The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
130км/ч на 4-та скорост

#11
разсипник написа:roll: Дилан, да ти кажа и аз съм недоволен динамичните характеристики на моето Волво, което е двигател 2,0....
Онзи ден се прибирах от Стара загора, общо 4-ма човека в колата и багажник пълне с куфари/дрехи/.......
Ами на 4-та повече от 150 км/
час по километраж не можах да вдигна, а вътре колата шумна.....
Разходът ми на дълъг път е 10-11 литра на 100 бензин.На дълъг път.... :x
В момента кризата ме е налегнала доста и не мога да си позволя по-нова и друга кола, но вече това мое волво ми втръсна....
Определено марката Волво отстъпвма с много пред Ауди, пък за БМВ и мерцедес да не говорим....

От друга страна - караме стари и издухани коли......бараки.
фактът, че Волво С/В40 от първа генерация струва толкова малко на пазцара втора ръка е сащо показателен....
Влизах наскоро в една В 40 97 1,9 ТД........какво да напиша същите ,,симптоми" по интериора като моята...тапицелията по вратите са раздърпва и увисва по много неприятен начин/като ,,бабин корем"/......

Като цяло колите С/В 40 стават, макар и са са си БЕДНЯШКИТЕ ВОЛВА!
Нито комффорта им комфорт-отзад са тесни........
Шумни, вътре шумоизолацията куца.....
Лоши ръчни скоростни кутии.....
Добри семейни коли, но до там само.....С/В 40 не са нищо особено....
Не мисля, че съм сбъркал с покупката, но определено вече моята ми омръзна......

С едан дума С/В 40 - ЗДРАВИ КАТО ЦЯЛО, НО ПОСРЕДСТВЕНИ АВТОМОБИЛИ!
Нямат тръпка, нямат визия, нямат добра возия!Пият бензин като змейове Confusedhock:

Това ми напомня на един познат с ауди 1,8 направих май спам извинявм се та тръгва до Варна под 120 не пада стига там и малееее тази кола ме разори 15литра на сто не мога да разбера какъв разход се очаква при скорост 120/180км.Като се подържа постоянна скорост спокойно каране разхода поне според мен е нормален.А иначе моето табло е абсолютно същото явно зависи от екстрите с който го е поръчал първият собственик Smile
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

#12
Tisho Wrote:
Razsipnik Wrote:Разходът ми на дълъг път е 10-11 литра на 100 бензин.На дълъг път.... :x
Това как го постигаш? Аз с S80 при спокойно каране го докарвам на 8л/100км максимум.12-13л ми е градското и то в София. Двигателя е B5204T4...


Така, на отиване до Стара Загора карах доста бързо - 160-170 км/час.....
Но на връщане на 90% от времето карах със 120 км/час.......От хотел ,,Верея" до вкъщи в София....

Разход на дълъг път 10,7................
Проверено със зареждане до гора- излиза точно разод 11/100....
Може да се дължи на панелния спортен филтър, знам ли?
Не съм доволен......

Колата е доста шумна като я настъпиш, толкова шумна, че вътре почти не се чува, какво си говорим...

таблото и някои от пластмасите поприскърцват...Изобщо......не съм доволен.
Макар, че ме слуша......

С 40 специално са си едно Голфове при волвата и това е.....

С 40 от първа генерация са си мизерни коли!
Съжалявам за директнотго мнение!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#13
Razsipnik Wrote:
Tisho Wrote:
Razsipnik Wrote:Разходът ми на дълъг път е 10-11 литра на 100 бензин.На дълъг път.... :x
Това как го постигаш? Аз с S80 при спокойно каране го докарвам на 8л/100км максимум.12-13л ми е градското и то в София. Двигателя е B5204T4...


Така, на отиване до Стара Загора карах доста бързо - 160-170 км/час.....
Но на връщане на 90% от времето карах със 120 км/час.......От хотел ,,Верея" до вкъщи в София....

Разход на дълъг път 10,7................
Проверено със зареждане до гора- излиза точно разод 11/100....
Може да се дължи на панелния спортен филтър, знам ли?
Не съм доволен......

Колата е доста шумна като я настъпиш, толкова шумна, че вътре почти не се чува, какво си говорим...

таблото и някои от пластмасите поприскърцват...Изобщо......не съм доволен.
Макар, че ме слуша......

С 40 специално са си едно Голфове при волвата и това е.....

С 40 от първа генерация са си мизерни коли!
Съжалявам за директнотго мнение!
Андро , защо така рязко си промени мнението за тези коли братко ?
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#14
На каса бира и то от хубавите че на 1.8 макса на километража е 240 Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#15
momcho00 Wrote:Андро , защо така рязко си промени мнението за тези коли братко ?



Ами Момчиле, първо: рзходът за вървежа, който вади е просто ужасен....
Това е разход на шестцилиндрово старо БМВ 5-ца 520.....
Не може във вторник да сложа пълен резервоар(60 литра) и след изминати едва 480 км, да ми остава бензин за 90 км........................
Второ: шумни и тромави коли.


Разочаровам се и мисля за смяна!

Пак казвам неслучайно Волво С/В 40 първа генерация изобщо, ама изобщо не държат цена на пазара втора ръка, ако и да са що-годе здрави коли!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#16
Razsipnik Wrote:
momcho00 Wrote:Андро , защо така рязко си промени мнението за тези коли братко ?



Ами Момчиле, първо: рзходът за вървежа, който вади е просто ужасен....
Това е разход на шестцилиндрово старо БМВ 5-ца 520.....
Не може във вторник да сложа пълен резервоар(60 литра) и след изминати едва 480 км, да ми остава бензин за 90 км........................
Второ: шумни и тромави коли.


