The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Към какво да се насоча с60 или с80

#1
Привет, в момента карам БМВ 330д автомат, но ще го сменям и ще минавам на бензин и се спрях на Волво, открай време са ми 1 от любимите автомобили и е време и аз да имам такъв ^^
Чудя се обаче на С60 или С80 да се спра, някак си еднакви ми изглеждат, а като гледам и цените на бензиновите С80-ките са дори по ефтини ....
Виждам, че имат доста мощни двигатели и ускоренията са по мой тип, значи искам нещо до 14-15 разход и ускорение 8-8.5секунди, гледам, че повечето са точно така, че дори и разхода е надолу, говорим за автоматик, виждам там 2 горе-долу сходни 2.4т и 2.5т ако може да кажете и някоя дума за тях и да препоръчате двигател ще е супер ...
Поддръжката като пари не ме притеснява, аз в момента имам 2 коли и едното е Ауди и няма какво повече да видя, само ме интересува как стои въпроса с частите, защото при Ауди и БМВ някои от скъпите части, ест не по двигателя се намират на добри пари втора ръка, а и не само ....
Благодаря предварително на помогналите ....
Reply

#2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=19473">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=19473</a><!-- m -->
УСПЕХ
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#3
Изчетох я цялата тема и още доста и оставам с впечатление, че автоматите се трошат след 150-200 хил. км. което ми се вижда много тегаво, да купя кола за 7-8 бона и след това да купя нови скорости за 10 бона, които са по-скъпи даже от колата ....
Нямат ли читави автомати тия коли ?
Искам да е автомат колата, но все пак да питам как стоят нещата с ръчните скорости и те ли са проблемни, питам защото на Чичо му дадоха фира и доста трудно намерихме втора ръка, а за нови ни искаха 3-4 бона, а тя колата не струваше толкова, става въпрос за ес40 1.9тд 90 коня ако не се лъжа ....
Не видях в темата която си дал да се споменава 2.5i бензин и този 2.0 турбо с 226 коня по-добре ли е от 2.4i ?
Искам да попитам и има ли като цяло части и сервизи за волво или трябва да ходя се в Мото-то ....
Също ако може да кажете какви са разликите преди и фейс лифт и кое е по-добре и при двата модела, аз все още не мога и да реша ес80 или ес60 да е ...
Благодаря предварително и мерси на колегата за бързия отговор.
Reply

#4
Ръчните скорости не са проблем.Двигателите са добри.За турбинирания може да се очакват проблеми от турбината като всяка кола втора ръка.С80 е по-широчка от 60-ката зависи какво търсиш.При автоматиците всичко е на късмет не само при Волво но и при другите марки.За поддръжка във всеки голям град има майстор който разбира от марката така че МП само за диагностика.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
!!! SPAM !!!
lordlosh Wrote:Поддръжката като пари не ме притеснява, аз в момента имам 2 коли и едното е Ауди и няма какво повече да видя
WANTED, къде си батко...
!!! SPAM !!!
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#6
Лошото е, че много свикнах на тоя автомат и са като карам Аудито с ръчните и ми е супер смотано некво ^^
Добре аз от всичко което прочетох тия автоматици се скапват на 150-200 хил. км. така ли да ги разбирам нещата и трябва да давам 10 бинки за нов автомат ?
Добре а тоя 2.4 Т5 тва т5 кво ще рече, аз се колебая между 2-3 и не мога да им схвана цаката , тия които са над 200 коня всичките са с турбини нали ?
Става въпрос за
2.4т 200 коня
2.5т 210 коня
2.4 т5 260 коня
И кой от тия като цяло е препоръчителен.
Мерси предварително.
Reply

#7
аз съм с автоматик на 200 000( в мото пфое казаха че е връщан) и да не дърпам дявола за опашката ама работи перфектно. преди 1 месец ходих да проверяват един автоматик на С80 2007г. в Гемини 04( без да се счита за реклама) и го попитах човека че имаше една С80 с 4 степенна която я ремонтираха, и каза че по нищо не се различава като надежност от автоматик да кажем на пежо, рено, и т.н. каза аз карам автоматик от 15 години, и просто сменям редовно маслото( на 50 000). така че автоматик втора ръка си е като всичко втора ръка - на късмет.
P.S. Ако имам възможност никога няма да се кача на ръчка, след като открих екстрите "Автоматик" и "круиз контрол" Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#8
Щом има буква (Т) значи че с турбина.Бегачки са но какво е състоянието на турбото............Ама щом си напред с кинтите, ко му плащаш 1200-1500 кинти за ново турбо и си летец. Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#9
yuckuJackD Wrote:!!! SPAM !!!
lordlosh Wrote:Поддръжката като пари не ме притеснява, аз в момента имам 2 коли и едното е Ауди и няма какво повече да видя
WANTED, къде си батко...
!!! SPAM !!!


:oops: на време се отказах викаш :lol:
Колега успех в намирането на читав автомобил, и аз искам ама може би на пролет :roll:
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#10
Здравей Колега lordlosh!
За да те разсея малко от вредни мисли, ще ти поразкажа нещо, накратко...
Аз, например съм имал три автоматика! Едно 240, едно 960, и, едно S90. 240-ката, която вече не е моя, още е в движение, в перфектно състояние. Сега ѝ се радва нашият Председател. Той, може, също да ти сподели за качествата на автомата.
Мисълта ми е, че, за кола 83-ти набор, нищо не се е чупило по скоростите! Нали разбираш, че Волво си е марка с реноме, и никой няма да си позволи да слага възли и агрегати, които ще се счупят, просто, ей така, далеч, преди да са ръждясали купетата...
Вярно, че има и още една особеност. Гореизброените модели са произвеждани 100% в Ерата Волво! Преди 1999г. Но!!! Волво поддържа имиджа на марката и през Ерата Форд.
Купувай си смело автоматик!!! Няма да съжаляваш! Ако ти трябва специалист за проверка на кутийте, имам необходимите контакти...
А, и, още нещо. Купи си голяма кола! Wink

И, най-добре, я ми сподели за Баварката, повечко подробности!... Имам една идея, щото...
Може и в лични съобщения, за да не спамим темата ти.
GSM 0888386839
Клубна карта № 00095
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)