The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Купих Волво V40

#1
Здравейте, колеги. Много моля ако темата не е за тук да се изтрие или премести, нямам намерение да ви цапам форума.Сега накратко. Вчера си купих VOVLO V40 1.8 I 115коня ГАЗ 05,2000 г. поне по първа регистрация. Никога не съм карал Волво, в момента имам само Голф и Пасат. Въпросите са следните и се надявам да не са банални. Първо не работят ел огледалата.Дърпа на дясно като се пусне волана и последното странно нещо за мен е колата е с климатроник и при запалване той се пуска сам без да го пускам и дори да натискам копчето не желае да се изключи докато колата не загрее примерно до 50- 60градуса.И когато я загася се чува нещо много странно шум като от "самолетен двигател" при загасване на двигателя и така има си енерция около 20 сек. докото заглъхне напълно. И вече наистина последно вярно лие ,че този двигател е на рено.

Благодаря ,че ме излушахте "прочетохте".
Радио "МИКС" БГ skype:radiomixbg GSM 0878 222 168
VOLVO V40 1.8 115hp 16V 99г. СА 8313 СН двг № B4184S693312
Reply

#2
Климатроника, независимо дали е включен или изключен от копчето,ако средната врътка(която указва на къде да духа) е насочена да духа към предното стъкло(т. е. вертикално) значи че работи.Това е с цел да изсуши въздуха който отива към предното стъкло.Мотора не е на Рено.За дърпането на дясно може би имаш нужда от реглаж(дано не е удряна отпред). :lol:
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
radiomixbg Wrote:Здравейте, колеги. Много моля ако темата не е за тук да се изтрие или премести, нямам намерение да ви цапам форума.Сега накратко. Вчера си купих VOVLO V40 1.8 I 115коня ГАЗ 05,2000 г. поне по първа регистрация. Никога не съм карал Волво, в момента имам само Голф и Пасат. Въпросите са следните и се надявам да не са банални. Първо не работят ел огледалата.Дърпа на дясно като се пусне волана и последното странно нещо за мен е колата е с климатроник и при запалване той се пуска сам без да го пускам и дори да натискам копчето не желае да се изключи докато колата не загрее примерно до 50- 60градуса.И когато я загася се чува нещо много странно шум като от "самолетен двигател" при загасване на двигателя и така има си енерция около 20 сек. докото заглъхне напълно. И вече наистина последно вярно лие ,че този двигател е на рено.

Благодаря ,че ме излушахте "прочетохте".

Първо честита ти придобивка много безаварийни километри и само бензин и масло да и сипваш Smile
Огледалата не се местят защото най вероятно са ти счупени/клеасали или нещо подобно машинките на огледалата.
Дърпането на дясно ... иди първо за реглаж на предницата и се моли като си я купил за "нова" да не е удряна преди теб и да е изместено купето...
За климатроника не мога да кажа защо ти се включва сам освен ако не е оставен на AUTO идването на реактивния звук най-вероятно е от това,че когато се пусне климатика/климатроника с него се пуска и перката за охлаждане на радиатора и когато изгасиш колата тя продължава да се върти докато не спре Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#4
ico_kosara007 Wrote:Климатроника, независимо дали е включен или изключен от копчето,ако средната врътка(която указва на къде да духа) е насочена да духа към предното стъкло(т. е. вертикално) значи че работи.Това е с цел да изсуши въздуха който отива към предното стъкло.Мотора не е на Рено.За дърпането на дясно може би имаш нужда от реглаж(дано не е удряна отпред). :lol:

Точно така аз забравих за това.че когато го оставиш към стъклата той сам се пуска и не можеш да регулираш :oops: :mrgreen:
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#5
А шума от "самолетния двигател" е добър Big Grin , щом го има значи ти се включва перката на МАХ, няма повод за притеснение, на всички В40 е така. Явно не си се качвал преди на Волво :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#6
А за дърпането първо смени местата на гумите, ако започне да дърпа наляво сам се сещаш.
V40 B4204S '97
Reply

#7
Двигател - Volvo
Скоростна кутия - Renault
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#8
Много благодаря на всички ,че се отзоваха. Вече проучих доста неща по колата и се оказа , че и задните ел стъкла ги няма никакви.Чува се моторчето ,че върти ама стъклото не мърда.Ще разглобявам и ел огледалата и вратите в събота и ще видя какво е. Аз вече имам опит за огледалата и за ел стъклата поне на голфа и пасата сам ги оправях и сменях машинките като се прецакат ,ама тука се надявам да не е по- сложно защото докато го разгадая може да прецакам и други неща. Вчера решихме с жената да се повозим малко на новата кола.И викам аз няма да я настъпваме ,че още не сме я обслужили и тамън излизам от гаража и се чува БУМ. Опа отиде нещо .Вдигам аз капака и какво да видя капака на въздушният филтър цъфнал като роза. Егати късмета.Но нищо намерих си веднага един от автоморгата до нас и го смених ама докато не отида да видят газта няма да го карам. Ами това е продължавам да разучавам ВОЛВО. Благодаря на всички за писанията.

Поздрави.
Радио "МИКС" БГ skype:radiomixbg GSM 0878 222 168
VOLVO V40 1.8 115hp 16V 99г. СА 8313 СН двг № B4184S693312
Reply

#9
Още нещо.Не съм сигурен обаче под датчиците за бензина и температурата на двигателя има мисля един дисплей. Той обаче не свети и не дава признаци на живот.За какво е той и може ли да се оправи или направо смятна на таблото.Четох доста в форума и някъде се споменаваше ,че бил вързан с датчик за температурата в купето и най-лявата врътка за скороста на вентилатора.Тя обаче работи но не свети в тъмното-(на габарит.).Ами за сега е това. Благодаря на всички. Моето табло е същото.

[Image: file.php?id=2661]
Радио "МИКС" БГ skype:radiomixbg GSM 0878 222 168
VOLVO V40 1.8 115hp 16V 99г. СА 8313 СН двг № B4184S693312
Reply

#10
    Това че ти е гръмнал капака на кутията на въздушния филтър означава че си с обикновена газова уредба. За да нямаш повече подобни проблеми желателно е да си модифицираш системата за въздуха(нещо подобно):    
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)