The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за болт на предно колело

#11
ах този динамометричен ключ .....
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!

#12
Здравейте,

днес се обаждах до Волво тук и исках да си купя шпилка, при което те ми казаха, че не се продават шпилки, а направо се сменя главината с нова Wink ! Естествено аз започнах с споря с тях, защото главината е 120 паунда, а една шпилка е 3-5 прави разлика в портфейла Smile
Оказа се, че не е лесно да си купиш шпилка от Волво, както и да е разнищихме въпроса с тях те ще се опитат да ми поръчат шпилка, макари че ще е трудно, защото я нямало в каталозите им. :evil:

Ако не стане с тях, ще си потърся от някой магазин за болтове или ще накарам брат ми да ми купи една от България и да ми я прати.

Мевдо звучи много сериозно, аз огледах нещата и макари, че нямам автосервиз имам достатъчно инструменти и мисля, че няма да е проблем да се махне старата и да се набие нова.

Погледнах и във форума на Волво тук и се оказа, че един фен го е правил вече това упражнение сам и всичко е било ок. Сега мисля да го питам от къде си е взел шпилката за V50 то.

Поздрави
Volvo For life!

#13
Едни юнаци гумаджии или поне за такива се имат ми бяха прецакали две от шпилките на предна дясна главина. Избиват се лесно и просто вкарваш новата да захване на шлиците и можеш да вкараш слиците със стягане на гайка така, към главината и шпилката се изтегля до нормално влизане на шлиците. Не те съветвам да сваляш главина- на пръв поглед изглежда невъзможно да вкараш шпилката, но ще се увериш, че е помислено и затова.
Погледни в някоя морга за ударена в50 или пък дали няма да стане и от друг модел.

#14
npackoBko Wrote:ах този динамометричен ключ .....
Кой, оня за гумите с един метър тръба ли :lol:
V40 B4204S '97

#15
А, отсега нататък на Прасковата по колата всичко ще бъде стягано с еднометрова тръба лично от Карлсон. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp

#16
чаках те да се наакаш, обаче ти направо мастурбираш през дебелото черво

момчета лоша услуга му правите като го съветвате сам да си я прави, една гайка не може да завие като хората, тръгнал шпилката да пренабива, не виждате ли , че си вярва, щял снимки да прави - ако искаш и филмче направи за дискавъри ченъл
казах ти и преди: слез от облаците


то на Мевдо му е ясно, че нямаш сервиз, каза ти, че нещата опират до сервиз.То ти ако имаше сервиз сигурно щеше да умреш от жажда, щото ако чупиш на всеки клиент по нещо, най-накрая щяха да ти спрат и водата, ако не са дошли да те убият с камъни преди това. После иди им обяснявай, че нещастниците от форд не са си оразмерили шпилката и се чупи като я навиваш и на ръка. Следващият път като им се обаждаш им кажи, че си им намерил решение на проблемите, които ги имат от години, за 2 лева от железарията и вземи кажи на брат си да ти купи и една гайка от железарията, че тия на форд не държат. Динамометричен ключ - е че за кво му е, то на острова не се крадне, те не се заклучват. Канал имаш ли - нямаш, сервиз имаш ли - нямаш, е как не ми е ясно ще избиеш тая шпилка , ако главината е на колата, а кой ще направи шлиците? Какъв диаметър шпилка, каква стъпка, каква якост, или викаш то тва е баница - режеш и ядеш. А кво става ако не можеш да върнеш буталата, за да сложиш накладките? А ако дисковете са запекли и не можеш да ги свалиш? А ако скъсаш някое спирачно маркуче при избиването? А ако набиеш шпилката накриво? А ако разшириш леглото, в което трябва да влезе тая шпилка ? Само да те светна, че Мевдо е професионалист, но не - ти подлагаш на съмнение мнението на професионалиста. Мислиш ли , че Мевдо би си заложил репутацията, говорейки ти приказки от 1001 нощ,но не то било лесно, той бил чел по форумите, айде ходи на ... и се моли да не те видят куките, че караш с 4гайки, че тогава ще видиш какво може и какво не може, добре че каза, че ти ще сменяш шпилката, да знам от кого не трябва да се купува v50, и ще знам за какво иде реч, ако някой изкара следващата тема, че се е пребил като куче с v50, защото ходовата му част била на форд

поздрави
S402.0T99 - на части
S402.0T01

#17
Незнам от къде си толкова настроен против мен, но по- начина ти на държане личи, че малоумието и простащината са двата най- добре подхождащи ти епитети.
Ако нещо не ти харесва как е казано или изтълкувано, е...нали знаеш, винаги можеш да запазиш безполезните и безмислени глупости за себе си!
Съветвам те, да ходиш и да избиваш многбройните си комлекси в някоя друга тема или на друго място, а за мен не бери грижа.
Volvo For life!

