The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Разход по надолнището :)

#21
Karlsson Wrote:Много ясно че няма, едно си баба знае едно си баба бае.За пореден път се доказва че всеки може да кара кола но не всеки е запознат с елементарните положения.Не е ясно какво е спирачен режим на мотора, какво се случва в колектора и цилиндрите и т.н.
Дори руснаците прекъсват подаването на бензин към мотора при повишаване на обороти и пуснат педал и тук става дума за Лада с КАРБУРАТОР, повтарям с КАРБУРАТОР, потретвам-с КАРБУРАТОР, някой да не е разбрал че става дума за КАРБУРАТОР и за Лада?
И понеже явно че простите примери на вършат работа ще се наложи да се даде не прост а елементарен.Хайде сега да видим колко ще изгори една кола която слиза по наклон равен на разстоянието София до Бургас на свободна със запален двигател работещ на минимални обороти, включени фарове и климатик и колко ще изгори същата кола пак със запален двигател, пак с включени климатик и фарове но включена на скорост с 1500об/мин и пуснат педал при положение че компютъра изключва инжекторите?

За да не се тормозите ще напиша отговорите.

>Първи случай.
Приемаме че София-Бургас ще се слиза за пет часа.Пет часа по два литра на час е равно на десет литра гориво. 5х2=10л.Десет литра по 2.40лв е двадесет и четири лева. 10х2.40=24.00лв
Извод->автомобил слизащ по наклона от София до Бургас ще изгори ако работи мотора на празен ход и на свободна с включени консуматори общо 24.00лв.

>Втори случай
София-Бургас също пет часа.През това време двигателя се върти понеже е на скорост колата но компютъра изключва инжекторите понеже вижда че мотора е на високи обороти и че педала на газта е отпуснат.Следователно гориво не се впръсква.Пет часа по нула литра гориво е равно на нула литра гориво. 5х0=0. Нула литра гориво по 2,40лв. е равно на нула лева. 0х2,40=0лв.
Извод->автомобил спускащ се от София до Бургас ще изгори ако работи мотора на скорост в спирачен режим с изключени инжектори и с включени консуматори общо 0,00лв.

Аз ли съм малоумен или се мъчите да ми обясните че НУЛА лева е равно или дори е повече от ДВАДЕСЕТ И ЧЕТИРИ лева?

И преди сега да започнете с това че виждаш ли София-Бургас не е слизане ще спомена че става дума за спускане по наклон и кое е по-икономично и че София-Бургас е пример.Ако някой успее да представи сметка при която това че за да се използва бензин за да се измине определено разстояние е по-икономично или равно от това да се измине същото разстояние но без бензин ще отида да се застрелям а той ще получи Нобелова награда по математика защото да докажеш че 10 е по-малко или равно на 0 си е завидна математика.

Martin Petrovich Wrote:... тук не мога да си обесня как така без горивна смес двигателя ще продължи първо да работи(защото говорим че се спира притока на гориво) и второ така да се каже да продължава да дава натиск върху колелетата от невъзможността да се развърти ... тази невъзможност не е ли от по честите детонации с повишаване на оборотите ...
простете ме ако нещо бъркам просто си споделям мнението Smile
По първия ти въпрос.Представи си че на някой умен човек му е дошло в главата че примерно ако оборотите се повишат над 1300об/мин и педала за газта е отпуснат, то логично е че слизаш по наклон.В момента в който натиснеш педала или оборотите паднат под 1300 то се продължава нормалната работа на двигателя като се включват инжекторите.На същия тоя умен човек му е дошло и в главата че ако мотора работи като компресор за въздух без да му се впръсква безмислено гориво то той ще има по-голям спирачен ефект и че това гориво е чист преразход.На някой руснак също му е светнал реотана и за това е сложил клапан на системата за празен ход на някои модификации на карбуратор Озон и един прост превключвател на лостовата система на карбуратора като се използва и сигнал от бубината.По този начин когато се повишат оборотите мисля че бяха на над 1200 при някои Лади с такъв карбуратор и превключвателя покаже че педала е пуснат то клапана затваря и прекъсва подаването на бензин през системата за празен ход като поплавъковата камера на карбуратора е пълна но понеже главните дозиращи устройства на двете камери не работят защото са затворени клапите, не се засмуква гориво през дефузьорите защото няма никакво подналягане и поток въздух.
По втория ти въпрос, няма никакви детонации, всичко е свързано с предавателните числа на скоростите и това че без гориво мотора работи като чист компресор следователно като спирачка.
По въпроса ти за скоростите.Ако на трета с предавателно число 2 и примерно на четвърта с предавателно число 1 и диференциал с число 3, то на трета при един оборот на колелото коляновия вал прави 6 оборота, в същото време на четвърта прави 3 оборота.Сега ти се изяснява защо.За проба вдигни колата на крик, включи на първа и се пробвай на ръка да завъртиш колелото.После включи пета и виж разликата.Най-просто може да се погледне какво става в кутията и да се усмисли защо и какво като просто се вземе за пример едно колело със скорости, вала на педалите ако се вземе за първичен, предните венци като междинен а задните като вторичен вал всичко си идва на мястото.


