The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Избор на летни гуми

#1
Колеги отварям тази тема посред зима защото зимни гуми отзад не си слагам никога(отпред задължително), и ми предстои закупуването а нови летни и съм в дилема между няколко модела Fulda Carat Progresso, Prelli P7, Bridgestone Potenza RE 030 i Kleber Dynaxer HP3 ако може да ми препоръчате някой от тези модели ще съм много благодарен размера е 195/60/15.

Благодаря предварително Smile
Reply

#2
аз бих се спрял на P7.
Успех.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#3
Каква точно е дилемата?! Bridgestone са гуми, останалото са боклуци и компромиси с парите (Pirelli бяха гуми, но продадоха бизнеса с гуми за леки коли на някакви бразилци и новите модели са си Debica). Като взех колата януари беше с Bridgestone Potenza, карах така 1 месец и взех зимни BFGoodrich - с летния Bridgestone беше по-стабилна зимата.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#4
Много добре си се ориентирал колега.И аз като теб лятото си купих зимни и сега ще взема летни.Обаче по магазините в момента няма предлагане на летни такива освен залежала стока.Можеш да намериш втора ръка летни по на едно лято(ДОТ 2011) на много добри цени(200-220лв за 4 бр.).Аз лично ще взема такива.Иначе като марка Клебер не са лоши но са по-нисък клас от Фулда които също са добри.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
Здравейте,

Аз бих ти препоръчал Kleber ако си на бюджет, ако пък имаш повече пари за харчене Bridgestone, но не мисли че разликата ще е огромна между двете гуми! Аз лично лятно време карам с Nexen гумата се води по бюджетна, но качеството е страхотно в сравнение с цената. Преди време си купувах Continental, но когато отрих Nexen, ми писна да плащам огромните цени за имена и така вече 3 лета съм с тази марка.

Малко ме озадачи, това че никога не си слагаш зимни гуми отзад! Задницата на колата е по-важна от предница, ако някъде закъсаш в снега и неможеш да издрапаш как да е, но ако ти се завърти задницата става много интересно! Още нещо стабилността на колата идва от стабилната задница.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#6
Учудва ме факта че караш с две зимни и две летни гуми но ти си знаеш....
Иначе Бриджистон са най-удачният вариант от тези марки които си споменал.
Аз карам с такива и съм много доволен.Здрави стабилни гуми е моят размер е 205/55/16 ама мисля че няма значение
волво s60d5 163hp
Reply

#7
а що не си вземеш сезонки?
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#8
Здравейте,

всесезонните гуми са най- голямата заблуда при гумите, ако е лято и е горещо караш с летни гуми, ако температурата падне под 7 градуса караш със зимни, просто няма място за гума, която е компромис според мен, но има страни където няма толкова студено време и сняг и също не е толкова горещо. Там може би тия гуми биха намерили по добро приложение, но все пак аз не ги препоръчвам на никого.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#9
Летните ми гуми са Michelin Exalto 205/55/15. Много е стабилна. Зимните ми гуми са Dunlop 195/60/15. - второгодки, никакви проблеми.
Ти сам си решаваш какви ще си вземеш. Всеки ще ти хвали различни.
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#10
Hankook v 12 evo или по-нов модел от същия клас Wink :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)