The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
реглаж на преден мост

#1
Дясната ми предна гума е износена от външната страна повече отколкото от вътрешната. Видимо колата се нуждае от баланс. Отидох при един и той ми каза да сменя накрайниците ако са разбити. Та ме интересува как да ги проверя.
Reply

#2
1. Повече недей да ходиш при този.
2. В домашни условия: повдигаш колата; хващаш гумата с две ръце и започваш да "завиваш". Ако има луфт имаш разбит накрайник. Лошото е че ако няма луфт това не означава на 100% че нямаш накрайник за смяна.
Повтаряш упражнението от другата страна.

Защо ти казах да не ходиш повече при този - той човека ти е казал така, защото след смяна на кормилен накрайник се ходи на реглаж. ОК. И да те "спаси" от излишно регулиране, ако имаш такъв за смяна - пак ОК. Е добре бе мъжки, така ли се печелят клиенти? Имаш си канал имаш си онези въртящите стъпки, как им се вика не знам. За точно 1 минута ще ти погледне накрайниците (защото има условия) и ще ти каже - "бягай да сменяш ляв външен и десен вътрешен" (примерно) или пък ако нямаш нищо за сменяне, ще те регулира и ще ти вземе парите. Ти си доволен, защото са ти обърнали внимание, той е доволен, защото е спечелил още един клиент.

3. В МП оглед ходова част е 9,60 (поне в Русе е толкова). Пичовете ти правят списък с необходимите неща за сменяне и срещу всяка ти пишат колко струва при тях. Така ще знаеш не само дали имаш накрайници за смяна, а всичко по окачването.

УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#3
То при този има денонощно клиенти и не му дреме ама е точно до работата ми. сервиза под моста на кат в софия чух че бил свестен човека уж ще го дебна като няма коли да отида а пък ми е удобно защото е до работата ми точно. Дигнах колата на крик разклатих и не забелязах луфт да има май отдясно имаше малко освен да го сменя само десния и да отида на реглаж.
Reply

#4
... ако и в София цената за диагностика на окачването е тия пари (имам в предвид в МП) ... бягай директно при тях за да си наясно с цялостното състояние на окачването ... и после ще прецениш за реглажа (дали има нужда да се смени нещо преди него) ... с две думи послушай колегата ... Поздрави
Reply

#5
Отделно в МП реглажа беше 24лв. или нещо такова... (няма преден, няма заден - всичко)
Цената е конкурентна, но на много места няма да разберат как да ти регулират задния мост... Качествения реглаж е на 4-те колела, а задния мост е леееееко специфичен и почти навсякъде го гледат странно Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#6
aleks12345 Wrote:освен да го сменя само десния и да отида на реглаж.
Това означава да ходиш с една здрава обувка,и една вехта обувка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: -логично ли ти звучи :?:
Ако си решил отново да прилагаш формулата "направи си сам" или в твоя вариант "нарани се сам"- действай...,ама не "заразявай" хората във Форума с "гениални решения" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
И да те питам-ти оправили си спирачките...,или тревогата в София остава :o


п.п. и моля-оправи си правописа!!!
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#7
Спирачката я поправих. Купих си ремонтен комплект за вакуум помпата от един магазин на ул.Козлодуй там има всякакви гумички, поплавъци и мембранки. И накладките са ми нови.
Reply

#8
Здравейте,

ако огледа на ходова част в МП е 9,60 , направо е без пари!

Господин Председател, а Вие защо не си оправите пунктуацията! Какви са тези запетаи пред 'И' и 'ИЛИ' Wink

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#9
аз предлагам да пишеме на шведски нали е волво форум
Reply

#10
JMI Wrote:Господин Председател
Има време-ще разбереш Wink

aleks12345 Wrote:аз предлагам да пишеме на шведски нали е волво форум
Аз пък предлагам :roll: ....изобщо да не се пише :mrgreen:
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)