The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тампон на двигателя

LeecH Wrote:Спокойно, мека връзка нямаш, освен ако някой не е творил нещо. Начините за оправяне на този проблем са описани и са около 4 - нов оригинален на висока цена, нов алтернативен... на почти същата цена, рециклиране на стария чрез набиване на тампон от някакъв си Хюндай или чрез набиване на втулка, която е отлято точно копие на тампона. Временно решение за "изсукването" на мотора е подлагане на гума между тампона и конзолата.
Временно решение е и свалянето на тампона напълването му с качествено PU на салами което се продава, съхне 24 часа и обратно на автомобила 10лв, като материал и драстично намаляване на вибрациите. Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

Каква е разликата между тампон от МФ и такъв, който е алтернативен /в случая кортеко/?
Reply

Аз използвах метода с побългаряването на тампона с полиуретаново лепило, но това се оказа временно решение. В петък живот и здраве ще взема нов тампон от МП-въпреки високата му цена. Вибрациите на празен ход, особено сега, когато температурите паднаха са по-силни от тези на дизелов автомобил и това рязко наклони везните в посока нов тампон.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

100Y0 аз в момента съм с тампона от пасат, че дори и тои е втора употреба. Свалих го от едни изхвърлени носачи за проба и его вече 2 години съм с него , няма никакви вибрации дори и миналата зима в сериозните студове .
Ето 2 снимки на тампона, едната е с тампона в деиствие на моята кола а другата е от нета за да се види кои точно тампон съм ползвал.


Attached Files Thumbnail(s)
               
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

Аз също подкрепям колегата dilana. Той е намерил решение за себе си, както и аз. При по-мек каучук няма как да има вибрации. Аз сега се "притеснявам" дали колата не е угаснала, когато съм на светофар - няма никакви вибрации. Smile Иначе оригиналът си е оригинал, но не и за коли на 10 + годинки.

Поздрави!
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply

Изчетох /мисля/ всичко, което сте писали по темата. Към момента побългаряването не е опция, защото до колкото разбирам е временно решение. Пробега ми за 3 месеца е около 20 000 км. Вариантите са 3 - МФ, ако намеря алтернативен по-евтин или рециклиране. До колкото разбрах има някакви момчета в Стара Загора, които правят нови отливки и възстановяват.
Та въпроса ми конкретно е Някой кара ли НЕоригинален, съответно как се държи той и марката му, и някой опитвал ли е с рециклиране, което не си е правил сам и какви са резултатите.
Да взема сърцевина на ляв и да набия на десен, също не е опция, защото отказват да ми го направят заради предполагаемата течност в отливката.
п.п. Няма смисъл да се повтарят неща, които веднъж са били писани.
Reply

Преди 2 год. сменях въпросния тампон и двата долни тампона. Големия вех от МП (другаде не открих алтернатива за нов тогава), а долните - от Скантех.
В момента долните тампони вече са напукани. Големия не е мръднал. Въпрос на лична преценка е, но като дългосрочна перспектива - МП. Цената обаче няма да я коментирам, че ще рискувам пожизнен "бан" от Админа за употреба на нецензурни изрази.
Ако си разменим по една вещ, всеки от нас ще си остане с една, но ако си разменим по една идея, всеки ще има по две.

V40, 1,8 115 кс, 1998 г , ГИ "Фобос"
Reply

dddinev Wrote:В момента долните тампони вече са напукани. Големия не е мръднал. Въпрос на лична преценка е, но като дългосрочна перспектива - МП. Цената обаче няма да я коментирам, че ще рискувам пожизнен "бан" от Админа за употреба на нецензурни изрази.
Така е, за съжаление и аз минах по този път, с разликата че дадох 390лв общо за трите тампона от МП и се надявам че с тях колата ще бъде погребана Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

Аз също пробвах с рециклиран, но не се постигна добър ефект.Заложих на оригинален и вече втора година колата е като нова.За тези километри които минаваш, бих ти препоръчал нов.Виж колегата just_vanko1 от форума какво ще ти предложи.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

От вчера колата ми се радва на нов тампон от МП. Вибрациите , които бяха повече от тези на стар дизел вече са история. Цената наистина е висока, но удоволствието си струва. Даже ще погледна състоянието и на долните два тампона и при нужда ще ги сменя.

П.П. Не се хваля, просто споделям.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
8 Guest(s)