The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Poll: За или против тасовете?
You do not have permission to vote in this poll.
За
80.00%
36 80.00%
Против
20.00%
9 20.00%
Total 45 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За или против тасовете? [Анкета]

#1
Привет на всички!

Интересно ми е колко от вас смятат, че слагането на тасове през зимният период (а и по принцип) е добра идея?

Моля всеки гласувал да се аргументира по възможност. Smile

Аз лично не бих си сложил тасове тъй като смятам, че по този начин съкращавам живота на железната джанта в следствие на попадналата сол и мърсотия между джантата и таса. Също така металният обръч по ръбъ на таса е също предпоставка за наличието на ръжда след време.

Поздрави!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#2
ЗА - за оригиналните, който си идват с колата. Те пасват плътно към джантата и не задържат мръсотия. Пазят болтовете от същата мръсотия. По малко киша достига до спирачните апарати. За съжаление в Мото Пфое са на цената на джантата.

ПРОТИВ тези по железариите. За да бъдат универсални не прилепват плътно, лесно се чупят, лошо се захващат и лесно изпадат. Направо са си опасни, а свинските опашки не помагат.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Тасовете са най-голямата глупост която може да се сложи на една кола, оригинални или не те само събират мръсотия която няма как да се измие докато не се свали тасът, феродовия прах се наслоява и след това много трудно се измива, джантата корозира и се съсипва преждевременно!!!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#4
Как се сетихте за такава тема ,браво :mrgreen:

Лично за мен ,едни тасове много отварят колата
Таралясник само с метални джанти и то ръждясали е отвратителна гледка
п.п за хората които не могат да си позволят лети ,тасовете са добра алтернатива
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#5
Тасовете се слагат от естетична гледна точка (е има и такива, които се използват за пофобряване на аеродинамиката, ама да не изпадаме в такива размисли :mrgreen: ). Повечето стоманени джанти са грозни и тасовете биха ги "отворили". Твърдо съм ЗА оригиналните тасове, те са си измислени за конкретния автомобил. А може би най-доброто са малките тасове, покриващи само болтовете/гайките. Така не се събира мръсотия по джантите, мият се лесно, а и болтовете се запазват чисти.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#6
Тасове имах, но се простих с 3 от тях.
Една отверка и оставаш без тях.
Грозно е без тасове, ама за простотията няма граници.
Така, че без. Нямам излишни пари за други.
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#7
ЗА съм! Защото колата изглежда по-добре от колкото с ръждиви джанти. Те нямат друга функция, така че си е добре да има, но оригинални (за да не се налага след всяка дупка да гониш тасове).
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#8
Категорично ЗА ! Без тасовете колата ми изглежда като '' трактор '' ...
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#9
Зимата без- много сол и пясък събират и джантата става на лисица. Лятото ако няма пара за лети( като мен), слагам тасове от естетична гледна точка, а и самите те са оригинални и имат нещо като вентилиращ профил на отворите и предполагам че са от полза за спирачките.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#10
Отговорих "ЗА", но ако не бях купил оригинални тасове нямаше да слагам ментета, които издържат ден до пладне. Истината е в оригинала и то не само за тасовете Wink :mrgreen: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)