The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...защо ? С нови гуми не мога да издрапам

#21
Тия зими са само за МТЛБ, не знам в какви снегове сте ровили ама аз имам много ядове, гумите са ми дънлоп уинтерспорт и съм ги взимал нови, ама не рина снега... там където влезнах и зарових една пиклива корса влезна и излезна без дерт.
Reply

#22
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DWndBWlb0Jo[/youtube]

Гледайте тоя как се е заровил аз не знам дали бутащите оказват влияние при тази тежест или са само за кураж
Reply

#23
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DWndBWlb0Jo[/youtube]

Гледайте тоя как се е заровил аз не знам дали бутащите оказват влияние при тази тежест или са само за кураж
Reply

#24
Много ама много мразя някой да ми бара предните гуми като карам на сняг.На това говедо при завой а му подадеш газ да превърти и тръгва да върви като шейна напред понеже губи сцепление, пуснеш газта и същата работа понеже все едно му набиваш спирачки и пак губи сцепление.Само му трябва да нагазиш в малко неутъпкан сняг да повдигне предницата и до там.Пълна олигофрения отвсякъде.Кола със задно се изправя къде по-лесно като поднесе, малко газ или отнемаш и си влиза в пътя понеже предните гуми държат, тук обуваш ските директно като поднесе предницата.
Баси, минавал съм проходи с автоматици със задно и с чукване на два зъба на ръчната като се наложи и си върви като багер.Да не говорим при потегляне с кола със задно какво става като набиеш подобаващо ръчната, ще превърти леко но няма да върти като луда на място пък си подавай колкото си искаш газ.
Никога повече кола с предно, ама никога.А си бях харесал S80, пууу явно като сменям колата пак ще се търси БМВ или Мерцедес ако може с шпер диф но не е фатално и без него.
V40 B4204S '97
Reply

#25
Много ама много мразя някой да ми бара предните гуми като карам на сняг.На това говедо при завой а му подадеш газ да превърти и тръгва да върви като шейна напред понеже губи сцепление, пуснеш газта и същата работа понеже все едно му набиваш спирачки и пак губи сцепление.Само му трябва да нагазиш в малко неутъпкан сняг да повдигне предницата и до там.Пълна олигофрения отвсякъде.Кола със задно се изправя къде по-лесно като поднесе, малко газ или отнемаш и си влиза в пътя понеже предните гуми държат, тук обуваш ските директно като поднесе предницата.
Баси, минавал съм проходи с автоматици със задно и с чукване на два зъба на ръчната като се наложи и си върви като багер.Да не говорим при потегляне с кола със задно какво става като набиеш подобаващо ръчната, ще превърти леко но няма да върти като луда на място пък си подавай колкото си искаш газ.
Никога повече кола с предно, ама никога.А си бях харесал S80, пууу явно като сменям колата пак ще се търси БМВ или Мерцедес ако може с шпер диф но не е фатално и без него.
V40 B4204S '97
Reply

#26
aleks12345 Wrote:Предно с блокаж може и да става. Ама това недозавиване ми бърка в мозъка много ме дразни.

Здравей,

на брат ми V70 е с предно и автоматичен блокаж, което е перфектната комбинация и нямаш проблеми с недозавиването.
Volvo For life!
Reply

#27
aleks12345 Wrote:Предно с блокаж може и да става. Ама това недозавиване ми бърка в мозъка много ме дразни.

Здравей,

на брат ми V70 е с предно и автоматичен блокаж, което е перфектната комбинация и нямаш проблеми с недозавиването.
Volvo For life!
Reply

#28
Karlsson Wrote:... с чукване на два зъба на ръчната

... това е приложимо и за предно предаване (на четворката съм я ползвал) но местата са силно ограничени на които може да се възползваме от ръчната. Това е така защото за да има ефект то трябва да изкачим препятствието с "дупето" нагоре. Лично аз съм се възползвал 2-3 пъти. Принципно идеята е същата както със задното предаване - тежестта да се измести върху задвижващите колелета и да се увеличи сцеплението. Smile
Reply

#29
Бе мани ти тия филми, няколко пъти по навик като ми забоксува и дръпнах леко ръчната и викам е сега ще тръгне без да върти гуми, таратанци, усетих се че ми дърпат предните а аз я спирам със задните и става по-зле :lol:
V40 B4204S '97
Reply

#30
... ами трябва да се дърпа по-нежно (един, два зъба ..както ти каза за задното Wink ) и да се отпуска след това инак наистина се получава тоя спирачен ефект Big Grin

... миналата зима в Търновско си заплюх една уличка с много яко изкачване (през нощта ако завали търновци си местят колите от нея :lol: ) и един следобед я окупирах и се почнаха експериментите. Човек трябва според мен да се упражнява (няма нищо срамно..) и когато е в екстремна ситуация да реагира адекватно. За търновци :mrgreen: е много подходящ и стария път към Елена ( през Дебелец ) И зиме И лете ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... навремето имах гадже от тоя регион и често посещавахме Йовковци, беше си хубава романтика Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)