The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сервизна смяна - масло, филтри. Волво S60 / 2002 / 2.4т

#11
dviktor Wrote:Колеги преди време на старата кола имах K&N филтър, почиствах го един път в годината. След време го продадох и си сложих нормален, общо взето разлика нямаше във вървенето на колата, но тя не беше от мощните 1.6 16 клапана.

Смяната на масла и филтри бе извършена в студентски град в сервиза, за който всички тук сме чували. Всичките неща излязоха около 250 лева, маслото от там ми го препоръчаха Mabanol 5W-30, 28 лева беше литъра, не е сменен само филтъра на купето.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub.org.uk/pdf/VolvoOilChart2007UKv5.pdf">http://www.volvoclub.org.uk/pdf/VolvoOi ... 07UKv5.pdf</a><!-- m -->

Колега, частите за една кола се делят на по-лоши от частите на производителя, части от производителя и по-добри от оригиналните части. Също така има препоръчителни чаасти и масла (вижте таблицата по-горе). Castrol е препоръчително масло за Волво и единственото такова включено във Волво мотор-спорт програмата. К&N въздушния филтър се води "better than OEM" - демек най-висок клас въздушен филтър за тази кола. Останалите филтри съм ги избирал също така да са поне на нивото на ОЕМ частите, ако не и по-високи. Може да си разтягаме локуми до утре но истината е че качеството върви с висока цена (не винаги, но в повечето случаи). Първоначалния пост е за ориентировка на цената на частите, за колегите които им предстои подобна смяна. Именно заради цените не съм споменал сервиза. Wink
[Image: ab194169.gif]
Reply

#12
В моят случай всички неща бяха взети от сервиза, доверих се и да се надявам, че няма да съжалявам.
За K&N филтъра като го измиеш трябва да изсъхне, при мен това отне доста време да го имаш в предвит. Wink
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)