The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с обдухването на предното стъкло!

#1
Здравейте! Колата е в40, и когато завъртя копчето, за да се обдуха предното стъкло струята излизаща от предните въздуховоди е доста слаба, дори и при max на вентилатора се усеща много слабо. Единствено от отвора, който се намира в цетъра на таблото излиза осезаемо по силна струя. Възможно ли е да има някакво запушване по системата? На другите позиции си духа нормално, ако имате някакви идеи ще се радвам да споделите Smile
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#2
Дано тази картинка ти е полезна...
[Image: 025254431-big.jpg?r=0]
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#3
choki Wrote:Здравейте! Колата е в40, и когато завъртя копчето, за да се обдуха предното стъкло струята излизаща от предните въздуховоди е доста слаба, дори и при max на вентилатора се усеща много слабо. Единствено от отвора, който се намира в цетъра на таблото излиза осезаемо по силна струя. Възможно ли е да има някакво запушване по системата? На другите позиции си духа нормално, ако имате някакви идеи ще се радвам да споделите Smile

Филтъра сменян ли е скоро?
Reply

#4
Tisho Wrote:
choki Wrote:Здравейте! Колата е в40, и когато завъртя копчето, за да се обдуха предното стъкло струята излизаща от предните въздуховоди е доста слаба, дори и при max на вентилатора се усеща много слабо. Единствено от отвора, който се намира в цетъра на таблото излиза осезаемо по силна струя. Възможно ли е да има някакво запушване по системата? На другите позиции си духа нормално, ако имате някакви идеи ще се радвам да споделите Smile

Филтъра сменян ли е скоро?
Само почистих няколко листа, които бяха стигнали до него, но не съм го сменял.
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#5
choki Wrote:Само почистих няколко листа, които бяха стигнали до него, но не съм го сменял.

На моята кола го сменям поне два пъти годишно, задръства се от прахоляка по чистичките ни пътища и резултата е вентилатора на max а от духалките не излиза нищо...
Reply

#6
Tisho Wrote:
choki Wrote:Само почистих няколко листа, които бяха стигнали до него, но не съм го сменял.

На моята кола го сменям поне два пъти годишно, задръства се от прахоляка по чистичките ни пътища и резултата е вентилатора на max а от духалките не излиза нищо...
При първа възможност ще го сменя и ще пиша за резултата.
А има ли друго място където трбва да се почисти , освен филтъра в купето? Имам предвид мястото от където влиза въздуха от вън.
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#7
Колега, ти филтъра пак си го смени, но не очаквай чудеса Wink . И при мен е така - при обдухване на предното стъкло значително намалява силата на въздушния поток от крайните духалки, а колата ми е без филтър на купето. Има междинни положения на врътката, използвай ги и ще постигнеш по-голям успех. Поздрави от мен.

П.П. Сори, ако не съм те разбрал правилно :oops: , но ми се стори, че проблема е че не духа от предните, а не от духалките откъм стъклото. Направи си няколко експеримента, даже с пълното затваряне на средните духалки и пак пиши ако проблема не е разрешен.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#8
Колеги, при мен, когато включа обдухването на предното стъкло, автоматично се включва климатика и пуска силна струя.
Как са ги навързали, незнам Smile))
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#9
Колега, ако искаш да обдухваш предното стъкло, най-добре спри притока на въздух през горните въздуховоди. Тогава струята ще бъде насочена само към стъклото и ще имаш ефект. В противен случай въздуха, ще излиза от няколко места.
Друго, което се сещам е да провериш да не ти е включено копчето за циркулация на въздуха само в купето. Тогаво също може да имаш изпотяване на стъклото.
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply

#10
100Y0 Wrote:Колега, ти филтъра пак си го смени, но не очаквай чудеса Wink . И при мен е така - при обдухване на предното стъкло значително намалява силата на въздушния поток от крайните духалки, а колата ми е без филтър на купето. Има междинни положения на врътката, използвай ги и ще постигнеш по-голям успех. Поздрави от мен.

П.П. Сори, ако не съм те разбрал правилно :oops: , но ми се стори, че проблема е че не духа от предните, а не от духалките откъм стъклото. Направи си няколко експеримента, даже с пълното затваряне на средните духалки и пак пиши ако проблема не е разрешен.

... при мен с 4-ката го има същия проблем сменял съм няколко пъти филтъра ефект нулев (дори докато е пресен-пресен) ... в началото като я купих прочистих системата( имаше доста шума ... дори такава която бе почнала да гние и се бе превърнала в торчица ) ... прочистването показа ефект но крайните изходи за обдухване под стъклото така и не задухаха нормално .. духаха си като .... ¨млада булка¨ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)