... аз да си кажа честно нито претендирам че мога да карам нито че познавам елементарните положения Smile ... всеки тук в форума би се съгласил с тебе и твоите два случая само че първо трябва наистина да допуснем че това един вид е възможно едва ли не Smile ... тук идва и нашето неразбирателство затова как като на един мотор му се спре горивото и въздуха той ще продължи да работи по същия начин с една малка разлика ... че работата е вече благодарение единствено на въртеливото движение на колелата а не на притока на гориво и въздух(плюс още някой дребни нещица) ... иначе и въпрос за скорости нямам .. просто ги дадох като пример Smile

... ти говориш че след като се спре горивото и притока на въздух мотора работи като компресор ... но какво се случва в цилиндровото пространство ми е на мен въпроса щом към него сме спрели въздух и гориво ... ако буталото се движи свободно нагоре надолу в следствие на въртеливото движение на колелата то би се развъртяло с лекота от натиска на колелетата ... за да не се развърта трябва да има нещо в цилиндровото пространство което да го спира и задържа ... на мен тук в тая част нещата не са ми ясни ... случаите са ясни за всекиму Smile

... всеки знае какво се случва ако сме на наклон ... изгасим си двигателя ... вкараме 1-ва предавка и отцепим съединителя (автомобила мръдва сантиметри и спира)... защо :?: ... защото в този случаи смукателните и изпускателните клапани са затворени буталото се придвижва от долна към горна мъртва точка ... сгъстява сместа в цилиндровото пространство и спира ... ако обаче мотора бе запален то тогава ще се премине към работен такт след като сгъстената смес е възпламенена ... от тук се базира и моторната спирачка според мен Wink ... за да има такава то трябва нещо да се съпротивлява с буталото за да не ходи максимално нагоре и максимално бързо което пък силно зависи от превключената предавка Smile
Reply

#22
... ммм днес голямо четене падна ... четох и двете теми които сте дали в началото както и по други форуми подобни теми ... извода до които стигам е че се прекъсва само горивото(не и въздуха) като двигателя продължава да смуче но само чист въздух (принципа на работа си остава същия) .. смуче си чист въздух ... сгъстява си го (но не се възпламенява понеже не е примесен с гориво) ... Но въпреки това сгъстения въздух упражнява натиск върху буталото (понеже е с по високо налягане от атмосверното) и буталото се придвижва надолу ...

... но ми остана един въпрос след като е отнета газта и е затворена дроселовата клапа ... откъде навлиза тогава въздух ?
Reply

#23
Karlsson Wrote:.... Аз ли съм малоумен или се мъчите да ми обясните че НУЛА лева е равно или дори е повече от ДВАДЕСЕТ И ЧЕТИРИ лева? ....
Колега Карлсон, в никакъв случай не си малоумен!На мен си ми направил впечатление на доста интелигентен колега :!: Само тази наивност и вярата в теорията с нулевия разход....
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#24
Martin Petrovich Wrote:... ммм днес голямо четене падна ... четох и двете теми които сте дали в началото както и по други форуми подобни теми ... извода до които стигам е че се прекъсва само горивото(не и въздуха) като двигателя продължава да смуче но само чист въздух (принципа на работа си остава същия) .. смуче си чист въздух ... сгъстява си го (но не се възпламенява понеже не е примесен с гориво) ... Но въпреки това сгъстения въздух упражнява натиск върху буталото (понеже е с по високо налягане от атмосверното) и буталото се придвижва надолу ...

... но ми остана един въпрос след като е отнета газта и е затворена дроселовата клапа ... откъде навлиза тогава въздух ?

