The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вакуумна помпа за 850TDI 2,5 1996

#1
Колеги някой може ли да съпортне за намирането на Вакумна помпа за тази красавица: Volvo 850 TDI 1996
За съжаление, нова на този етап ми е доста скъпа така, че търся вариянти, мерси!
Reply

#2
какво е станало с помпата ти ,че малко ме притеснява и моята
volvo 850 TDI 96g
Reply

#3
Ами от известно време, двигателя чукаше. Аз се съмнявах за повдигачи и си бях наумил ремонт. Обачем,когато я закарах при мяйстора, открихме този проблем. Иначе свигателя е "чук" за тези километри!
Просто, сегментите вътре във помпата са заминали! Нова струва 650 кинта. Честно да си кажа не ми се дават тези пари за 15 годишен автомобил и сега си търся нещо втора ръка.
Reply

#4
едва ли ще си намериш употребявана ,която да не чука ,но дано си намериш. Моята чука със сигурност ,като твоята и колкото дизели съм виждал всички чукат ,говоря за тди на 850 . При ауди ,който уж е същият двигател го няма това чукане.А твоята развалила ли се е ,или просто те дразни чукането.
volvo 850 TDI 96g
Reply

#5
Колега, при мен имаше същото чукане, отворих помпата и стегнах гайката, която държи буталото /ключе 10/ и я законтрих ,като чукнах резбата с един център. А също и прочистих цедката на клапана и сега няма чукане вече от доста време.
Reply

#6
Месри много колеги,утре ще поговоря с майстора ми, че имах уговорка да взема една помпа.
Но като ви слушам май ще се откажа от закупуване на стара. Накрая ще отида до магазина и ще набутам едни 600 кинта.
Само не знам дали си заслужава!
Reply

#7
А аз си мислех,че е само при мен това чукане! И на мен ми се струва,че е на повдигач но явно не е? Забелязах,че когато натисна силно крачната спирачка чукането изчезва Confusedhock: и въобще не ми е дошло на акъл за тази помпа.Има и хубав вариант при мен.... не винаги чука Big Grin а въпросната вакумна помпа къде седи ?
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#8
Помпата се намира/Ако си с лице към двигателя/ отпред в ляво. Директно свързана с двигателя. А не както, аз съм виждал, свързана с ремък при по-малки двигатели.
Reply

#9
Urukhay Wrote:Помпата се намира/Ако си с лице към двигателя/ отпред в ляво. Директно свързана с двигателя. А не както, аз съм виждал, свързана с ремък при по-малки двигатели.

Благодаря колега,намерих къде седи въпросната помпа запалих двигателя и се заслушах и чукането идваше точно от нея... видях,че в горната си част има гайка до колко успях да видя има и от долната страна,но искам да питам хората който са я сваляли какво им е било необходимо да премахна преди да свалят помпата(водни съединения,тръби...) какво и да е Smile

П.С. благодаря предварително !
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#10
хайде,който има вадис да даде снимка на помпата, да разбера за какво точно говори колегата kiki234 :roll:
Искам и аз да се отърва от това чукане , аз не мога да си дам почти цялата заплата за помпа Smile
volvo 850 TDI 96g
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)