Разочаровам се и мисля за смяна!

Пак казвам неслучайно Волво С/В 40 първа генерация изобщо, ама изобщо не държат цена на пазара втора ръка, ако и да са що-годе здрави коли!
Склонен съм да се съглася с колегата Разсипник до някъде ...
макар че нашите са първо поколение с всичките детски болести. Днес засякох почти 14 на сто в града само софийско каране 400 км/55 л. и ми се дорева. На фона на лятото до морето където ми върза 6 и нещо на сто просто не го проумявам. Явно вече са си за смяна Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#17
Явно тези автомобили трябва да се карат на газ(относно финансите)! Аз като гледам за какви пари говорите за бензин направо ми става мъка.А и на газ колата върви та се къса. Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#18
ico_kosara007 Wrote:Явно тези автомобили трябва да се карат на газ(относно финансите)! Аз като гледам за какви пари говорите за бензин направо ми става мъка.А и на газ колата върви та се къса. Wink
На газ, на гъз, все тая, Андрюхата, вярно определя разхода , извън града, ми дава 10/100 бензин, само като я взех ми даде 7,5, ама карах като баба, защото беше сняг, а аз без гуми и с кола която не познавам... градско не съм мерил, но си мисля че под 13 надали е.... не си тормозете главата, за разход колкото толкова, да върви барачката, пък другото е бош лаф работа :twisted: :twisted: По темата , на колегата , ами като я натовариш като каруца тая кола с колко да върви, с това тежко купе и тоз атмосферен двигател толкова, бъди благодарен и на това има и по-зле хихихи Big Grin
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#19
Razsipnik Wrote:Така, на отиване до Стара Загора карах доста бързо - 160-170 км/час.....
Но на връщане на 90% от времето карах със 120 км/час.......От хотел ,,Верея" до вкъщи в София....

По този участък от тази магистрала(Тракия - най ужасната в бг) разхода ти е напълно нормален. Имайки в предвид, че през повечето време караш по един ужасен асвалт с едри камъчета. Точно този асвалт ти повишава триенето между гумата и асвалта значително, от което се увеличава усилието за да се върти а това рефлектира правопропорционално на количеството бензин което двигателя засмуква. Шума от гумите е значително по голям и т.н. Wink
По тази магистрала и аз не мога да сваля по-малко от 10л/100км. Няма и как да стане. Виж по другата(Хемус) където няма такъв асвалт нещата са значително по-различни. Там разхода на гориво е между 7-8 литра на 100км.

Razsipnik Wrote:таблото и някои от пластмасите поприскърцват...Изобщо......не съм доволен.
Макар, че ме слуша......

С 40 специално са си едно Голфове при волвата и това е.....

С 40 от първа генерация са си мизерни коли!
Съжалявам за директнотго мнение!

Няма какво да съжаляваш - дърта кола, нисък клас. Тва е - ще скърца и хлопа. Smile Важното е да върви и разходите по нея да са някаква нормална цифра. За сравнение един познат кара X5 купено чисто ново през 2008 година, тази година два пъти му се чупи някъкъв болт и ремъка на генератора(незнайно защо и водната помпа е на този ремък) заедно с една ролка пада на пътя - обяснението ми на този мотор този болт си се чупи от време на време... Отделно вътре доволно си поскърцва интериора. От 2008 досега няма чарк по ходовата част който да не е сменен и какво ли още не... Вдигнал е ръце от тази кола, а имай в предвид че това е висок клас автомобил който нов струва около 200 000лв...
Друг пример audi allroad, незнайно по каква причина този варел е на въздушни възглавници, която едната е няколко хиляди лева. Колежка с такъв варел се беше хванала за главата две имаше да сменя...
Reply

#20
Колеги, според мен както може да попаднете да издухан автомобил, така може да попаднете и на здрав, един пример между моето волво и това на вуйчо ми (1.8 gdi 1999) Емии.. какво да ви кажа - като разход със сигурност бих си избрал моята, поддръжката и е малко по скъпа (все пак е рено), но стига толкова, няма нито возия като бензинката, вътре в купето е много по шумна, малко по устойчива е (все пак това зависи и от гуми и джанти), абе върши ми работа имайки в предвид че това ми е едва втора кола откакто си взех книжката (2010), но в момента съм студент, изцяло съм на гърба на майка ми и баща ми, така че и на това съм доволен, но по-натам когато вече започна да се оправям изцяло сам, със сигурност съм решил отново волво да си купя. Сега съм в италия за няколко седмици и баща ми претърпя катастрофа (удариха го на кръстовище) но за моя радост нищо му няма, и след няколко дена, му се обадиха от застрахователната агенция да си закара колата в някакъв сервиз, където ще му оправат колата за сметка на застраховката на човека, който го е ударил. Еп добре бе, дадоха му в замяна за временно ползване волво в70 от 2009 та 2.0d polar, покарах я 3-4 пъти и си направих един единствен извод за мен - Освен марката между моята и тази кола, друго НИЩОООО !! Big Grin Направо ми стана жал, когато му се обадиха че неговата е готова, даже се избазиках с тези от сервиза, викам им айде бе, за кво ще връща колата, нали и неговата е от 2009, също дизел, комби, да не повярвате дори и бяха с еднакъв цвят, ех вярно е че е форд амааа това не пречи нали, а ония ми викат, ако доплатиш още 20000 евро си задръж волвото, а ние форда Big GrinBig Grin
d4192t 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)