Да наистина как се получава това, като дросела е затворил... или не се затваря, но въпреки тива се спира горивото някак си ????
S 60 2001 2,4 140ps
Reply

#25
Cavalera Wrote:
Karlsson Wrote:Ето тук е разковничето, винаги грешката се получава че се гледа разход на гориво на база пробег а тънкостта е че в случая в буквалния смисъл мерим моточасове.

Разковничето е, че всеки гледа реалния разход при пробег на колата, а не някакви идеализирани случаи.

Икономично каране се получава при познаване на пътя и съобразяване с конкретните условия - при дълъг и неголям наклон, на който колата си държи 90км/ч на изключена предавка, а на скорост започва да спира е напълно безмислено да се кара на скорост без газ, а е икономично да се използва инерцията на колата. При спускане по голям наклон, след който следва остър завой е безмислено да се кара по инерция тъй като ще трябва да намалиш заради завоя...

Лично аз когато не бързам и познавам пътя си пускам по инерция навсякъде където има смисъл, без да се притеснявам че съм щял да си изтъркам съединителя от прекомерна употреба(имаше и подобни умозаключения).

Освен разхода на гориво при спускане на скорост не е лошо да се замислите и за разхода на масло.

П.П. по отношение на газта: при показание 0.0 на бордкомпютъра, софтуера на ГИ ми показа "Cut Off" Wink .
А това е извадка от един друг авто форум: "При бензин и ГИ като се отнеме газта се спира въздушния поток от дросела и компа намаля подаването на гориво според сигнала на тпс, мап, или дебитомер - каквото се ползва в конкретния двигател. При газова тип жигулска се обогатява сместа преди дросела до степен до която дифузията почти спира и резултата е същия и без намеса на електроника."

Те на това му се вика ОБЕКТИВЕН поглед върху нещата - Калине,започнаха да ми липсват "беседите" ви с "Ламята" :lol: :lol: :lol: . Сега по темата,без да претендирам че съм "разбирач" - пичове замислете се кое движи автомобила - пътя или мотора,защото от написаното дотук вече почвам да си мисля че това е пътя,а не мотора. Ако някой е измислил подобна система бързо да свирка да я патентоваме и да почваме да лежим на пачките 8-) .Най-забавно ми стана като разбрах че компа изключва инжекторите и мотора продължава да работи(говорим за автомобили пълен инжекцион каквито са поне бензиновите мотори на Волво от доста време насам и уточнявам че коментирам само този конкретен случай - за други марки и мотори нямам виждане макар че се съмнявам да са открили топлата вода - по скоро тук става въпрос за заблуждение и недоразумение) - Confusedhock: аджеба откъде тогава продължава да влиза гориво в цилиндрите и мотора продължава да работи - може би през ауспуха ?! :roll: А иначе сериозно наистина спускането по наклон на скорост е правилния начин по доста обективни причини които няма да обяснявам и неслучайно е написано изрично в всички ръководства на потребителя на автомобилите.Пък и мисля че подобни теми с коментари за това кое е по-икономично са несериозни да не кажа нещо повече - все пак автомобилите които караме са Волво,а не Трабант и не ми се иска и нашия форум да се пълни с такива които има в някои от другите форуми. Ще намеря няколко примера които по-късно ще постна за да ме разберете.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#26
Не претендирам че разбирам от коли сто процентов лайк съм но все пак пускането на скорост макар и минимално намалява разхода при еднакъв марширут единият път пускане на скорост другият изключена икономия при пускане на скорост.Иначе като толкова се иска икономия просто изключвате мотора единият крак на съйдинителя другия на спирачката ръка на скоросният лост като се втвърди спирачката 4 да превърти оборот един и спираме повече от добре Big Grin Big Grin Big Grin
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

#27
Съжалявам,но не намирам това което имах в предвид макар че се рових доста по другите авто-форуми.Както и да е - за компенсация ви предлагам да се повеселите с написаното тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=1906&sid=6c4f87ad46152e26dd1cd2e7fa5c1bbf">http://axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php? ... e7fa5c1bbf</a><!-- m -->. 8-)
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#28
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .... ах голям смях чак стомаха ме заболя :lol: :lol: :lol: ... сега ми се струва че всичко ще секне и няма да си получа отговор на моето въпросче Cry
Reply

#29
Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Да от цялата работа стана ясно, че на никой нищо не му е ясно......... Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
S 60 2001 2,4 140ps
Reply

#30
Ясно е, че за да разберем отговора трябва да намерим спускане 30-40км и да тестваме Wink
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)