The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..::Светна лампа"Подхлъзната количка", няма задна скорост

#11
По въпроса за невключването на задната - при нея не липсваше ли синхронизатора, за разлика от всички други предавки които си го имат... Задната по принцип си включва мааалко по трудно при студена кола, та ако и съединителя е прецакан... Само предположение.
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#12
Възможно е да ти маслото в скоростаната кутия да е на минимума или да свършва. За да ти изчезне някоя скорост, е и възможно.....зъбчатият лагер (мисля, че така се казва), в твоя случай на задната скорост да е заминал. Едва ли е от съединителя. Преди около 2 седмици, когато карах пежо406/2000 на бащата, 5-тата скорост изключи, както си карах със 120. Лостът се върна в свободно положение. Спрях, загасих, запалих отново, но замириса ужасно и никоя от скоростите не влизаше. че нататък да не ти разправям. И днес, в един сервиз, сервирали на бащата, че лагерите на скоростаната кутия са заминали - нямало масло. Възможен е и този проблем, поне от части да е твоят.
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#13
nightwish Wrote:Възможно е да ти маслото в скоростаната кутия да е на минимума или да свършва. За да ти изчезне някоя скорост, е и възможно.....зъбчатият лагер (мисля, че така се казва), в твоя случай на задната скорост да е заминал. Едва ли е от съединителя. Преди около 2 седмици, когато карах пежо406/2000 на бащата, 5-тата скорост изключи, както си карах със 120. Лостът се върна в свободно положение. Спрях, загасих, запалих отново, но замириса ужасно и никоя от скоростите не влизаше. че нататък да не ти разправям. И днес, в един сервиз, сервирали на бащата, че лагерите на скоростаната кутия са заминали - нямало масло. Възможен е и този проблем, поне от части да е твоят.
За твоя случай колега , може фиксатора да е заминал.Фиксатора е един сачмен лагер мисля че беше , който не дава на лоста да се върне в свобоно положение и да изключи от скорост.Предположение отново ..но мисля че може и от това да е ..
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#14
Aами аз не разбирам много от коли...
Колата беше топла, когато стана белята.
На свободна скорост, по-късно вечерта колата се форсираше нормално, но двигателят звучеше по-шумно. DSA лампата не светеше и имаше всички скорости без задна.. всъщност когато включвах на задна тръгваше напред.
Reply

#15
lvassev Wrote:DSA лампата не светеше и имаше всички скорости без задна.. всъщност когато включвах на задна тръгваше напред.
Скоростната е значи... Няма какво друго да е, не може ако е само в съединителя проблема да го прави това!
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#16
Олеле.. олелее...вече се плаша Smile. А кога ще я карам на ремонт не знам...
Reply

#17
Олеле...олеле ама по-добре да е кутията от колкото съединителя и маховика, моли се да не е той и да няма поражения че става лошо.Кутии под път и над път, всеки който продава такива коли на части се чуди какво да прави кутията понеже не се търси така че цената ще е доста ниска.
V40 B4204S '97
Reply

#18
Може да не е с двумасовия моховик човека ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#19
Колега точно преди месец същата работа с на брат ми В40-ката. Светна тракшън контрола, колата не върви (работи на 2 цилиндъра) не включва на задна скорост, гърнетата дрънчат, и много вибрации. Проблема се оказа бобина! Когато бобината е спряла да работи, от вибвациите катализатора се е разпаднал и запушил и от запушването така се е нагрял, че е стопил пластмасовите втулки на скоростния лост и за това не включва на скорост!
Препоръчвам ти да провери този сценарии. Успех с откриването на проблема!
П.П. Беше много трудно да го хванем какво е защото после не го правеше. След това работи 1-2 часа и почне да го прави.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#20
Raceteam, описваш точно това, което ми се случи на мен. Колата умрия, светна DSA, звука на двигателя се промени и изчезна задната.
Къде отстранихте проблема и как да я търсим тази бобина за проверка?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)