The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Запалва от 2-рия път

#1
Здравейте приятели,
от 1-2 месеца когато паля колата,пали от 2-рия път-завъртам ключа,задържам 5 сек.двигателя върти,но не запалва връщам ключа за сек.и след това пали от половин оборот?
колата V50 2005 2.0D 136ps.
Благодаря предварително Smile
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#2
Здравей колега ,първото нещо ,което трябва да провериш са естествено подгревните свещи/дали няма игоряла - една или повече/.Като казваш ,че задържаш 5 сек.,предполагам ,имаш предвид ,че изчакваш индикатора за подгряване на свещите да изгасне преди да завъртишBig Grin.Ако не е там проблема ,значи най-вероятно караш с кофти нафта или има някакво запушване/горивен ,въздушен филтър и т.н./
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#3
Благодаря колега,
ще проверя подгревните свещи(а това може ли да се направи в дом.условия или трябва в сервиз-защото те ще работят чак на 3-ти)
да когато паля изчаквам да изгасне индикатора за подгряване.
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#4
този двигател кой го произвежда пежо или .........
Volvo V70 2.5 TDI-140hp:1998
Reply

#5
Двигателя се води DW10 BTED4 136 PS (134 hp/100 kW) common rail turbo-Diesel 16-valve вгражда се в Focus, C-Max и Volvo C30/S40/V50 също и Citroën , Peugeot, до колкото съм чел се произвежда се от Ford.
След празниците и аз мисля да хода да проверя тези подгряващи свещи, при мен колата по някой път пали и веднага гасне, на вторият път си пали веднага и без проблеми.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/PSA_EW/DW_engine">http://en.wikipedia.org/wiki/PSA_EW/DW_engine</a><!-- m -->
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply

#6
lordss Wrote:този двигател кой го произвежда пежо или .........
dviktor Wrote:Двигателя се води DW10 BTED4 136 PS (134 hp/100 kW) common rail turbo-Diesel 16-valve вгражда се в Focus, C-Max и Volvo C30/S40/V50 също и Citroën , Peugeot, до колкото съм чел се произвежда се от Ford.
След празниците и аз мисля да хода да проверя тези подгряващи свещи, при мен колата по някой път пали и веднага гасне, на вторият път си пали веднага и без проблеми.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/PSA_EW/DW_engine">http://en.wikipedia.org/wiki/PSA_EW/DW_engine</a><!-- m -->

да,да точно това е двигателя.
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#7
Дъртата баба фиеста дизел пали по абсолютно същия начин всяка зима откакто я помня. Нови свещи, филтри, добавки - няма значение. Явно е запазена марка на Форд. Единственото нещо което съм открил, че помага е пълен резервоар. Падне ли под половин резервоар пали от 2-3 път. С пълен резервоар няма проблеми.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
joro74 Wrote:Единственото нещо което съм открил, че помага е пълен резервоар. Падне ли под половин резервоар пали от 2-3 път. С пълен резервоар няма проблеми.

Найстина е така,в петък заредих до горе и вече 3 дни си пали от раз... Confusedhock: незнам дали е съвпадение или...просто странна работа
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#9
При мен не е съвпадение, а правило, но защо е така не знам. Фиестата няма електрически помпи в резервоара - просто смуче от дъното и не мога да разбера каква е разликата на дъното при 20 и 40 литра.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#10
Може би допълнителното налягане което течността упражнява допълнително на помпата при 20 и 40 литра има разлика ?!
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)