The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Разход по надолнището :)

#31
Заради тази тема започнах да гледам разхода когато отпускам газта Smile
Вярно съм с автоматик, но ще отбележа какво забелязах според показванията на таблото, които намирам за доста точни и им вярвам.
Движа се в София по Цариградско посока центъра с 80-90км/ч. Разхода на гориво е 7-8-9-10-11/100км, зависи. Като стигна моста за Телевизионната кула отпускам газта и се спускам по енерция до Орлов мост, няколко секунди след отпускането на газта започва да показва 0.0 разход на 100км. Оборотите постепенно падат и вече към първото ограничение (60км/ч) съм с горе-доло такава скорост и оборотите наближават 1000. Тогава започва да показва разход между 2.2 и 2.5л/100км.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#32
Здравейте,

напълно съм съгласен с мнението на Karlsson, чудесно развита хипотеза, всъшност това си е чиста физика!

На моето V50 имам иконoмайзер на компютъра, който ми показва моментен разход, среден разход и така нататък. Когато катеря с колата ясно, но когато се спускам на скорост икономайзера ми показва 99.9 мили на галона (в моят случай е в мили), тоест клони към 0 литра на 100.
Когато обаче се спускам на свободна, икономайзера ми показва от 42-50 мили на галон, тоест разхода ми се качва осезателно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#33
JMI Wrote:Здравейте,

напълно съм съгласен с мнението на Karlsson ...
... тоест клони към 0 литра на 100.

Поздрави

... ако мнението е че КЛОНИ към нула то 99 процента от съфорумците (които защитават другото мнение в спора) ще се съгласят с Karlsson ... само че неговото мнение е " горивото изцяло се прекъсва и е равно на чиста нула " ... тоест не клони :!:

... в допълнение към цялата тема мога да кажа че се съгласявам с мнението на Karlsson за пълната нула НО само за инжекцион ...мисля че това мнение за карбуратор е невярно .. макар и малък винаги имаме разход на гориво (чисто мое мнение)

... на моя си въпрос за дросела си отговарям: :mrgreen: макар и малко при засмукване на въздух от двигателя дросела "отлепя" и пропуска минимално количество въздух (не може да уплътни стопроцентово) :ugeek:
Reply

#34
Karlsson Wrote:Колега, позволи ми да не се съглася с теб, тук въпроса е строго специфичен а именно при спускане по наклон а не да се използва инерция и икономично каране.
За да не бъда голословен ще се аргументирам.Вземаме за пример прохода Шипка който с нормално каране се преминава за около 50 минути, нека го приемем за един час от който половин е качване и половин слизане.Ако изкачим прохода от южната страна, слезем от северната и после се върнем то ще имаме един час качване и един час слизане.При спускане ако автомобила работи на празен ход на свободна то ще изразходва съответното количество гориво за да поддържа работата си,да върти водна помпа, компресор ако е включен климатика, хидравличната помпа са усилвателя на волана, генератора...Това си е разход от който не може да се избяга и се движи в зависимост от мотора между 1-2,5л/ч в зависимост от консуматорите.Да не говорим че в режим на празен ход то мотора има и неефективно изгаряне за което се грижат съответните системи да го подобрят но спецификата е такава че няма как да се коригира до някакви високи стойности.
В обратния случай при спускане на скорост и преминаването на определени обороти при които вече мотора минава в спирачен режим и му се прекъсва подаването на гориво.От там нататък в този един час всички консуматори се задвижват но без разход на гориво като авантата идва точно от преразпределението на силите където резултантната е функция от масата и гравитацията и има посока напред и надолу от където и колата получава своето ускорение където чрез гумите, полуоските, скоростите и съединителя се върти коляновия вал и съответно всички консуматори без никакво гориво.В идеализирания вариант където имаме постоянно слизане по наклон то никога няма да използваме гориво но естествено това е невъзможно.
Съпоставяйки двата случая логично идва и извода че в единия използваме гориво за да поддържаме работата на мотора и всички системи на колата а в другия всичко ни идва "безплатно".Разликата изчислена в литри гориво не е толкова огромна но все пак я има и се наслагва.Ако за един месец ни се съберат 3-4 часа работа на мотора в спирачен режим с изключени инжектори то неминуемо ще имаме и 5-6-7-8л гориво икономия което съпоставено към една година си е един резервоар.
Тук не говорим че при изкачване колата ще гори повече, това е ясно но каквото и да правим този разход ще го има, въпроса е че при слизане може да се постигне икономия.Резонния въпрос е дали да се слиза на свободна или на скорост, това е коментирано на дълго и широко във форума.Моето мнение а и така карам е да слизам винаги на скорост, така имам постоянен контрол над колата, не натоварвам спирачната система с опция за прегряване на спирачките със съответните последствия и не на последно място постигане на икономия на гориво което не усещам като пачки пари в джоба но е факт че я има.