#18
trol Wrote:Едни юнаци гумаджии или поне за такива се имат ми бяха прецакали две от шпилките на предна дясна главина. Избиват се лесно и просто вкарваш новата да захване на шлиците и можеш да вкараш слиците със стягане на гайка така, към главината и шпилката се изтегля до нормално влизане на шлиците. Не те съветвам да сваляш главина- на пръв поглед изглежда невъзможно да вкараш шпилката, но ще се увериш, че е помислено и затова.
Погледни в някоя морга за ударена в50 или пък дали няма да стане и от друг модел.


Здравей,

и при мен така стана, ходих до гумаджийницата да ми сложат зимните гуми и там явно доста са пренатегнали гайките/капачките. Сега когато се опитвах да ги развия просто едната шпилка се скъса. Колкото до моргите и Ebay проверих, но няма нищо за момента, но както казах, винаги е вариянт Брат ми да ми вземе една от Мото Пфое и да ми я прати ( пояснявам от къде, защото има хора, които немогат да четат между редовете и трябва да им се разбива всичко на срички, визирам "добронамерения" господин с "джентълменските" обноски две мнения по- нагоре.

Поздрави
Volvo For life!

#19
cjman Wrote:чаках те да се наакаш, обаче ти направо мастурбираш през дебелото черво

момчета лоша услуга му правите като го съветвате сам да си я прави, една гайка не може да завие като хората, тръгнал шпилката да пренабива, не виждате ли , че си вярва, щял снимки да прави - ако искаш и филмче направи за дискавъри ченъл
казах ти и преди: слез от облаците


то на Мевдо му е ясно, че нямаш сервиз, каза ти, че нещата опират до сервиз.То ти ако имаше сервиз сигурно щеше да умреш от жажда, щото ако чупиш на всеки клиент по нещо, най-накрая щяха да ти спрат и водата, ако не са дошли да те убият с камъни преди това. После иди им обяснявай, че нещастниците от форд не са си оразмерили шпилката и се чупи като я навиваш и на ръка. Следващият път като им се обаждаш им кажи, че си им намерил решение на проблемите, които ги имат от години, за 2 лева от железарията и вземи кажи на брат си да ти купи и една гайка от железарията, че тия на форд не държат. Динамометричен ключ - е че за кво му е, то на острова не се крадне, те не се заклучват. Канал имаш ли - нямаш, сервиз имаш ли - нямаш, е как не ми е ясно ще избиеш тая шпилка , ако главината е на колата, а кой ще направи шлиците? Какъв диаметър шпилка, каква стъпка, каква якост, или викаш то тва е баница - режеш и ядеш. А кво става ако не можеш да върнеш буталата, за да сложиш накладките? А ако дисковете са запекли и не можеш да ги свалиш? А ако скъсаш някое спирачно маркуче при избиването? А ако набиеш шпилката накриво? А ако разшириш леглото, в което трябва да влезе тая шпилка ? Само да те светна, че Мевдо е професионалист, но не - ти подлагаш на съмнение мнението на професионалиста. Мислиш ли , че Мевдо би си заложил репутацията, говорейки ти приказки от 1001 нощ,но не то било лесно, той бил чел по форумите, айде ходи на ... и се моли да не те видят куките, че караш с 4гайки, че тогава ще видиш какво може и какво не може, добре че каза, че ти ще сменяш шпилката, да знам от кого не трябва да се купува v50, и ще знам за какво иде реч, ако някой изкара следващата тема, че се е пребил като куче с v50, защото ходовата му част била на форд

поздрави


Е как може да има такова отношение към проблем на колега?
Колега "cjman", ти сигурен ли си, че изразяваш мнението си на правилното място?
Този форум ни е подарената уникалната възможност да си помагаме кой с каквото може, не да правим обратното!
Надявам се да оцениш тази възможност и да си вземеш забележката сам от себе си...
Съжалявам, че трябваше да видя подобен коментар в този форум...
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005

#20
mevdo Wrote:Отговора е само един - шпилка с шлици !
Набива се и се избива най-добре и най-правилно на преса. За целта главината трябва да е свалена. Лесно е защото се закрепва за шенкела с няколко болта .
Ако нямаш добре обурудван гараж с инструменти,скоби и прочие приспособления НЕ препоръчвам изобщо да се занимаваш сам . Иди на сервиз и то добър , за да няма допълнителни главоболия.
Когато този проблем го оправиш задължително е да знаеш , че при всякакво подвеждане на гайката за колелото , тя трябва да се върти леко по резбата , а след това да се затегне на необходимото усилие с динамометричен ключ.
Дерзай....


Здравейте,

Мевдо, не се познаваме лично, но всички тук са категорични че си спец по Волвата и го вярвам. Ако съм казал, че ми се струва не толкова трудна избиване и набиване на новата, целта ми не е била да поставям на съмнение знанията и опита ти, а да провокирам за малко повече информация. Нямам преса, но всичко останало е на лице, пък и дискове, накладки и главини съм смъквал. За буталото си имам инструмент. Тези неща не са важни, защото съм ги правил и имам всичко необходимо за тях, затова не съм и питал. Не съм сменял шпилка, но и това ще стане, просто още някой съвет, никога не е излишен!

Благодаря предварително!
Volvo For life!



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)