш по магазините и събираш инфо.Даже има сайтове,за онлайн търговия,където може и по ефтино да ти излезе.Но като гледам настроението Ти определено не си за Волво.Купи си трабантче,защото там ремъкът може да го смениш и с дамски чорапогащник.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#7
Kangalov Wrote:
Leper Wrote:Да бих се съгласил с тебе ако притежавах ПфотоМое, но само не ми казвай че зад емблемата на Волво се крие 100% волво, а за С40 ми е въпроса защото знам че имат участие различни марки и едно е да кажеш че търсиш за Волво еди какво си и да ти дадат същата част като за Рено но на по различна цена. Притежавам японска кола и много добре знам как гледат майсторите и в магазините като нещо не е или Фолксваген, Ауди и Рено!
Като си толкова информиран за замяната на частите с Рено,Пежо и Митсубиши,защо не се постара да видиш,че от много години Волво влагат модифицирани двигатели от горе посочените марки.Избираш си модела и отиваш по магазините и събираш инфо.Даже има сайтове,за онлайн търговия,където може и по ефтино да ти излезе.Но като гледам настроението Ти определено не си за Волво.Купи си трабантче,защото там ремъкът може да го смениш и с дамски чорапогащник.
аман от фанатици. благодаря имах друго мнение за форума а не правежи. чао
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#8
Leper Wrote:
Kangalov Wrote:
Leper Wrote:Да бих се съгласил с тебе ако притежавах ПфотоМое, но само не ми казвай че зад емблемата на Волво се крие 100% волво, а за С40 ми е въпроса защото знам че имат участие различни марки и едно е да кажеш че търсиш за Волво еди какво си и да ти дадат същата част като за Рено но на по различна цена. Притежавам японска кола и много добре знам как гледат майсторите и в магазините като нещо не е или Фолксваген, Ауди и Рено!
Като си толкова информиран за замяната на частите с Рено,Пежо и Митсубиши,защо не се постара да видиш,че от много години Волво влагат модифицирани двигатели от горе посочените марки.Избираш си модела и отиваш по магазините и събираш инфо.Даже има сайтове,за онлайн търговия,където може и по ефтино да ти излезе.Но като гледам настроението Ти определено не си за Волво.Купи си трабантче,защото там ремъкът може да го смениш и с дамски чорапогащник.
аман от фанатици. благодаря имах друго мнение за форума а не правежи. чао
Ами чао, не се бой, никой няма да плаче за теб
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#9
Съфорумецо Leper ,ако се беше постарал да прочетеш правилата и да спазиш добрият дух,сигурно щеше да намериш по правилен подход към марката и хората пишещи тук.Много то твоите въпроси са изписани във форума,но ти идваш нахално,обиждаш и търсиш после отговори и добро посрещане.
Как да стане,като до тук наруши поне 3 правила.Но нека Админите решат дали да остане темата или да си караш Японската кола.И дай боже да не ставаш собственик на Мото Пфое,защото ще развалиш имиджана на коректен търговец за марката.Доста от частите в Мото Пфое са на много конкурентна цена и си заслужава човек да провери офертата на търговците.Аз също имах чисто нова Японска кола,която на 10 тия месец сдаде багажа.

Не обиждай повече пишещите тук,а може и да се влюбиш.Не във мен,а във марката.
И за последно май Голфа ще ти е по подходящ,като народна и евтина за поддържане кола.
Не сме "фанатици",просто уважаваме и поддържаме колите си,както трябва да е със всеки автомобил.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#10
Не съм нарушил с 1-то си мнение по никакъв начин правилата, този който тръгна с някакви общи отговори и виждаш ли кой съм аз че да си помисля за Волво след като се пазаруват само оригинални части на марката и т.н. а форума има доста примери за точно обратното. И съответно бях помолил за конкретен отговор койо определено започна с изхвърляне колко велика е марката и нищо по темата. Е вярвай ми няма как да остана безучастен към такова самодоволно отношение, все едно аз съм нещо по зле от теб след като съм си помислил че виждаш ли твоето волво не е точно волво...И боже обидих марката ли си нещо. По никакъв начин не съм направил нещо, което да не е било равностойно на твоето поведение.

п.п. далеч съм от мисълта че ще липсвам на някой, но не можеше ли някой просто да ми отговори конкретно, а не да се надуе?! Изключвам колегата bell хареса ми коментара!
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)