The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Предно стъкло за Волво С40

#11
Все ми е на акъла ,че дори и китайските не са толкова лош вариант...Проблеми рпи евентуално ПТП не вярвам да има ...Проблемите при евтините прозорци са ,че може да има криво някаде Wink и чистачката да не го чисти като хората на някое място...Има и варианти за някакви немски по 340 с монтажа поне в Габрово...Въпрос на гледна точка....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...

#12
MaxBass Wrote:Все ми е на акъла ,че дори и китайските не са толкова лош вариант...Проблеми рпи евентуално ПТП не вярвам да има ...Проблемите при евтините прозорци са ,че може да има криво някаде Wink и чистачката да не го чисти като хората на някое място...Има и варианти за някакви немски по 340 с монтажа поне в Габрово...Въпрос на гледна точка....

Пешо нещо не мога да се съглася с теб,въпрос на гледна точка както каза ти :wink: . Не знам дали си виждал такова стъкло отвътре,мой приятел направи грешката да си купи. Първоначално нищо не забеляза при покупката,но в последствие се оказа че стъклото има функцията на криво огледало в зависимост от ъгъла на гледане през стъклото :o ако някой от вас е виждал какво е това. В смисъл изкривява образите и на места увеличава или намалява образите като лупа. Мисля че това би довело дори до проблеми със зрението :? .А иначе стъклата трябва да бъдат от типа на оригиналното - тоест закалено или триплекс в зависимост от това какво е решил производителя на колата ( закаленото е securit ,а триплекса е възможно да бъде и с означение laminated освен triplex). Означенията са изписани на долните ъгли на стъклата,можеш да видиш какво пише на твоето оригинално и да сравниш. А за винетката - съмнявам се че ще успеят да я запазят.Друг е въпроса ако пазиш касовия бон или квитанцията за купуване на винетката и частта която остава когато отлепиш винетката - на нея има уникален номер на винетката,тогава и без винетка на стъклото ако покажеш тези неща на полицията и кажеш че ти е сменено стъклото не би трябвало да ти създадат проблеми. За мен варианта втора ръка оригинално си остава най-добър.Успех.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)

#13
Stanchoni Wrote:... А за винетката - съмнявам се че ще успеят да я запазят.Друг е въпроса ако пазиш касовия бон или квитанцията за купуване на винетката и частта която остава когато отлепиш винетката - на нея има уникален номер на винетката,тогава и без винетка на стъклото ако покажеш тези неща на полицията и кажеш че ти е сменено стъклото не би трябвало да ти създадат проблеми. За мен варианта втора ръка оригинално си остава най-добър.Успех.
Китайски и турски стъкла не си слагайте от "Кобра" или от където и да било, ужасно са криви и няма измислена още такава чистачка, която да да се движи по този релеф на стъклото..... Майката му е само ОРИГИНАЛДЪ, а иначе не се бойте от старото стъкло се свалят лесно, както винетката, така и стикера за преглед и за ГОтговорност, няма грижи, стъкларите си знаят работата... минали сме по този път вече :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp

#14
GeorgyGeorgyew Wrote:да благодаря ви колеги днес ходих там и се оказа че стъклото е спукано и на доста други морги звънях и никаде нямаше . за сега единствено намерих нови китаиски по 130 лв с монтаж и турски по 160 -190 лв. с монтаж . но така и не разбрах какво да правя с винетката от сервизите казаха че могат да се опитат да я преместят но успявали само на 90% . въпросът ми е да се опитам ли да ми е преместят или има друг вариан с ходене по мъките по държавните агенции ???
и на двете Волва ли не са здрави :?: :? ... по пътя за с.Каменар в дясно има една морга пробвай там и вътре в самия Каменар има още една, морга и там имаше волво В/С 40,на едното място сто процента имаше стъкло , но дали е налично все още и дали е здраво, мога само да гадая, успех при намирането колега :!:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp

#15
Колега имам предни стъкла за В/С 40 до и след 2000 ако не си намерил може да пишеш на ЛС да се разберем!!!

#16
За сега продължавам да си търся оригинално но нямам късмет. под Тейномаркет питах и в двете морги от ляво и от дясно на пътя от ляво имаха но спукано а от дясно казаха че нямат

#17
колега имам оригинално стъкло,но има драскотини по него

#18
Здравейте, имам такъв въпрос какви са оргиналните стъкла на волво с/в40 при мен страничните и задното са securit а пък предното pingelton laminated лепенките с спр и въздушните седят сменяно ли е предното или просто се вкарвам в някакъв филм благодаря предварително Big Grin
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)

#19
troy57 Wrote:Здравейте, имам такъв въпрос какви са оргиналните стъкла на волво с/в40 при мен страничните и задното са securit а пък предното pingelton laminated лепенките с спр и въздушните седят сменяно ли е предното или просто се вкарвам в някакъв филм благодаря предварително Big Grin

Определено се филмираш сам,но пък филма не е толкова страшен Smile . Точно днес коментирахме това по повод на това че един колега в Ст.Загора сменя неговото предно на В40-ка. По принцип според моето скромно мнение са си така и това се дължи на факта че е мислено за сигурността на пътниците. Какво имам в предвид - предното стъкло е ламинирано с цел да предотврати изпадането на пътника или шофьора пред колата при катастрофа при която те не са си поставили предпазните колани. Държа да отбележа че това е чисто моя теория и не задължавам с мнението си никого.Принципно има два вида стъкла които се поставят на автомобилите - Laminated и Tempered, с други думи ламинирано и съответно закалено. Първия вид при удар се напуква но стъклото остава цяло, докато при закаленото се разтрошава на дребни парчета които да не могат да те наранят сериозно. Така че колата ти си е с оригиналните стъкла,по спомен мисля че това беше оригиналната марка на предните стъкла на С/В 40 серията, а днес гледах тези страничните на колегата и на тях също пише securit. Пусни думичките на английски в Чичко Гугъл и ще научиш още по въпроса.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)

#20
Securit всъщност е запазено наименование под което се произвежда закалено стъкло - Tempered.


Attached Files Thumbnail(s)
   
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)