This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво моторно масло за волво s60
Чудя се какво масло да сложа тази година миналата сложих Mannol Germany 0w-40 ? Не е много скъпо окло 65 лева за 4 литра и не е зле ! Вие какви масла слагате ?
S 60 2001 2,4 140ps
Цитирай
Thanks given by:
s60 ама бензин или дизел не поясняваш
Аз лично на d5 s60 съм с GM 5w30 5l 70лв
волво s60d5 163hp
Цитирай
Thanks given by:
Бензин 2,4 2001 140 к
S 60 2001 2,4 140ps
Цитирай
Thanks given by:
Я по добре кажи кой произвежда маслото за Mannol, поредната фирма 'Опаковано в Германия'. Ясно, че поста беше реклама, но поне дай малко повече информация, а не да си чупим пръстите в Google.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Цитирай
Thanks given by:
Въобще не съм имал намерение да рекламирам каквото и да било прости исках мнение ! Ако трябва ще го изтрия !
S 60 2001 2,4 140ps
Цитирай
Thanks given by:
Извинявай, понякога точно така някой хора си правят реклама - непълен пост. Има разлика в маслата за различни двигатели. Специално за твоята кола 5/40 е добре. Аз карам с Febi 5/40 което е от същия вид - 'Опаковано в Германия' - цената е същата и винаги съм се чудил кой произвежда маслата на този тип фирми. Иначе от маслото съм доволен и не го сменям. Преди на всяка смяна слагах различно - или няма разлика или става по зле (шум, бързо почернява, харчи го повече). Затова сега като си харесам едно масло карам само с него докато го има по магазините.
Volvo V40 1997, 2.0
Цитирай
Thanks given by:
Не знам.... как да позная, че не става маслото ?? В момента съм с този Mannol 0w40 И ми го препотъчва силно човека дето си сменям при него но все пак като знам че го има и на коопертивния пазар и някак си нещо ме глозга????
S 60 2001 2,4 140ps
Цитирай
Thanks given by:
Има го и на световният кооперативен пазар: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/5L-Fully-Synthetic-Engine-Oil-0W-40-Mannol-Legend-SM-CF-/260818500630">http://www.ebay.co.uk/itm/5L-Fully-Synt ... 0818500630</a><!-- m -->

Водят го Bi-synthetic, което означава, че не е минерално масло с добавки като Castrol Magnatec което е невероятен боклук на невероятна цена, но пък се продава в специализираните магазини. Не е марка с голям пазарен дял значи няма ментета.

По липса на лаборатория аз определям качеството на слух. Като смениш маслото двигателя утихва и се усеща по 'пъргав'. Колкото по дълго трае този период, толкова по хубаво е маслото.
Volvo V40 1997, 2.0
Цитирай
Thanks given by:
аз съм със същия двигател, най-доволен останах от Total Quartz 9000 5W40..
карал съм и с оригинално масло от Мото Пфое.. и с кастрол.. но с Total беше най-добре.
Ivan Jordanov
<!-- e --><a href="mailto:bat.vankata@jik-tak.com">bat.vankata@jik-tak.com</a><!-- e -->
Цитирай
Thanks given by:
Сложих оригиналното от мото пфое 0w30 A3 и за сега доста по ми хресва звукът и държането на двигателя ! Това Манола ми го гореше някъде около 1,5 л на 10 000 километра ! С оригиналното преди товва не буташе повече от 0,5 литра ! Колата до година живот и здраве ще стане на 160 000 та си мисля да почна да слагам 5w40 малко по плътно масло.. какво ще кажете?
S 60 2001 2,4 140ps
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)