The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със странен модел газ.инжекцион

#1
Здравейте,
Проблема ми е следния:
Волво в40 2.0 куб.бензин,газов инжекцион.
Като мина на газ и колата е на обороти гасне след около минута работа,ако реша да тръгна след като съм минал на газ след около 10 секунди колата забива муцуната и гасне.Мисля че или налягането е малко или има запушено нещо.Въпроса е че модела на компютъра на инжекциона е следния GE\TEC design или поне това пише на кутията му.Други думи или числа няма.В Дупница минах през всички газаджии и никой няма програма с която да разчете този комп.
Някой от вас чувал ли е за такова ecu и къде в София да речем биха могли да свършат работа,някой по голям сервиз например?Газовата е монтирана в Италия,така си дойде колата,никой не знае нищо.Хич не ми се кара на бензин.Мерси.
Reply

#2
Намери къде се намират филтрите по ГИ и първо смени тях,ако не се оправи тогава търси проблем в компа на инжекциона.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#3
Здравей колега,
Да не ти е газовата Vialle LPi? Ако е такава - мого лесно ще познаеш. Тя няма изпарител. Работи в течна фаза, т.е. инжекторите инжектират течна газ. Има помпа в бутилката, която с прецаква от хубавата газ в нашата хубава татковина. Все пак може и да не е такава. Може да постнеш някоя снимка на двигателя с инжекторите.
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Reply

#4
Първото нещо което трябва да направиш е да смениш филтрите.Ако няма ефект провери изпарител и рейка.Не разбрах на колко години (километри) е ГИ.Повечето инжекциони при пад на налягането обръщат на бензин,при теб незнам как трябва да е.С две думи,имаш недостиг на гориво (според мен).
Reply

#5
Първото нещо което трябва да направиш е да смениш филтрите.Ако няма ефект провери изпарител и рейка.Не разбрах на колко години (километри) е ГИ.Повечето инжекциони при пад на налягането обръщат на бензин,при теб незнам как трябва да е.С две думи,имаш недостиг на гориво (според мен).
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)