Колега явно си много прост (щот си го написал по прост и разбираем начин) Big Grin Big Grin Big Grin !!!

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#35
NASKO1973 Wrote:
Karlsson Wrote:Колега, позволи ми да не се съглася с теб, тук въпроса е строго специфичен а именно при спускане по наклон а не да се използва инерция и икономично каране.
За да не бъда голословен ще се аргументирам.Вземаме за пример прохода Шипка който с нормално каране се преминава за около 50 минути, нека го приемем за един час от който половин е качване и половин слизане.Ако изкачим прохода от южната страна, слезем от северната и после се върнем то ще имаме един час качване и един час слизане.При спускане ако автомобила работи на празен ход на свободна то ще изразходва съответното количество гориво за да поддържа работата си,да върти водна помпа, компресор ако е включен климатика, хидравличната помпа са усилвателя на волана, генератора...Това си е разход от който не може да се избяга и се движи в зависимост от мотора между 1-2,5л/ч в зависимост от консуматорите.Да не говорим че в режим на празен ход то мотора има и неефективно изгаряне за което се грижат съответните системи да го подобрят но спецификата е такава че няма как да се коригира до някакви високи стойности.
В обратния случай при спускане на скорост и преминаването на определени обороти при които вече мотора минава в спирачен режим и му се прекъсва подаването на гориво.От там нататък в този един час всички консуматори се задвижват но без разход на гориво като авантата идва точно от преразпределението на силите където резултантната е функция от масата и гравитацията и има посока напред и надолу от където и колата получава своето ускорение където чрез гумите, полуоските, скоростите и съединителя се върти коляновия вал и съответно всички консуматори без никакво гориво.В идеализирания вариант където имаме постоянно слизане по наклон то никога няма да използваме гориво но естествено това е невъзможно.
Съпоставяйки двата случая логично идва и извода че в единия използваме гориво за да поддържаме работата на мотора и всички системи на колата а в другия всичко ни идва "безплатно".Разликата изчислена в литри гориво не е толкова огромна но все пак я има и се наслагва.Ако за един месец ни се съберат 3-4 часа работа на мотора в спирачен режим с изключени инжектори то неминуемо ще имаме и 5-6-7-8л гориво икономия което съпоставено към една година си е един резервоар.
Тук не говорим че при изкачване колата ще гори повече, това е ясно но каквото и да правим този разход ще го има, въпроса е че при слизане може да се постигне икономия.Резонния въпрос е дали да се слиза на свободна или на скорост, това е коментирано на дълго и широко във форума.Моето мнение а и така карам е да слизам винаги на скорост, така имам постоянен контрол над колата, не натоварвам спирачната система с опция за прегряване на спирачките със съответните последствия и не на последно място постигане на икономия на гориво което не усещам като пачки пари в джоба но е факт че я има.

Колега явно си много прост (щот си го написал по прост и разбираем начин) Big Grin Big Grin Big Grin !!!

... никой не се нуждае от вашите обиди ... запазете си ги за вкъщи :!:
Reply

#36
:lol: Big Grin Big Grin Big Grin Бухахаха, това не е обида , а комплимент :mrgreen: :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#37
Интересно ... от кога да бъдеш прост е престиж ?
Reply

#38
Колега Петрович на това му се вика вътрешнозаводски хумор! :lol:
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#39
... Мхм явно аз съм в грешка
Reply

#40
Еиии маскари с маскари и тая тема оспамихте.

Айде сега някой да ми обясни от къде идва бръмченето на двигателя след като изцяло се спира подаването на гориво към двигателя.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)